FESTYN WIOSENNY

SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO DNIA RODZICA, DNIA DZIECKA, JUBILEUSZU 25 - LECIA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "POŁUDNIE" W DNIU 27 MAJA 2017R W GODZINACH OD 11,00 DO 16,00

POD HASŁEM:  "ŻYJ SPORTOWO PEŁNĄ PARĄ "

CELE OGÓLNE IMPREZY:

1. ZACHĘCANIE DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU Z RODZINĄ,KSZTAŁTOWANIE TEGO NAWYKU

2. INTEGROWANIE ŚRODOWISKA RÓWIEŚNICZEGO Z OSIEDLA,PRZEDSZKOLNEGO I RODZINNEGO

3. POPULARYZOWANIE REKREACYJNYCH FORM RUCHOWYCH, ZACHĘCANIE DO ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ I INTELEKTUALNEJ.

4. WDRAŻANIE ZASADY "FAIR PLAY' W RYWALIZACJI SPORTOWEJ.

5.ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ, UMIEJĘTNOŚCI I UZDOLNIEŃ ADEKWATNYCH DO MOŻLIWOŚCI DZIECI.

PRZEBIEG  FESTYNU:

1. OD 11.00- POWITANIE  RODZICÓW,DZIECI I GOŚCI

2. OD 11.00-  ZABAWY NA ZAMKU, TRAMPOLINIE, ZJEŻDŻALNI

3.OD 11.15-12.00 - UROCZYSTE OTWARCIE FESTYNU RODZINNEGO WYSTĘPEM DZIECI Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO "PARKOWE WZGÓRZE". ZAPREZENTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI WOKALNO-ARTYSTYCZNYCH Z REPERTUARU WIOSENNEGO NA DUŻEJ SCENIE.

4. OD 12.00- 12.30 WYSTĘP PIOSENKARKI NATALII CEPELIK MUIANGA

4. OD 12.30 QUIZ- TEST WIEDZY OGÓLNEJ O S.M. "POŁUDNIE"-3 X PO 5 MIN.

5.OD 12.00  SPORTOWE  ZAWODY

STACJA I- ANIMATORZY  BARBARA P, IRENA R /ZAPREZENTOWANIE PRZEZ WYZNACZONE OSOBY SPOSOBU WYKONYWANIA ĆWICZEŃ PRZY POSZCZEGÓLNYCH STACJACH I PRZYPOMNIENIE ZASADY "FAIR PLAY".

A/ KTO PIERWSZY NAPEŁNI PUSTĄ BUTELKĘ WODY?- RODZICE, DZIECI.

B/ PRZECIĄGANIE LINY- RODZICE

C/ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ I TUNELEM

D/ MECZ PIŁKI NOŻNEJ MIĘDZY DZIEĆMI- DZIECI RYWALIZUJĄ A RODZICE KIBICUJĄ- PROWADZĄCY FRANCISZEK W

ZAJĘCIA PLASTYCZNO - TECHNICZNE

STACJA II- ANIMATORZY ANETA P, EWELINA SZ. MAGDA W, AGNIESZKA Z

A/" PLUSZAKI ZE SKARPETEK"- MASKOTKI I DRUGIE ŻYCIE SKARPETEK, PRZYTULANKI WŁASNORĘCZNIE ROBIONE, UCZENIE ZRĘCZNOŚCI TECHNICZNEJ I MANUALNEJ.

B/ "BALONOWE ZOO"-WIOSENNE PSZCZÓŁKI-SPEŁNIAMY BALONOWE MARZENIA DZIECI, POKAZ I NAUKA SKRĘCANIA BALONÓW, TWORZENIE ZWIERZĄTEK ORAZ WŁASNYCH BALONOWYCH PROJEKTÓW.

C/ "POKAZ  WIELKICH  BANIEK  MYDLANYCH

STACJA III  KAMIL M

OD 12.15- POKAZ ZAJĘĆ Z KARATE

OD 12.30- 14.30 PRZEJAŻDŻKI DWOMA KUCYKAMI W TOWARZYSTWIE MAŁEJ FARMY/ KACZKI, KURY,GĄSKI, INDYCZKI,KOZA ITP.

Straż Miejska z "Autochodzikiem"- z programem w wersji praktycznej-dotyczącym zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym /dla najmłodszych./

-kształtowania umiejętności "czytania" znaków drogowych, świateł, poruszania się po drodze w charakterze pieszego jak i użytkownika roweru.

OD 13.30 -13.50 SPEKTAKL TEATRALNY PT: "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW W WYKONANIU TEATRU "QFER"-TO FASCYNUJĄCA ZABAWA DLA DZIECI I RODZICÓW. NA TO EMOCJONUJĄCE WIDOWISKO PLENEROWE SKŁADAJĄ SIĘ HUMORYSTYCZNE DIALOGI, WPADAJĄCE W UCHO PIOSENKI, POKAZYWANKI ORAZ KOLOROWA SCENOGRAFIA.

STACJA IV

POMIAR CUKRU-BADANIE POZIOMU GLUKOZY WE KRWI- PRZEZ POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW

STACJA V

GRA WIELKOGABARYTOWA-" MEGA TWISTER"- 2 GODZINNA WSPANIAŁA OKAZJA DO INTEGRACJI

STACJA VI

OD 11,30  MAŁA GASTRONOMIA NA "WZGÓRZACH POŁUDNIA"-WSPÓLNA BIESIADA-REGENERACJA SIŁ- TO STACJA PRZEZNACZONA NA KRÓTKI ODPOCZYNEK.

- WYPIEKI - DOMOWE CIASTA + KAWA ,HERBATA, WODA- WŁASNEJ PRODUKCJI

- PAJDA CHLEBA ZE SMALCEM WŁASNEJ PRODUKCJI I OGÓRKIEM MAŁOSOLNYM -WYRÓB WŁASNY Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO "PARKOWE WZGÓRZE".