Babeczka w kubku w 5 minut wed艂ug przepisu krok po kroku 馃崺 ze zdj臋ciem

Babeczka 鈥濨rownie鈥 w kubku w 5 minut w kuchence mikrofalowej

Sprz臋t i przybory kuchenne: 艂y偶ka, g艂臋boka miska, kubek, mikrofal贸wka.

Sk艂adniki

M膮ka 5 ul. l.
mleko 50 ml
Cukier 10 艂y偶eczek
Mas艂o 30 gram贸w
Kakao 6 艂y偶eczek
S贸l 1 szczypta

Gotowanie krok po kroku

 • W g艂臋bokiej misce, w kt贸rej wymieszamy wszystkie sk艂adniki na deser, wlej 30 g mas艂a i wy艣lij do mikrofal贸wki na 15-20 sekund, aby si臋 roztopi艂o. Pami臋taj, aby wzi膮膰 wysokiej jako艣ci, 艣wie偶y olej, wp艂ywa on na smak gotowego deseru.

  Gotowanie babeczki w kubku w 5 minut

 • Wlej 10 艂y偶eczek do roztopionego mas艂a. cukier, szczypt臋 soli i wymieszaj.

  Aby zrobi膰 babeczk臋 w kubku, sk艂adniki przygotuj w 5 minut

 • Doda膰 50 ml mleka, wymiesza膰 艂y偶k膮 do uzyskania jednorodnej masy. Mo偶e by膰 tylko z lod贸wki lub w temperaturze pokojowej, to nie ma znaczenia. Mleko mo偶e by膰 u偶ywane zar贸wno w gospodarstwie jak i w magazynach o dowolnej zawarto艣ci t艂uszczu. Najwa偶niejsze jest to, 偶e mleko jest 艣wie偶e i lubisz smak. Przesiej 5 艂y偶ek m膮ki. U偶yj bia艂ej m膮ki pszennej najwy偶szej jako艣ci. M膮k臋 wysy艂amy do miski z p艂ynnymi sk艂adnikami.

  Aby zrobi膰 babeczk臋 w kubku, przesiej m膮k臋 przez 5 minut

 • Dodaj 6 艂y偶eczek. kakao, wszystko bardzo dobrze wymieszaj. Bardzo wa偶ne jest, aby u偶ywa膰 wysokiej jako艣ci proszku kakaowego od zaufanego producenta. To w艂a艣nie kakao ma ogromny wp艂yw na smak gotowego dania. Rezultatem jest jednorodne i stosunkowo g臋ste ciasto.

  Aby zrobi膰 babeczk臋 w kubku, przygotuj kakao w 5 minut

 • Bierzemy kubek o obj臋to艣ci oko艂o 200-250 ml i przenosimy do niego powsta艂膮 mieszanin臋. Wierzch ciasta wyr贸wnujemy 艂y偶k膮 tak, aby po upieczeniu powsta艂 pi臋kny, r贸wny guzek.

  Aby zrobi膰 babeczk臋 w kubku przez 5 minut, w艂贸偶 ciasto do fili偶anki

 • Kubek z ciastem wysy艂amy do mikrofal贸wki. Ustawiamy czas na 2,5 minuty przy najwy偶szej mocy. Po tym ciastko czekoladowe b臋dzie gotowe. Posyp cukrem pudrem, udekoruj 艣wie偶ymi jagodami. Mo偶esz podawa膰 od razu w kubku lub wyj膮膰 babeczk臋 i po艂o偶y膰 j膮 na p艂askim naczyniu.

  babeczka w kubku gotowa w 5 minut

 • Ilo艣膰 sk艂adnik贸w w tym przepisie dotyczy kubka o pojemno艣ci 200-250 ml. Je艣li masz fili偶ank臋 o pojemno艣ci 150 ml, b臋dziesz potrzebowa膰 sk艂adnik贸w w nast臋puj膮cych ilo艣ciach:

  • Wystarcz膮 3 艂y偶ki m膮ki.
  • Mleko zajmie 30 ml.
  • Cukier 6 艂y偶eczek. Je艣li chcesz by膰 niezbyt s艂odki, mo偶esz doda膰 4-5 艂y偶eczek cukru.
  • Wystarczy 20 g roztopionego, wysokiej jako艣ci mas艂a, 4 艂y偶eczki. kakao i szczypta soli.

  Czy wiedzia艂e艣? Na tej samej zasadzie mo偶esz ugotowa膰 ciasto brownie w piekarniku. Aby szybko upiec ciasto, u偶yj formy do babeczek. W piekarniku nagrzanym do 200 stopni upieczenie babeczek zajmie oko艂o 10-15 minut. Ten czas zale偶y od cech piekarnika ka偶dej gospodyni.

  Przepis

  Je艣li instrukcje krok po kroku nie wystarcz膮, aby w pe艂ni zrozumie膰 proces tworzenia babeczki w kubku w 5 minut, sugerujemy obejrzenie tego. Zobaczysz, w jakiej kolejno艣ci musisz miesza膰 sk艂adniki, jak wyrasta ciasto. Sp贸jrz na gotowe wypieki z kuchenki mikrofalowej.

  Przepis na babeczk臋 w kubku w 5 minut pomo偶e Ci zrobi膰 szybki deser na herbat臋, gdy woda gotuje si臋 w czajniku. B臋dzie 艣wietn膮 uczt膮 dla niespodziewanych go艣ci lub po prostu zaspokoi domowe s艂odycze. Dajcie zna膰 w komentarzach, je艣li wypr贸bowali艣cie ten przepis. Czy ci si臋 uda艂o? Podoba艂y Ci si臋 wypieki?

  Inne przepisy na babeczki

  Babeczka bez jajek

  Babeczka Zebra

  Babeczka z wi艣niami

  Babeczka z rodzynkami

  sernik twarogowy

  Mi艂ego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author