Ciasto na bułki z suszonymi drożdżami: krok po kroku przepis ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne ciasto na bułeczki z suszonymi drożdżami

Sprzęt i przybory kuchenne:  sitko, miska głęboka, szklanka, miska mała, łyżka stołowa, pergamin, wałek do ciasta, szczotka silikonowa, ręcznik, nóż, blacha do pieczenia, piekarnik.

Składniki

Składniki Ilość
Suche drożdże 1,5 ul. l.
Jaja kurze 3 szt.
Sól szczypać
Cukier 4 łyżki. l.
Mąka pszenna 600 gramów
Masło 100 gramów
mleko 1,5 stosu.

Gotowanie krok po kroku

Wyrabianie ciasta

 • Podgrzej mleko (1,5 szklanki), aż będzie ciepłe i wlej do głębokiej miski. Drożdże suszone (1,5 łyżki stołowej) wlać do ciepłego mleka, dobrze wymieszać i odstawić na stół, aby drożdże napęczniały. Zajmie to 15-20 minut.

  Aby przygotować suche ciasto drożdżowe, przygotuj składniki

 • Gdy drożdże spuchną, ubij 2 jajka do miski, dodaj cukier (4 łyżki stołowe) i sól (jedna szczypta). Wszystko dobrze wymieszaj. Dodaj do miski przesianą mąkę (5-6 łyżek stołowych) i dobrze wymieszaj.

  Aby zrobić suche ciasto drożdżowe, przesiej mąkę

 • Rozpuść masło (100 gramów), aż stanie się płynne. Wlej ciepłe masło do miski i dobrze wymieszaj. Zacznij dodawać mąkę małymi porcjami i ugniataj ciasto: najpierw łyżką, a następnie, gdy ciasto zgęstnieje, połóż je na powierzchni stołu, nasmarowane olejem roślinnym i zagniataj rękami, również nasmarowane olejem roślinnym .

  Aby przygotować ciasto na suche bułeczki drożdżowe, zagnieść ciasto

 • Powinnaś mieć całą mąkę (600 gramów). Wyrabiaj ciasto przez około 7 minut. Powinien być miękki, ale jednocześnie nie powinien kleić się do dłoni.

  Aby przygotować ciasto na suche bułeczki drożdżowe, ułóż ciasto

 • Nasmaruj miskę olejem roślinnym i włóż do niej kulkę ciasta, której powierzchnia jest również nasmarowana olejem roślinnym, aby ciasto się nie zwijało. Przykryj miskę ręcznikiem i pozostaw w ciepłym miejscu na około godzinę, aby ciasto dobrze wyrosło.

  Aby przygotować ciasto na suche bułeczki drożdżowe, niech ciasto wyrośnie

 • Formowanie bułek

 • Gdy ciasto dobrze wyrośnie, posmaruj powierzchnię roboczą stołu olejem roślinnym i ułóż ciasto. Ciasto podzielić na 2 równe części, krojąc nożem. Włóż jedną część do miski, a drugą zwiń wałkiem w prostokąt. Im cieńsze ciasto rozwałkujesz, tym więcej obrotów z nadzieniem uzyskasz.

  Aby zrobić suche ciasto drożdżowe, rozwałkuj ciasto

 • Z masłem (50 gramów) w temperaturze pokojowej posmaruj rozwałkowany prostokąt ciasta nożem, a na wierzch posyp cukrem, którego ilość zależy od Twojego gustu i zawiń ciasto w bułkę. Nie owijaj się zbyt ciasno.

  Aby przygotować ciasto na bułki z suchymi drożdżami, posmaruj ciasto masłem

 • Pokrój bułkę na mniej więcej równe kawałki o szerokości do 5 cm.

  Aby przygotować ciasto na suche bułeczki drożdżowe, pokrój ciasto

 • Uformować bułeczki: wystarczy ścisnąć dolną krawędź, aby nadzienie nie wyciekło podczas pieczenia. Będziesz miał ładną różę. Przykryj blachę do pieczenia pergaminem do pieczenia, w przypadku jej braku posmaruj blachę olejem roślinnym i posyp mąką. Uformowane bułeczki połóż na blasze do pieczenia. Zrób to samo z resztą ciasta. Uformowane bułeczki przykryj ręcznikiem na blasze do pieczenia i pozostaw na 20-30 minut, aby dobrze wyrosły i zwiększyły swoją objętość.

  ciasto drożdżowe z suszonymi drożdżami

 • Wbij jajko kurze (1 szt.) do małej miski, wymieszaj i posmaruj bułeczki silikonową szczoteczką.

  Ciasto na bułki z suszonymi drożdżami: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Piecz bułki w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 20-25 minut, aż się zrumienią.

  Jak nauczyć się gotować pyszne ciasto na bułeczki z suszonymi drożdżami

 • Przepis

  Jak prawidłowo zagnieść ciasto na bułki z suchymi drożdżami i uformować produkty, patrz.

  Nauczyłeś się wyrabiać pyszne ciasto na bułki z suszonymi drożdżami. Przepis jest prosty w wykonaniu, a bułeczki z tego ciasta są słodkie i pachnące. W razie potrzeby do ciasta można dodać trochę waniliny lub cukru waniliowego, ale nadzienie do bułek może być bardzo różnorodne. Może to być dżem lub gęsta konfitura, mak lub cynamon. Spróbuj upiec bułeczki z ciasta przygotowanego według przepisu i napisz w komentarzach, czy Ci się spodobało.

  Inne przepisy na ciasta

  Ciasto na bułki

  Ciasto na bułkę

  Ciasto na bułkę

  Ciasto błyskawiczne

  Ciasto francuskie bez drożdży

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author