Ciasto z suchymi drożdżami na ciasta: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne ciasto z suszonymi drożdżami na ciasta

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka lub mikrofalówka, miska głęboka, miska na składniki suche i płynne, łyżeczka i łyżka stołowa, ręcznik kuchenny.

Składniki

Kefir 1 stos
Olej roślinny 0,5 stosu.
Suche drożdże 1 opakowanie (11g)
Mąka premium 3 stosy.
Sól 1 łyżeczka
Cukier 1 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Wlej kefir (1 szklanka), olej roślinny (0,5 szklanki) do miski i dobrze wymieszaj płynne składniki.

  Aby przygotować ciasto na suche ciasta drożdżowe, przygotuj składniki

 • Umieść miskę w kuchence mikrofalowej lub na kuchence (w tym przypadku możesz użyć rondla) i podgrzej kefir z masłem do temperatury 30 ° -40 °, ale nie wyższej, w przeciwnym razie drożdże nie będą działać. Po podgrzaniu płynnej mieszanki dodaj cukier (1 łyżka stołowa), sól (1 łyżeczka) i mieszaj, aby składniki sypkie się rozpuściły.

  Aby zrobić suche ciasto drożdżowe, wymieszaj składniki

 • Wsyp mąkę (2 szklanki), drożdże (11 g) do drugiej miski i wymieszaj suchą mieszankę tak, aby drożdże rozłożyły się równomiernie w całej objętości mąki.

  Aby przygotować ciasto na placki z suchymi drożdżami, przesiej mąkę

 • W suchej mieszance zrób małe zagłębienie i wlej składniki płynne.

  Aby przygotować suche ciasto drożdżowe, połącz składniki płynne i suche

 • Teraz musisz zagnieść ciasto. Najpierw możesz to zrobić łyżką, a następnie dalej ugniatać rękami. Pozostałą szklankę mąki należy dodawać stopniowo i intensywnie wyrabiać ciasto. Takie podejście pozwoli uniknąć dodawania zbyt dużej ilości mąki. Należy pamiętać, że każda gospodyni używa różnych marek mąki, więc produkty mogą różnić się wydajnością. A jeśli przepis mówi 3 szklanki mąki, może Ci wystarczyć 2,5 szklanki. W przeciwnym razie ciasto będzie trudne. Inną ważną kwestią jest to, że ciasto „kocha ręce”, dlatego im dłużej je ugniatasz, tym bardziej miękka i elastyczna będzie podstawa do ciast lub innych wypieków.

  Aby przygotować ciasto na placki z suszonymi drożdżami, zagnieść ciasto

 • Przygotowane ciasto przekładamy do miski, przykrywamy ręcznikiem kuchennym i odstawiamy w ciepłe miejsce na 30 minut. W ciepłym sezonie miskę można pozostawić na stole, temperatura otoczenia wystarczy, aby ciasto wyrosło.

  Aby przygotować ciasto na placki z suszonymi drożdżami, przygotuj potrawy

 • Gdy ciasto będzie gotowe, możesz przystąpić do dalszego gotowania.

  ciasto na placki z suszonymi drożdżami jest gotowe

 • Przepis

  W proponowanym można zapoznać się krok po kroku z przygotowaniem miękkiego i elastycznego ciasta drożdżowego, które nadaje się zarówno do wypieków słonych, jak i słodkich.

  Ciasto na kefirze jest miękkie, a wypieki delikatne i smaczne. Więc koniecznie wypróbuj ten przepis. A jakich przepisów na ciasta używasz do słonych i słodkich wypieków? Podziel się swoimi ulubionymi przepisami, a także, jeśli znasz sekrety, dzięki którym możesz uzyskać bardzo smaczne ciasto i wypieki na ich bazie, podziel się nimi. Twoja pomoc pomoże innym hostessom w opanowaniu tego trudnego zadania. Z przyjemnością otrzymamy Twoją opinię i życzenia, które możesz zostawić w komentarzach.

  Inne przepisy na ciasta

  Ciasto na ciasto bez drożdży                 
  Bujne ciasto drożdżowe na ciasta
  Ciasto na ciasta z drożdżami na wodzie
  Ciasto drożdżowe na ciasta z mlekiem
  Ciasto na ciasta w maszynie do chleba                

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author