Ciasteczka marchewkowe według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Ciasteczka marchewkowe dla całej rodziny

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • piekarnik;
 • głęboka miska;
 • szkło do odmierzania składników;
 • tarka;
 • łyżka;
 • pergamin;
 • mała miseczka lub miska do moczenia rodzynek
 • nóż, wałek do ciasta lub siekacz do siekania orzechów.

Składniki

rodzynki 0,5 stosu.
przegotowana gorąca woda 0,5 stosu.
bezwonny olej roślinny 125 ml
marchewka 1 – 2 szt.
mąka 2,5 stosu.
Sól 1 łyżeczka
proszek do pieczenia 1 łyżeczka
cukier 1 stos
płatki zbożowe „Herkules” 0,5 stosu.
płatki kokosowe 0,5 stosu.
orzechy włoskie, posiekane 0,5 stosu.
wanilia smak

Gotowanie krok po kroku

 • Przed gotowaniem należy zalać rodzynki wrzątkiem, przykryć pokrywką i pozostawić do spęcznienia. Zmiel orzechy na duże okruchy nożem, wałkiem lub siekaczem. Marchewki obrać, umyć i posiekać. Zaleca się zetrzeć marchewki na drobnej tarce, a nie używać np. blendera. Marchewki zmiażdżone w blenderze zamienią się w gęstą papkę, która nie nadaje się do ciasta. A z tartą marchewką ciasto okaże się delikatniejsze i nie zatkane. Tarte marchewki na ciasteczka powinieneś mieć 0,5 szklanki.

  Przygotuj składniki na marchewkowe ciasteczka

 • Następnie w głębokiej misce wymieszaj wszystkie suche składniki: drobno startą marchewkę, płatki owsiane, posiekane orzechy, płatki kokosowe, cukier, mąkę wraz z proszkiem do pieczenia i solą. Opcjonalnie możesz dodać ekstrakt waniliowy lub odrobinę cukru waniliowego. Dobrze wymieszaj zawartość, aby wszystkie składniki były równomiernie rozłożone.

  Aby zrobić ciasteczka marchewkowe, wymieszaj składniki

 • Dodaj olej roślinny i rodzynki do suchych składników wraz z wodą, w której został zaparzony.

  Dodaj rodzynki, aby zrobić ciasto marchewkowe

 • Dobrze wymieszaj rękami. Jeśli twoje ciasto jest trochę suche i kruche, dodaj trochę wody i dalej wyrabiaj.

  Aby przygotować ciasteczka marchewkowe, wymieszaj składniki

 • Gdy ciasto osiągnie pożądaną konsystencję, weź niewielką ilość ciasta (około 1 łyżki stołowej) i uformuj okrągłe ciasteczka o grubości około 1 cm.

  Aby zrobić marchewkowe ciasteczka, uformuj ciasteczka

 • Rozłóż ciasteczka na foremce wyłożonej pergaminem i wyłóż do piekarnika nagrzanego do 180° przez 20 – 25 minut. Gotowe ciasteczka powinny być rumiane.

  Rozgrzej piekarnik, aby zrobić ciasto marchewkowe

 • Następnie wyjmij ciasteczka z piekarnika i ostudź. Przed użyciem można posypać cukrem pudrem.

  Ciasteczka marchewkowe dla całej rodziny

 • Czy wiedziałeś? Ciasteczka przygotowane według tego przepisu okażą się bardzo chrupiące, kruche i kruche. Jeśli chcesz, aby ciasteczka były delikatniejsze i bardziej przewiewne, zaleca się dodanie do ciasta jajka, śmietany lub mleka.

  Przepis

  Jak powinno wyglądać ciasto na marchewkowe ciasteczka z rodzynkami i orzechami w oleju roślinnym, można zobaczyć na filmie.

  Czy kiedykolwiek próbowałeś ciasteczek marchewkowych? Jeśli nie, nadszedł czas, aby skorzystać z tego przepisu. Ciasteczka marchewkowe według tego przepisu są bardzo smaczne, pachnące i zdrowe. Na jego przygotowanie poświęcisz bardzo mało czasu i wysiłku. Spróbuj upiec te ciasteczka w domu i podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

  Inne przepisy na ciasteczka

  Krakersy pełnoziarniste

  Ciasteczka Biscotti

  Ciasteczka bez masła

  Ciasteczka na kefirze

  niskokaloryczne ciasteczka

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author