Aktualności Pszczółki

WYJŚCIA, WYCIECZKI,WARSZTATY

1.    W dniu 21.09.2018r jedziemy  na spacer po Gdańsku z przewodnikiem.

Prosimy rodziców o kartę miejską lub dwa bilety ZKM po 1,60 zł.

1.     W dniu 28.09.2018r jedziemy na warsztaty pszczelarskie do Galerii Handlowej Madison.

Warsztaty poprowadzi Pszczelarium – organizacja zajmującą się propagowaniem i ochroną pszczół a także opieką miejskich pasiek – w tym także tej znajdującej się na dachu Galerii Madison.

Podczas warsztatów dzieci poznają jak wygląda ul od środka, jaki sprzęt jest potrzebny pszczelarzowi do pracy, będą mogli przymierzyć strój i poczuć się jak prawdziwy pszczelarz czy dowiedzieć się jak wygląda nie tylko miód ale również pierzga, pyłek czy kit.

Prosimy o kartę miejską lub dwa bilety ZKM po 1,60zł

Prosimy do kącika przyrody: kasztany, szyszki, jarzębina, żołędzie .... a także o wrzosy

Tydzień 3.Jesteśmy bezpieczni

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu rozmawiamy o domu – miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, a także o naszym najbliższym otoczeniu na przykładzie drogi, którą dzieci idą codziennie na zajęcia. Omawialiśmy zasady, dzięki którym możemy się bezpiecznie bawić na placu zabaw. Ustalaliśmy, z kim możemy nawiązywać bezpieczne znajomości, a także do kogo i w jaki sposób można się zwrócić z prośbą o pomoc.

Warto porozmawiać z dziećmi o tym, w jaki sposób dzieci mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas przygotowywania posiłków, wspólnych spacerów ruchliwymi ulicami, kontaktach ze zwierzętami – należy podkreślać najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa. Podczas codziennych rozmów, czytania książek można podkreślać sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Warto rozwijać w dzieciach zaufanie do innych i otwartość, ale też zaznaczać, że są takie sytuacje, gdy dziecko nie musi zawsze słuchać dorosłych, np. wtedy, gdy nieznajome osoby proponują wspólne wyjście, zabawę, słodycze.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Warto utrwalać z dzieckiem nie tylko adres zamieszkania, ale również podkreślać sytuacje, w których można go podać. Podczas spacerów warto nakłaniać dzieci do nazywania, odróżniania, klasyfikowania mijanych pojazdów. Można proponować dziecku zabawę w odróżnianie dźwięków otoczenia, np. samochodu, tramwaju, roweru itp. i odtwarzanie tych dźwięków. Warto zachęcać do śpiewania lub nucenia melodii piosenki O przechodzeniu przez ulicę.