Aktualności Pszczółki

Wydarzenia ,spacery, wyjścia w grupie Pszczółek w październik

1.     25.10.2017r godz. 9.00 drugie spotkanie pt. ,,Wokół Motławy”.

Podczas dwóch spotkań dzieci dowiadują się czym dla Gdańska była przed wiekami Motława, a czym jest dzisiaj oraz jakie wokół niej powstały obiekty i czemu służyły. W trakcie zabawy jest objaśniana rola rzeki w historii miasta, a dzieci poznają dwa typy statków: kogę i galeon, przy okazji poznając rolę żagli, masztów, wioseł czy tzw. bocianiego gniazda. Zabawa w portowych tragarzy pozwala najmłodszym zrozumieć na czym polegała praca w dawnym porcie, a "magiczne" woreczki pomagają poznać produkty przewożone przed wiekami przez gdański port.
Dzieci poznają zabytki okalające rzekę, ale także dowiadują się czym jest Sołdek oraz co można zobaczyć w Narodowym Muzeum Morskim.

2. W dniu 27.10.2017r jedziemy do Nadbałtyckiego Centrum Kultury na warsztaty prowadzone przez panią Mariannę Oklejak pt. ,,Cuda wianki".

Prosimy o dwa bilety ZKM po 1,60 zł