Ciasto na bułki w piekarniku: krok po kroku przepis ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne ciasto na bułki w piekarniku

Sprzęt i przybory kuchenne:  głęboka miska do wyrabiania ciasta, miarka, łyżka stołowa, łyżeczka, waga kuchenna, trzepaczka, łopatka, naczynie do pieczenia, szczoteczka silikonowa, miska, papier do pieczenia, silikonowa mata do pieczenia , folia spożywcza, blacha do pieczenia, piekarnik.

Składniki

mleko 200 gramów
Masło 65 gramów
Kurze jajo 2 szt.
Cukier 5 ul. l.
Drożdże 7 gramów
Mąka pszenna 430-450 g
Olej roślinny 3 art. l.
Sól 1 łyżeczka

Gotowanie krok po kroku

 • Najpierw musisz przesiać mąkę. Następnie podgrzej mleko do temperatury 40-42 stopni i przelej je do głębokiego pojemnika do wyrabiania ciasta. Następnie dodaj 7 g suchych, szybko działających drożdży i 3 łyżki. l. Sahara. Dokładnie wymieszać.

  Gotowanie ciasta na bułki w piekarniku

 • Dodaj 3 łyżki. l przesianą mąkę i wymieszaj. Następnie dodaj jeszcze 1 łyżkę. l. mąkę i ponownie wymieszaj.

  Aby przygotować budki, przygotuj ciasto

 • Przykryj pojemnik folią spożywczą i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Podczas gdy ciasto rośnie, przystępujemy do przygotowania muffinki. Rozbij 1 jajko kurze do osobnego pojemnika, dodaj 1 łyżeczkę. sól i 2 łyżki. l. cukier i dokładnie wymieszaj. Następnie roztop 50 g masła, schłódź do temperatury pokojowej i dodaj do jajka z cukrem. Mieszaj do uzyskania gładkości.

  Aby przygotować budki, wymieszaj jajka i cukier

 • Gdy ciasto zbliży się, czyli urosło 2-3 razy, dodaj muffinę i delikatnie wymieszaj szpatułką. Stopniowo dodawać pozostałą mąkę i wymieszać.

  Aby przygotować budki, wymieszaj składniki

 • Gdy ciasto stanie się zbyt gęste i trudne do wyrobienia łopatką, przenieś ciasto na blat lub silikonową matę do pieczenia, lekko oprószając je mąką. Zalej ciasto 3 łyżkami. łyżki oleju roślinnego i zacznij ugniatać rękami. Ugniataj przez 5 minut, aż będzie gładka. Ciasto jest miękkie i nie klei się do rąk.

  Aby przygotować budki, zagnieść ciasto

 • Następnie posmaruj głęboki pojemnik olejem roślinnym, przełóż do niego ciasto, przykryj folią spożywczą i pozostaw w ciepłym miejscu na około 1 godzinę. Po 30 minutach robimy rozgrzewkę.

  Aby przygotować budki, niech ciasto wyrośnie

 • Gdy ciasto rośnie, przygotuj polewę na bułki. Aby to zrobić, potrzebujemy 30 g mąki, 15 g masła i 2 łyżki. l. Sahara. Mąkę wsypać do osobnego pojemnika, dodać cukier i wymieszać. Następnie dodaj masło i zmiel na okruchy.

  Aby przygotować budki, wymieszaj składniki na okruchy

 • Gotowe ciasto podzielić na równe kawałki. Każdy kawałek zwinąć w kulkę, przykryć folią i odstawić na 10 minut.

  Podziel tetso, aby przygotować budki

 • Następnie formujemy ciasto z kuli. Umieść nadzienie na środku ciasta i uformuj bułkę, zawijając ciasto w supeł. Pamiętaj, aby ostrożnie ścisnąć brzegi, aby bułka nie rozpadła się podczas pieczenia.

  Aby przygotować budki, połóż nadzienie na cieście

 • Ułóż bułki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, szwem do dołu. Przykryj folią i odstaw w ciepłe miejsce na 20 minut.

  Jak nauczyć się gotować pyszne ciasto na bułki w piekarniku

 • Nasmaruj puste miejsca luźnym żółtkiem i posyp okruchami.

  Ciasto na bułki w piekarniku: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Wstaw blachę do piekarnika i piecz przez 20-25 minut. Smacznego.

  Gotowanie ciasta i pieczenie pysznych bułeczek w piekarniku

 • Przepis

  W tym znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące wyrabiania ciasta na bułki w piekarniku. Autor szczegółowo opowiada, w jakich proporcjach mieszać składniki na ciasto, jak zagnieść gotowe ciasto i ile pozostawić do wyrośnięcia. A także wyraźnie pokazuje, jak formować puste miejsca na bułki z nadzieniem.

  Więc teraz wiesz, jak zagnieść ciasto na bułki w piekarniku. Upiekłeś już te bułeczki? Czy użyłeś posypki cukrowej? Podobał Ci się nasz przepis? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

  Inne przepisy na ciasta

  Ciasto na bułkę

  Ciasto błyskawiczne

  Ciasto francuskie bez drożdży

  Ciasto na ravioli z żółtkiem

  Serwatkowe ciasto drożdżowe

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author