Babeczki biszkoptowe według przepisu krok po kroku 🍩 ze zdjęciem

Delikatne babeczki biszkoptowe z przewiewnym kremem jagodowym

Sprzęt i przybory kuchenne: piekarnik, forma do ciasta, miska, sitko, mikser, łopatka, blender, worek cukierniczy.

Składniki

Składnik Ilość
Mąka pszenna 150 gramów
Cukier 410 gramów
Kurze jajo 5 sztuk.
Olej roślinny 30 gramów
Woda 60 ml
wanilia lub wanilina smak
Czarna porzeczka, świeżo mrożona 200 gramów

Gotowanie krok po kroku

Na wstępnym etapie musisz przesiać mąkę przez sito. Ponadto musisz włączyć piekarnik, aby się rozgrzać. Babeczki biszkoptowe będą pieczone w temperaturze 170-180 ° C. W przyszłości musisz wykonać tę procedurę krok po kroku:

 • Najpierw rozbija się cztery jajka do miski i dodaje jedno żółtko z piątego bez białka. Używa się go później do przygotowania kremu. Następnie ubij jajka mikserem. Alternatywnie możesz użyć blendera.

  Przygotuj składniki do gotowania babeczek

 • Jednocześnie do miski należy dodać 170 g cukru. Należy to robić stopniowo i porcjami, aby wszystkie ziarna zostały całkowicie rozpuszczone w jajku. Aby sprawdzić, jak dobrze cukier się rozpuścił, należy wziąć odrobinę mikstury na palce i lekko ją rozetrzeć. Teraz do mieszanki dodaje się przesianą mąkę. Możesz to zrobić w jednym lub dwóch przejściach. W takim przypadku mąkę należy ponownie przesiać przez sito natychmiast po dodaniu.

  Przesiej mąkę do ciastek

 • Po dodaniu całej mąki ciasto należy szybko i dokładnie wymieszać, aż będzie całkowicie jednorodne. Do w pełni wymieszanej masy dodaje się 60 ml wody o temperaturze pokojowej. Następnie mieszaninę należy dokładnie wymieszać, aby woda całkowicie wchłonęła ciasto. Następnie dodaje się 30 g oleju roślinnego.

  Aby zrobić babeczki biszkoptowe, wymieszaj składniki

 • Dla wygody wlewania masy do form należy ją przelać z miski do dużej miarki. Następnie ciasto wylewa się do foremek. Jednocześnie muszą być wypełnione tylko 2/3 objętości.

  Aby przygotować babeczki biszkoptowe, włóż je do foremki

 • Teraz formy z ciastem trafiają do piekarnika, gdzie będą wypiekane przez 15-20 minut w temperaturze 170-180°C. Możesz również sprawdzić gotowość biszkoptowego ciasta, przebijając je szpikulcem.

  Rozgrzej piekarnik, aby zrobić ciastka

 • Podczas pieczenia babeczek czas przygotować krem. Do blendera wlewa się 200 g świeżo mrożonej czarnej porzeczki i 250 g cukru.

  Aby przygotować babeczki biszkoptowe, przygotuj nadzienie

 • Ilość cukru może się różnić w zależności od osobistych preferencji. Następnie składniki miele się do uzyskania pełnej jednorodności, po czym płyn przeciera się przez sito.

  Aby przygotować babeczki biszkoptowe, zmiel nadzienie

 • W misce miesza się białko z piątego jajka, a mieszankę cukru z porzeczkami przesiewa się przez sito.

  Babeczki biszkoptowe według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

 • Następnie zawartość miski ubijamy mikserem do uzyskania gęstej kremowej masy. Ten proces trwa około 10 minut. Po zakończeniu pieczenia formy z babeczkami biszkoptowymi należy wyjąć z piekarnika. Teraz kulinarną torbę należy napełnić śmietaną.

  Delikatne babeczki biszkoptowe z przewiewnym kremem jagodowym

 • Ostatnie działanie kremu nakłada się na powierzchnię babeczek. Na tym kończy się proces robienia babeczek biszkoptowych, bon appetit.

  ciastka biszkoptowe gotowe

 • Przepis

  Praca autora szczegółowo ilustruje przygotowanie babeczek biszkoptowych ze szczegółowymi komentarzami. Na ratunek przyjdzie, jeśli przepis krok po kroku nie podkreśli wystarczająco żadnego momentu gotowania. Ponadto przyda się przegląd jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek manipulacji kulinarnych. Powstanie więc ogólna idea całego procesu gotowania, co ułatwi kolejne czynności i zmniejszy ryzyko błędu.

  Babeczki biszkoptowe ze śmietaną to wykwintna przyjemność ze smaku delikatnego i soczystego ciasta oraz bogatego smaku czarnej porzeczki. Przygotowanie takiego deseru nie jest trudne i nie wymaga specjalnych składników, ale może zadowolić zarówno całą rodzinę, jak i wybrednych gości. W razie potrzeby do ciasta można dodać rodzynki i / lub posiekane orzechy włoskie. Krem może być wykonany na bazie dowolnych jagód lub owoców, co dodaje mu jeszcze większej różnorodności i sprawia, że ​​delikatność nie jest denerwująca.

  Lubisz babeczki biszkoptowe? Podziel się swoją opinią lub pomysłami na ich przygotowanie w komentarzach.

  Inne przepisy na babeczki

  Babeczka bez mleka

  Babeczka z makiem

  Babeczka z jabłkami

  babeczka dyniowa

  Babeczki z gotowanym skondensowanym mlekiem

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author