Ciasto na białka według przepisu krok po kroku z zdjęcie

Bujne i smaczne ciasto na białka

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • głęboki pojemnik do wyrabiania ciasta;
 • sito;
 • Puchar;
 • wagi kuchenne;
 • zlewka;
 • łyżka;
 • łyżeczka do herbaty;
 • film spożywczy;
 • ręcznik;
 • pojemnik do wyrabiania ciasta.

Składniki

Produkt Ilość
Mąka pszenna 1 kg
mleko 400 ml
Woda 250 ml
Suche drożdże 20 gramów
Olej roślinny 6 art. l.
Sól 2 łyżeczki
Cukier 1 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Do przepisu potrzebujemy 650 g ciepłego płynu. Możesz użyć 400 ml mleka i 250 ml wody, jak wskazano na liście składników, ale jeśli mleko nie jest dostępne, możesz użyć tylko wody. Zarówno mleko jak i wodę należy podgrzać do temperatury 40-42 stopni. Możesz to sprawdzić termometrem spożywczym lub zanurzając palec w płynie. Mleko i woda powinny być dobrze ciepłe, ale nie oparzenia.

  Woda i mleko muszą być podgrzane.

 • Przesiej 1 kg mąki do głębokiej miski. Na środku zrób dołek i wlej do niego ciepłe mleko i połowę wody.

  Mąkę przesiej, zrób w niej dołek, wlej mleko.

 • Do drugiej połowy wody wlej 20 g szybko działających suchych drożdży i dodaj 1 łyżkę. l. Sahara. Dokładnie wymieszaj i pozostaw na chwilę, aż utworzy się bujna piankowa czapeczka. Niektórzy producenci zalecają dodawanie drożdży bezpośrednio do ciasta, ale przed rozpoczęciem wyrabiania lepiej sprawdzić ich jakość. Jeśli nasadka z pianki nie podnosi się, oznacza to, że drożdże są odpowiednio słabej jakości, nie można na nich ugotować ciasta.

  Wymieszaj drożdże i cukier w ciepłej wodzie.

 • Po pojawieniu się na drożdżach soczystej piankowej czapeczki, wlewamy je również do miski z resztą składników. Dodaj 1 łyżeczkę. sól i 6 łyżek. l. bezwonny olej roślinny.

  Dodać drożdże do mąki, dodać sól, cukier, olej roślinny.

 • Zaczynamy wyrabiać ciasto. Najpierw łyżką lub szpatułką delikatnie wsypując mąkę do środka miski, a gdy ciasto zgęstnieje do tego stopnia, że ​​problematyczne staje się mieszanie łyżką, zaczynamy ugniatać rękami. Następnie rozprowadzić na blacie i ugniatać przez kolejne 5-10 minut.

  Zagniatamy ciasto.

 • Nasmaruj ściany czystego pojemnika olejem roślinnym i włóż do niego ciasto. Wierzch samego ciasta jest również lekko nasmarowany olejem roślinnym. Przykryj folią spożywczą lub torebką, przykryj ręcznikiem i pozostaw w ciepłym miejscu na około 1 godzinę, aż ciasto potroi się.

  Ciasto przykryć do miski folią spożywczą i odstawić w ciepłe miejsce.

 • Gdy ciasto wyrośnie, połóż je na blacie, posyp niewielką ilością mąki i delikatnie zagniataj. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie zakłócać lekkości. Następnie podziel ciasto na części i przystąp do formowania białek. Ze wskazanej ilości składników uzyskuje się około 1650 g ciasta.

  bujne ciasto na białka pozostaje tylko do wyrobienia i można formować ciastka.

 • Przepis

  W tym znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące robienia ciasta drożdżowego na białka. Autor szczegółowo mówi, co jest do tego potrzebne i w jakiej kolejności mieszać wszystkie niezbędne składniki. Pokazuje również wyraźnie, jak sprawdzić jakość drożdży i zagnieść gotowe ciasto.

  Więc teraz wiesz, jak zagnieść puszyste i smaczne ciasto na białka. Czy pracowałeś wcześniej z ciastem drożdżowym? Jakie drożdże wolisz używać: suche czy świeże? Czy sprawdzasz jakość drożdży przed wyrobieniem ciasta? Podobał Ci się nasz przepis? Czy jesteś gotów sam to powtórzyć? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

  Inne przepisy na belyash

  tatarski belyashi

  Ciasto z suszonymi drożdżami

  Belyashi na kefirze

  Belyashi z mięsem

  Belyashi z ciasta drożdżowego

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author