Barszcz z burakami i kapustą według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Barszcz z burakami i kapustą - prosty i pyszny przepis

Sprzęt i przybory kuchenne: kuchenka, rondel, głęboka patelnia z pokrywką, chochla, łopatka, nóż, deska do krojenia, łyżka stołowa, otwieracz do puszek, tarka

Składniki

bulion 2-2,5 l
Buraczany 1 szt.
Cebula 1 szt.
Marchewka 1 szt.
puszkowana fasola 300g
Ziemniak 4 rzeczy.
Kapusta 1 szt.
Sok cytrynowy 50 ml
Olej roślinny 2-3 łyżki. l.
Przyprawy smak
Sól smak

Gotowanie krok po kroku

Przygotowanie składników

 • Wstępnie przygotowujemy 2-2,5 litra dowolnego bulionu. Może to być kurczak, wieprzowina, wołowina itp., a także warzywa, jeśli pościsz, jesteś na diecie lub z innych powodów nie jesz mięsa.
 • Ze wszystkich niejadalnych elementów czyścimy 4 ziemniaki, 1 średniego buraka, małą cebulę i średnią marchewkę. Ziemniaki i cebulę kroimy w drobną lub średnią kostkę, a buraki i marchewki rozcieramy na drobnej tarce.
 • Kapustę myjemy i kroimy w średniej wielkości paski w dowolny dogodny sposób.

Tworzenie dania

 • Umieść głęboką patelnię na kuchence i włącz średni ogień. Rozgrzej 2-3 łyżki. l. dowolny olej roślinny i wyślij do niego posiekaną cebulę.

  Barszcz do gotowania z burakami i kapustą

 • Gdy cebula podsmaży się na złoty kolor, dodaj startą marchewkę. Wymieszaj składniki i smaż przez 3-5 minut, aż marchewki będą miękkie.

  Pieczona marchewka do gotowania

 • Następnie włóż starte buraki na patelnię. Wszystko ponownie wymieszaj, aby składniki były równomiernie rozprowadzone. Na patelnię wlej 3 chochle gotowego bulionu lub zwykłej wody, przykryj pokrywką i gotuj warzywa przez około 10-15 minut pod pokrywką. Na sam koniec dodaj sok z 1 cytryny, aby kolor barszczu był nasycony.

  Aby przygotować danie, posiekaj buraki

 • Garnek z bulionem również stawiamy na kuchence i doprowadzamy jego zawartość do wrzenia. Następnie wysyłamy posiekane ziemniaki na patelnię i gotujemy po ugotowaniu bulionu przez 5 minut.

  Aby przygotować danie, ugotuj ziemniaki

 • Następnie wysyłamy całą kapustę na patelnię i gotujemy razem z ziemniakami przez 10-15 minut. Ta zasada działa, jeśli kapusta jest młoda, a jeśli jest stara, do bulionu włóż jednocześnie ziemniaki i kapustę.

  Aby przygotować danie, ugotuj kapustę

 • Po tym czasie wkładamy do rondla smażone buraki, marchew i cebulę. Wszystko dokładnie wymieszaj i gotuj w barszczu przez 3-4 minuty.

  Dodaj przyprawy do gotowania

 • Następnie dodaj 300 g fasoli z puszki lub gotowanej w domu, aby barszcz był bardziej satysfakcjonujący. Następnie posolić danie i doprawić przyprawami do smaku.

  Dodaj fasolę do ugotowania

 • Wyłączyć ogień i przykryć garnek pokrywką. Odstawiamy naczynie na około pół godziny, aby było zaparzone, a następnie wlewamy je na talerze. Udekoruj posiekanymi ziołami i podawaj z kromką chleba. Do smaku możesz dodać różne przyprawy i śmietanę.

  Barszcz z burakami i kapustą - prosty i pyszny przepis

 • Przepis

  Aby właściwie przygotować tak wspaniały barszcz, dodatkowo spójrz na przepis na to danie. Możesz w nim znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, a także dowiedzieć się więcej o wszystkich etapach tworzenia dania.

  Teraz już wiesz, jak zrobić klasyczny barszcz z buraków, kapusty i innych pysznych składników. Ten przepis wykorzystuje fasolę dla sytości, ale jeśli bardziej lubisz mięso, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli nigdy wcześniej nie gotowałeś barszczu, teraz jest czas, aby go spróbować, zwłaszcza, że ​​jest tak prosty i szybki.

  Powiedz mi, jakie zupy gotujesz najczęściej? Czy Twoja rodzina ma jakiś charakterystyczny przepis na barszcz, z którego aktywnie korzystasz? Napisz o tym w komentarzach. Podziel się przepisem z przyjaciółmi, krytykuj go i uzupełniaj. Dziękujemy za poświęcony czas, niech kulinarne doznania okażą się sukcesem!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author