Ciasto Baursaki według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Łatwy przepis na ciasto baursaki

Sprzęt i przybory kuchenne:  miska głęboka, trzepaczka, łyżeczka, łyżka stołowa, miarka, rondel z pokrywką, silikonowa mata do pieczenia, lodówka, czysta torba.

Składniki

Mąka pszenna 500 gramów
Ciepłe mleko 1 stos
Świeże drożdże 30 gramów
Cukier 2 łyżki stołowe. l. bez zjeżdżalni
Sól 1 łyżeczka bez spalania
Olej roślinny 100 ml

Gotowanie krok po kroku

  • Wlej ciepłą wodę do dużej głębokiej miski, dodaj trochę soli, trochę cukru i dokładnie wymieszaj, aż sól i cukier całkowicie się rozpuszczą.Aby przygotować ciasto na bursaki, przygotuj składniki
  • Następnie rozkrusz żywe drożdże do miski i również dokładnie wymieszaj. Dodaj 1 stos. ciepłe mleko, wymieszać. Bardzo ważne jest, aby mleko było po prostu ciepłe, ale nie gorące, ponieważ w wysokiej temperaturze drożdże nie będą w stanie prawidłowo wyrosnąć. Temperaturę można sprawdzić termometrem, powinna wynosić około 40-42 stopni lub zanurzając w niej palec. Mleko powinno być ciepłe, a nie gorące.Przygotuj drożdże do przygotowania ciasta bursaki
  • Następnie wlej olej roślinny, ponownie wymieszaj i pozostaw na około 10 minut. Po chwili odstania ciasta wprowadzamy w małych porcjach wcześniej przesianą mąkę i zaczynamy wyrabiać ciasto. Może być również stosowany na ciastach. Ponadto można zrobić ciasto nie tylko na mleku, ale także na serwatce czy kefirze. Najlepiej zagnieść ciasto rękami, ale jeśli jest to dla Ciebie zbyt nietypowe, możesz użyć szpatułki lub łyżki.Łatwy przepis na ciasto baursaki
  • Gdy ciasto zbierze się w grudkę i stanie się zbyt gęste, kontynuujemy wyrabianie rękoma, najpierw w misce, stopniowo dodając przesianą mąkę. Następnie możesz przenieść na silikonową matę do pieczenia lub po prostu suchą powierzchnię stołu. Ciasto jest miękkie, elastyczne i wcale nie klei się.Aby przygotować ciasto na bursaki, wymieszaj składniki
  • Gotowe ciasto przekładamy do rondla, przykrywamy ciasno przylegającą pokrywką i odstawiamy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.
    Bardzo często zaleca się przykrycie ciasta tylko ręcznikiem, ale w ten sposób nadal dostaje się do niego powietrze, a na powierzchni ciasta pojawia się sucha skorupa. Aby tego uniknąć, pojemnik z ciastem można szczelnie zamknąć folią spożywczą. Po około 40-60 minutach pierwszy raz ubij ciasto, ponownie przykryj i odstaw w ciepłe miejsce. Po kolejnym pół godzinie miażdżymy po raz drugi i wychodzimy na kolejne pół godziny. Następnie ciasto ułożyć na posypanym mąką stole lub macie silikonowej i delikatnie zagnieść, tworząc gładką kulkę.Aby przygotować ciasto na bursaki, umieść ciasto w rondelku
  • Następnie przekładamy ciasto do czystej torby i wkładamy do lodówki na kolejne pół godziny. Po tym czasie wyjmujemy gotowe ciasto i możemy zacząć formować półfabrykaty na ciasta lub baursaki.Łatwy przepis na ciasto baursaki

Przepis

W tym znajdziesz szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące robienia ciasta na baursaki. Autor wyraźnie pokazuje, jak zagnieść ciasto, wprowadzić mąkę i zagnieść ciasto. Mówi również szczegółowo, ile razy należy go zmiażdżyć i jak uniknąć tworzenia się suchej skorupy na jego powierzchni.

Więc teraz wiesz, jak zrobić ciasto drożdżowe na baursaki lub ciasta. Czy kiedykolwiek pracowałeś wcześniej z ciastem drożdżowym? Jakie drożdże lubisz używać: świeże czy suche? Podobał Ci się nasz przepis? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

Inne przepisy na ciasta

Ciasto na Chak-chak

Bułka maślana

Ciasto na pierogi

Słodkie ciasto na bułki

Ciasto na mleczną bułkę

Miłego czytania!

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author