Aktualności Pszczółki

W dniu 14.11.2018r o godz. 10.00 odbędą się drugie zajęcia pt. ,, Wodny Gdańsk z ekologią w tle”. Zajęcia prowadzić będzie p. Ewa-  z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka

Dzieci dowiedzą się :

Skąd się bierze woda i do czego służy? Czy przez Gdańsk przepływają rzeki i jaką dawniej pełniły rolę? W jaki sposób można spędzać czas na wodą i dlaczego w mieście powstają zbiorniki retencyjne? Do czego służą zdroje wodne i czy woda z PLASTIKOWEJ butelki jest smaczniejsza od tej z kranu?

Podczas urozmaiconych ruchowymi zabawami zajęć, dzieci będą miały okazję porozmawiać na zadane tematy, zrozumieć czym jest woda, jak bardzo jest potrzebna, urokliwa i.. niebezpieczna.

W dniach   15.11 i  26.11.2018r  o godz. 8.30 odbędą się  warsztaty pt.  ,,Znani mieszkańcy Gdańska”. Zajęcia prowadzić będzie p. Danuta z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka.

Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom, że każdy może być w przyszłości sławny. Kim jest sławny człowiek. Czy warto być sławnym? Czy “sławni” są sławni tylko za życia? A może tacy się stają po śmierci… - te pytania są zadawane najmłodszym i stanowią wstęp do rozmowie o sławnych Gdańszczanach i Gdańszczankach.

1.D.G.Fahrenheit - dzieci dowiadują się do czego służy termometr i co możemy zmierzyć przy ich pomocy.

2.Joanna Schopenhauer - dzieci dowiadują się jak żyli dawni gdańszczanie, w co się ubierali (maluchy przymierzają stroje), gdzie chodzili do szkół, czy chodzili na plażę

3.Sat Okh-Stanisław Supłatowicz - dzieci dowiadują się że w Gdańsku mieszkał "prawdziwy" Indianin Długie Pióro i wykonują pióropusze oraz uczą się indiańskiego tańca

4.Paweł Beneke,Andrzej Sulewski - dzieci dowiadują się, że kaper i pirat to postaci znane w dawnym i dzisiejszym Gdańsku, wspólnie wykonują pirackie nakrycia głowy

5.Stan Bogdan i Jerzy Samp - dzieci dowiadują się, że baśnie i legendy powstawały dawno temu, ale również współcześnie