Ciasto do pizzy bez drożdży do piekarnika 🍕 według przepisu krok po kroku

Zdrowe ciasto do pizzy bez drożdży z mąki pełnoziarnistej do pieczenia w piekarniku 🍕

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • pojemniki na składniki;
 • powierzchnia robocza;
 • miska do mieszania;
 • wałek do ciasta;
 • przesiewacz do mąki;
 • łyżka;
 • Łopatka;
 • film;
 • pergamin;
 • Papier do pieczenia.

Składniki

Mąka pszenna 230 gramów
Oliwa z oliwek 2 łyżki stołowe. l.
Woda 150 ml
Sól ½ łyżeczki
Soda ½ łyżeczki
Sok cytrynowy 1 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Przygotowujemy wszystkie składniki i zaczynamy przygotowywać ciasto. Do ciasta weź miskę i przesiej do niej mąkę z dodatkiem sody.

  Gotowanie ciasta na pizzę bez drożdży do piekarnika

 • Dodaj pół łyżeczki soli, zrób pogłębienie łyżką i wlej do niego oliwę.

  Przygotuj składniki na ciasto

 • Do wody dodaj sok z cytryny, dobrze wymieszaj i dodaj wodę do ciasta.

  Aby przygotować ciasto, wymieszaj składniki

 • Zagnieść ciasto widelcem, łyżką lub łopatką. Następnie, gdy wszystkie składniki są ze sobą wymieszane, kontynuujemy wyrabianie ciasta rękami. Wyrabiaj ciasto przez około 5-10 minut. Ciasto jest miękkie. Nie powinien przyklejać się do rąk.

  Aby przygotować, zagnieść ciasto

 • Z ciasta formujemy kulę, zawijamy w folię i zostawiamy na 10 minut przygotowując składniki pizzy.

  Aby przygotować ciasto włóż do woreczka

 • Gdy ciasto odpocznie, posyp powierzchnię roboczą mąką i wyłóż ciasto. Lekko ugniatamy i zaczynamy rozwałkować palcami, nie trzeba używać wałka do ciasta – na twoją prośbę.

  Rozwałkuj ciasto na pizzę

 • Tworzymy kształt potrzebny do pizzy i przenosimy ciasto na blachę do pieczenia. Pamiętaj, aby przykryć blachę do pieczenia papierem do pieczenia. Na blasze do pieczenia wyrównaj podstawę pizzy i ułóż wszystkie składniki pizzy.

  Rozgrzej piekarnik, aby zrobić pizzę

 • Gotowe! Ciasto jest bardzo cienkie i smaczne. Smacznego!

  pyszna pizza jest gotowa

 • Wariacje ciasta

  Mimo że ciasto jest przeznaczone wyłącznie na pizzę, nie oznacza to, że nie można z niego zrobić innych potraw. Największym plusem tego testu jest to, że nie zawiera drożdży, nie zawiera jajek i mleka. Jeśli dbasz o swoją sylwetkę i zdrowie, to ciasto jest idealne do pizzy ze zdrowymi składnikami lub do następujących opcji pieczenia:

  • ciasta;
  • ciasta z serem;
  • ciasta z warzywami;
  • hychiny;
  • bułeczki;
  • chleb;
  • bochenki;
  • ciasto;
  • ciasto warstwowe;
  • ser w cieście;
  • kiełbaski w cieście;
  • „worki” ciasta.

  Na tym bezdrożdżowym cieście możesz ugotować dowolne danie, które przyjdzie Ci do głowy. Możesz dodać do tego ciasta warzywa, cebulę lub nasiona lnu, aby było jeszcze zdrowsze. Możesz również dodać otręby lub pestki dyni, a nawet proste przyprawy ziołowe.

  Przepis

  Obejrzyj to, jeśli chcesz szczegółowo poznać każdy etap przygotowania tego pysznego ciasta na pizzę bez drożdży. Zgodnie z tym przepisem bez problemu można powtórzyć przygotowanie ciasta, a Twoja pizza na pewno okaże się najbardziej soczysta i apetyczna, a co najważniejsze zdrowa, bez mleka i jajek. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, jak zrobić ciasto bez drożdży bez użycia jajek i mleka. Ten przepis jest bardzo prosty i nawet początkująca gospodyni może go powtórzyć. Kiedy już spróbujesz tego ciasta, będziesz chciał robić pizzę z tą bazą na zawsze!

  Kochasz domową pizzę? Jakie ciasto do niego wybierasz: kupiłeś czy sam je robisz? Jeśli robisz ciasto, jaki jest przepis? Podziel się swoimi odpowiedziami w komentarzach poniżej i daj nam znać, z którym ciasto na pizzę lubisz najbardziej.

  Inne przepisy na ciasto do pizzy

  Kefirowe ciasto do pizzy

  Kefirowe ciasto do pizzy

  ciasto na pizzę

  Ciasto twarogowe na pizzę?

  ciasto na pizzę

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author