Przedszkole Niepubliczne
PARKOWE WZGÓRZE
ul. 3-Brygady Szczerbca 5 / Gdańsk

WYDARZENIA KULTURALNO-EDUKACYJNE W PAŹDZIERNIKU 2017

WYDARZENIA  KULTURALNO – EDUKACYJNE W MIESIĄCU  PAŹDZIERNIKU  17

 

  1.  11.X. 2017  GODZ. 10.40  TEATR „QFER” PRZEDSTAWI  SPEKTAKL  TEATRALNY  PT: „ MAJSTER  KLEPKOWICZ”

 

  1.  13.X.2017   GODZ. 10.45    KONCERT    UMUZYKALNIAJĄCY    PT: „ KSIĘŻNICZKA „HARMONIA” WŚRÓD  FAL  DŹWIĘKOWYCH./ W WYKONANIU ARTYSTÓW  Z AGENCJI ARTYSTYCZNEJ „ MUSICUS”.

HARMONIA TO DZIEWCZYNKA Z SERCEM- DZWONECZKIEM.WRAZ Z NIĄ POSTRZEGAMY BRZEG JEZIORA ZA CO OTRZYMAMY 5 FAL DŹWIĘKOWYCH.UDAMY SIĘ TEZ W PODWODNY SWIAT- TAM ZNAJDZIEMY MAGICZNE KLUCZE I DYRYGENTA KTÓRY ZGUBIŁ BATUTĘ. CAŁA HISTORIA DOBRZE SIĘ SKOŃCZY A NASZA WĘDRÓWKA W PODWODNEJ KRAINIE MUZYKI ZAOWOCUJE POZNANIEM TERMINÓW MUZYCZNYCH NP. FORTE, PIANO, KLUCZ WIOLINOWY, DYSONANS I INNE. TOWARZYSZYĆ NAM BĘDĄ INSTRUMENTY; SKRZYPCE I AKORDEON, A ICH PIĘKNA MUZYKA UMOŻLIWI NAM WSPÓLNE MASZEROWANIE, GRANIE NA ZNALEZIONYCH PUSZKACH, CHWYTANIE BANIEK MYDLANYCH- FAL DŻWIĘKOWYCH, DMUCHANIE W WIATRACZKI I INNE.

 

  1. 20.X.2017      GODZ.8.45  /PODSTAWIENIE AUTOKARU /  DZIECI  Z GRUPY  II  WIEWIÓRKI I Z GR. III JEŻYKI  WYJEŻDŻAJĄ  NA STARÓWKĘ  DO  MUZEUM  MORSKIEGO W  GDAŃSKU  NA  LEKCJĘ  DYDAKTYCZNĄ.  GR. II  -„ MARYNARZU  NA   STATEK !”BĘDĄ TO ZAJĘCIA O ŻYCIU NA STATKU.W TRAKCIE ZABAWY DZIECI DOWIEDZĄ SIĘ GDZIE NA STATKU ZNAJDUJE SIĘ RUFA I MOSTEK I CO TO JEST KAMBUZ? UŁOŻĄ Z PUZZLI  STATEK I ZAOKRĘTUJĄ NA NIEGO MARYNARZY. W DRUGIEJ CZĘŚCI ZAJĘĆ  NA WYSTAWIE INTERAKTYWNEJ UCZESTNICY BĘDĄ MOGLI PRZEBRAĆ SIĘ ZA MARYNARZY, WEJŚĆ NA POKŁAD ŻAGLOWCA I ZAŁADOWAĆ GO RÓŻNYMI TOWARAMI.

GR. III- „ PRZEZ OKNO  BATYSKAFU” -KIEDY POWSTAŁ PIERWSZY BATYSKAF? CO WSPÓLNEGO MA BATYSKAF Z ROBOTEM? KAŻDY UCZESTNIK INDYWIDUALNIE WYKONA ZOBACZYMY JAK ONA DZIAŁA.PRZESTRZENNY OBRAZEK Z OKRĘTEM PODWODNYM,, A NASTĘPNIE

 NA WYSTAWIE INTERAKTYWNEJ POSZUKAMY „ŻÓŁTEJ ŁODZI PODWODNEJ”. I ZOBACZYMY JAK ONA DZIAŁA.

 

  1. 25.X.2017  OD GODZ. 12.30  ZAJĘCIA  Z  EKSPERYMENTÓW – Z PRZYRODY  W GR. III „ JEŻYKI” I  „PSZCZÓŁKI”- DLA  WSZYSTKICH  DZIECI 5-6 LETNICH.  TEMAT : „BUDOWA CZĄSTECZKOWA WODY I WŁAŚCIWOŚCI WODY ORAZ POWIETRZA. CZYLI KULE WODY W POWIETRZU I CO ZROBIŁ ARCHIMEDES”?