Aktualności Jeżyki

Drodzy Rodzice!

W najbliższy czwartek ( 6 wrzesnia br.) o godzinie 16.30 w sali "Biedronek" odbedzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

Drodzy Rodzice!

Zaczynamy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny! Wasze dzieci są już w grupie 4- 5-latków. W tym tygodniu, jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypomną sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, dla niektórych nie będzie jednak łatwy. Wspólnie postaramy się, by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń. Aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednim roku, w tym tygodniu wiele czasu poświęcimy na zabawy integrujące naszą grupę. Ważnym elementem będzie przypomnienie sobie wzajemnie własnych imion, a także zachęcanie do aktywnego udziału w zajęciach. Rozmawiać będziemy o emocjach, przypomnimy sobie plan dnia, według którego będziemy działać, a także stworzymy wspólnie plan na cały rok, w którym umieścimy najważniejsze dla naszej grupy wydarzenia, m.in. przedszkolne święta, wycieczki, a także urodziny dzieci. Oczywiście, jak co roku stworzymy wspólnie nasz grupowy regulamin. Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z nim w naszej sali. Niezwykle ważne jest, aby przedszkolne zasady były spójne z tymi domowymi, gdyż prowadzi to do sukcesu wychowawczego.

W przyszłym tygodniu skupimy się na wakacyjnych wspomnieniach, w związku z tym zachęcamy do rozmów z dziećmi i wspólnego przypomnienia sobie przygód z minionego lata, zwłaszcza na podstawie zdjęć, pamiątek, map i pocztówek. Na wtorek (11.09) prosimy o przyniesienie przez dzieci pamiątek z wakacyjnych podróży. Nie musi to być nic specjalnego, wystarczy, by – według dziecka – było związane z wakacjami.