Przedszkole Niepubliczne
PARKOWE WZGÓRZE
ul. 3-Brygady Szczerbca 5 / Gdańsk

WYDARZENIA KULTURALNO-EDUKACYJNE W MAJU 2017R

WYDARZENIA  EDUKACYJNO – KULTURALNE  W  MAJU  2017R

  1. ROWEROWY  MAJ”- TAKŻE U NAS, BIERZEMY UDZIAŁ W  IV EDYCJI KAMPANII ROWEROWY MAJ. JUŻ OD 4 MAJA  ZACHĘCAMY  PRZEDSZKOLAKÓW  DO DOCIERANIA DO PRZEDSZKOLA NA ROWERKACH, HULAJNOGACH  I ROLKACH, DOTYCZY GRUP: BIEDRONEK I WIEWIÓREK I JEŻYKÓW.

CEL: PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ KOMUNIKACJI ROWEROWEJ. O WYNIKU GRUPY ZDECYDUJE LICZBA PRZYJAZDÓW DO PRZEDSZKOLA W STOSUNKU DO LICZBY DZIECI W DANEJ GRUPIE.

  1. IMPROBAJA”- WARSZTATY BAJKOPISARSKIE DLA DZIECI W GRUPACH  JEŻYKÓW I PSZCZÓŁEK   PRZEPROWADZI  BAJKOGRÓD  W DNIACH  15 I  29 MAJ / PO 2 ZAJĘCIA  W GRUPACH. DZIECI ZAPOZNAJĄ SIĘ Z WARSZTATEM TWÓRCZYM PISARZA, WSPÓLNIE Z PROWADZĄCYM UKŁADAJĄ BAJKĘ, KTÓRA STANIE SIĘ KANWĄ DO PRZEDSTAWIENIA LUB PRAC PLASTYCZNYCH.

1 SPOTKANIE:

A/ GŁOŚNE ODCZYTANIE BAJKI PRZEZ PROWADZĄCEGO

B/ ROZMOWA Z DZIEĆMI O TREŚCI, PYTANIA SPRAWDZAJĄCE ZROZUMIENIE, WYJAŚNIENIE POJĘĆ „AUTOR”, „PISARZ”, „BOHATER  BAJKI”.

C/ TWORZENIE WŁASNEJ KANWY DO BAJKI, RYSOWANIE HISTORYJKI

2 SPOTKANIE:

A/ ZABAWA Z ELEMENTAMI DRAMY, WZBOGACONA O ĆWICZENIA ODDECHOWE I DYKCYJNE

B/ PRZEDSTAWIENIE NA MOTYWACH NAPISANEJ BAJKI

C/ RYSUNEK DO BAJKI NA PODSUMOWANIE ZAJĘĆ.

  1. 19.05.2017 GODZ. 13.00  KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY PT: „ZIELONE „CHAJDABANY” NA KOCIEWIU w wykonaniu  Agencji Artystycznej „ Musicus”. Poznamy region o nazwie „Kociewie” ze stolicą w Starogardzie Gdańskim.  Dowiemy się jak wyglądają kociewskie chajdabany. Poznamy Kociewiaków „ze skrwi i ze skości. Jak dawniej żyli, śpiweli,  greli  i tańcowali. Będą piękne stroje i instrumenty kociewskie jak: brum bas i diabelskie skrzypce. Nauczymy się kociewskiej „Frantówki’ o „Babie co mniała jedna córa”. Zapoznamy się z kociewską gwarą. Posłuchamy też gawędy w gwarze kociewskiej o wiośnie. Dziewczynkę i chłopca zamienimy w Kociewiaków za sprawą pięknych strojów….
  2. 27.05.2017  ODBĘDZIE SIĘ FESTYN Z OKAZJI DNIA RODZICA, DNIA DZIECKA I  JUBILEUSZU  25 LAT  SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „POŁUDNIE” NA BOISKU SPORTOWYM –NAD POTOKIEM. DOKŁADNY SCENARIUSZ ZAMIEŚCIMY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.