Ciasto na bułki waflowe krok po kroku 🍩przepis ze zdjęciem

Ciasto na chrupiące bułki waflowe - proste i smaczne

Sprzęt i przybory kuchenne:  gofrownica, głęboka miska, trzepaczka (można użyć miksera), łyżka stołowa, silikonowa szpatułka do gotowania, deska, kawałek pergaminu, miarka (lub waga kuchenna) , miska do topienia śliwek. oleje i mikrofale (w tym samym celu).

Składniki

Składniki potrzebne do zrobienia ciasta na gofry są tak proste, że znajdują się w każdej lodówce i każdej spiżarni.

Masło (można zastąpić margaryną) 200 gramów
Jajka 5 sztuk.
Cukier 200-220g
Mąka 1 stos (≈ 150-160g)
Ekstrakt waniliowy (cukier waniliowy, wanilina) smak

Gotowanie krok po kroku

 • Najpierw przygotuj wszystkie produkty, aby później nie trzeba było ich biegać, szukać czy ważyć. W tym przepisie rozpuść masło. Dlatego wyjmij go wcześnie z lodówki, aby zmiękł – wtedy proces będzie przebiegał szybciej.Można go topić na wiele sposobów. Najprostszym i najszybszym sposobem jest włożenie zmiękczonego masła do mikrofalówki na kilka sekund, wymieszanie, a następnie podgrzanie. Ustaw minimalną moc kuchenki mikrofalowej i stale sprawdzaj olej, w przeciwnym razie może się częściowo zagotować, a częściowo pozostać w całości! Jeśli nie ma kuchenki mikrofalowej, utop się w łaźni wodnej. Aby to zrobić, weź mały rondel o cienkich ściankach i pokrój masło w drobną kostkę. Wlej wodę do dużego rondla i podpal. Umieść mniejszą doniczkę w większej. Uważaj, aby nie przelać wody. Wszystko. Poczekaj, aż masło się rozpuści. Mieszaj od czasu do czasu.
 • Nawet jeśli jajka są czyste, umyj je pod bieżącą wodą. Następnie w głębokiej misce rozbij wszystkie pięć jajek, które są potrzebne zgodnie z przepisem. Nie trzeba dzielić na wiewiórki-żółtka! Lekko ubij jajka trzepaczką, aby je wymieszać.

  Aby przygotować ciasto na bułki waflowe, przygotuj składniki

 • Wsyp trochę 200 g cukru: najpierw trochę, wymieszaj, potem kolejny, ponownie wymieszaj. Gdy cukier zostanie całkowicie wylany, ubij jajka z cukrem na gęstą pianę. Do tych celów możesz użyć zarówno zwykłej trzepaczki, jak i miksera.

  Aby przygotować ciasto na bułki waflowe, wymieszaj składniki

 • Nadszedł czas, aby włączyć gofrownicę. Większość nowoczesnych modeli nagrzewa się niemal natychmiast w ciągu kilku minut. Gofrownice „Babci” wymagają dłuższego nagrzewania. Spójrz na cechy swojego urządzenia, ale im lepiej się rozgrzejesz, tym mniej „małżeństwa”. Tak więc, jeśli już ubiłeś cukier z jajkami, wlej do nich nie gorące (!) Roztopione masło i ponownie wszystko dokładnie wymieszaj. Dodaj do smaku ekstrakt waniliowy, zwykle około 1 łyżeczki.

  Aby zrobić ciasto na bułki waflowe, dodać wanilię

 • Teraz dodawaj stopniowo mąkę łyżką stołową, w przeciwnym razie mogą pojawić się grudki, a jest to niedopuszczalne w przypadku gofrów. Za każdym razem dokładnie wymieszaj – wszystko powinno być jednorodne!

  Aby przygotować ciasto na bułki waflowe, przesiej mąkę

 • Twoje ciasto jest gotowe. Nie powinien być bardzo gęsty, wodnisty, jak śmietana. Teraz możesz upiec gofry. W zależności od gofrownicy, jeden gofr zabierze Ci do 2 łyżek. l. ciasto (są modele, które wypiekają małe gofry, wtedy można sobie poradzić z kilkoma łyżeczkami).

  Aby przygotować ciasto na gofry, przygotuj gofrownicę

 • Ostrożnie wyjmij gofra – jest bardzo gorący! Użyj do tego silikonowej szpatułki. Połóż na desce kawałek pergaminu i połóż na nim gofra. Gdy jest gorący, nadaj mu pożądany kształt (jeśli wafel jest zimny, nie będziesz mógł go zwinąć ani nawet zgiąć).

  Ciasto na chrupiące bułki waflowe - proste i smaczne

 • Opcje projektowania gofrów

  • Tradycyjna tuba.

   Wafle w kształcie trąbki

  • Klasyczny róg. Tutaj po prostu musisz się o tym przekonać – trzymaj jedną krawędź podczas toczenia.

   Jak uformować gofry w rożek

  • Słodki kosz. Musisz wziąć dwie małe identyczne miski. Odwróć jedną, połóż na niej gofra i przykryj drugą. Ostudzić. Bardzo dobry preparat do ozdabiania sałatek owocowych, lodów itp.

   Jak zrobić gofry w kształcie kosza

  • Płaski wafel. Po prostu pozwól mu ostygnąć na płaskiej powierzchni. Potrzebujemy takich „naleśników” do domowego ciasta waflowego.

   Ciasto na bułki waflowe według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

  Przepis

  Jeśli nie rozumiesz, jak zrobić coś z tej instrukcji, spójrz na tę poniżej. Poza podstawowymi czynnościami przygotowania ciasta zobaczysz, jak łatwo można zrobić różne formy gofrów.

  Pamiętaj, aby zrobić gofry z ciasta, którego przepis właśnie przeczytałeś. W końcu to te same gofry, które robiły nasze babcie! Smak dzieciństwa! Te gofry są bardzo chrupiące i rozpływają się w ustach.

  Jak zrobić ciasto na gofry? Czy próbowałeś dodać kakao? Ciekawe, co się dzieje. Zostaw swoje odpowiedzi w komentarzach!

  Inne przepisy na gofry

  Krem brulee

  Jak gotować gofry

  Gofry czekoladowe

  Jak gotować gofry

  Gofry Serowe

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author