Czy maseczki skrobiowe działają na zmarszczki w domu? Przepisy na domowe maseczki ściągające ze skrobią –

Czy maseczki skrobiowe działają na zmarszczki w domu? Przepisy na domowe maseczki ściągające ze skrobią

Jak się przygotować, prawidłowo zastosować i co jeszcze musisz wiedzieć o tym cudownym środku?

Kto pokazuje maski skrobiowe na zmarszczki?

Maseczki wygładzające zaleca się nakładać przy pojawianiu się zmarszczek mimicznych, a także przy pierwszych oznakach starzenia się skóry.

Już w wieku 30-35 lat wokół oczu widoczne stają się tzw. „kurze łapki”. Po 40 latach zmniejsza się ilość białek kolagenowych i elastynowych w naskórku, które odpowiadają za napięcie i elastyczność skóry. Skóra staje się ospała, matowa, pojawiają się zmarszczki nosowo-wargowe i na czole.

Niewłaściwe odżywianie, palenie tytoniu oraz nadmierna ekspozycja na światło słoneczne (ultrafiolet) niekorzystnie wpływają na stan skóry. Więdnięcie skóry przebiega szybciej, zmarszczki pojawiają się w młodszym wieku.

Plusy domowych masek

W XXI wieku kosmetologia przeszła długą drogę. Do pielęgnacji starzejącej się skóry jest ogromny wybór profesjonalnych produktów i zabiegów. Jednak wraz z chęcią przedłużenia młodości rośnie zainteresowanie pięknej połowy ludzkości domowej roboty maskami przeciwstarzeniowymi.

Godne miejsce wśród takich produktów zajmują maski skrobiowe na zmarszczki. Kobiety, które je stosują, zauważają zauważalny efekt naciągnięcia i wygładzenia. Oczywiście efekt nie będzie tak wyraźny, jak po zastrzykach z toksyny botulinowej czy wypełniaczy, ale nie każdy jest gotowy na tak radykalne zabiegi.

Maski domowe mają wiele zalet w porównaniu z maskami salonowymi:

• znaczne oszczędności finansowe;

• 100% naturalne składniki;

• skrobia nie ma przeciwwskazań, wszystkie inne składniki można dobrać z uwzględnieniem indywidualnej nietolerancji;

• oszczędność czasu spędzonego na wycieczce do salonu.

Wady domowych masek

Wady obejmują:

• musisz podjąć wysiłek, aby gotować;

• prawdopodobieństwo uszkodzenia odzieży.

Jak prawidłowo nałożyć maskę skrobiową na zmarszczki

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, każda kobieta ma prawo zdecydować, która opcja jest dla niej najlepsza. Dziewczynki, których wybór jest dokonywany na rzecz samoopieki domowej, muszą przestrzegać kilku prostych zaleceń. Wtedy efekt aplikacji spełni oczekiwania – skóra stanie się bardziej elastyczna, elastyczna, cera poprawi się.

1. Przed aplikacją skórę należy oczyścić z martwych komórek, które uniemożliwiają wnikanie substancji biologicznie czynnych w głąb naskórka. W tym celu należy najpierw umyć, a następnie użyć peelingu lub przetrzeć twarz plasterkiem cytryny. Kwas cytrynowy rozpuści zrogowaciałą warstwę i resztki tłuszczu nie gorzej niż salonowy peeling chemiczny.

2. Zaleca się delikatne nałożenie maseczki przeciw zmarszczkom za pomocą pędzla, nie napinając skóry. Wszystkie ruchy idą od dołu do góry – od podbródka do czoła. W razie potrzeby nałóż produkt na szyję i dekolt.

3. Pozostaw kompozycję na skórze na 15 – 20 minut.

4. Podczas zabiegu postaraj się zrelaksować, nie napinaj mięśni twarzy, pomyśl o czymś przyjemnym.

5. Zmyj maskę ciepłą wodą i nałóż krem ​​odżywczy odpowiedni do rodzaju skóry.

6. Aby osiągnąć największy efekt, zaleca się wykonywanie zabiegów przeciwstarzeniowych 2-3 razy w tygodniu w kursach 10-15 razy.

7. Maska przygotowana w domu nie może być przechowywana. Za każdym razem powinieneś gotować na świeżo.

8. Nie możesz zrobić maski, jeśli integralność skóry jest zerwana, są rany, opryszczka w fazie aktywnej.

9. Jeżeli kompozycja zawiera silne alergeny (miód, truskawki, owoce cytrusowe, kakao), przed zastosowaniem należy wykonać test na alergię. Nałóż ten produkt na skórę nadgarstka lub łokcia. Na zaczerwienienie wybierz maskę, która nie zawiera niebezpiecznego składnika.

Jak przygotować maseczkę skrobiową na zmarszczki

Głównym składnikiem jest skrobia ziemniaczana lub kukurydziana. Ten śnieżnobiały proszek można znaleźć w domu u większości kobiet. Aby uzyskać maseczki, skrobię dodaje się do innych składników w postaci suchej lub w postaci pasty. Jeśli produkt jest zbyt płynny,

Przygotowanie pasty:

1. Wymieszaj niewielką ilość skrobi z zimną wodą.

2. Wlej tę mieszaninę cienkim strumieniem do wrzącej wody, stale mieszając.

3. Wyjmij z pieca, ostudź.

Wodę można zastąpić mlekiem.

Przepisy na maseczkę ze skrobią na zmarszczki

Do skóry normalnej

Przygotuj pastę z 200 ml wody i 0,5 łyżki skrobi. Dodaj 0,5 łyżki gęstej śmietany i 2,5 łyżki soku z marchwi. Aby uzyskać sok z marchwi, warzywo naciera się drobną tarką, a następnie przeciska przez gazę.

Tę samą maskę można zagęścić zmieniając proporcje wody (50 ml) i skrobi (1 duża łyżka), następnie wymieszać sok z marchwi i śmietanę po 1 łyżce stołowej. Narzędzie o tej konsystencji łatwiej się aplikuje i nie spływa. Działanie podobne do maski w płynie. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.

Ujędrnia, odżywia, aktywuje produkcję kolagenu, niweluje drobne zmarszczki, wygładza głębokie zmarszczki, leczy mikropęknięcia, poprawia koloryt.

Dla suchej skóry

Ugotuj pastę ze 100 ml mleka i 1 łyżeczki skrobi. Wymieszać z 1 łyżeczką oliwy z oliwek i taką samą ilością soku z marchwi.

Zapobiega wysuszaniu, odżywia komórki, wygładza zmarszczki, dobrze napina skórę, sprawia, że ​​jest gładka, elastyczna, nadaje zdrowy koloryt.

Dla skóry tłustej

W schłodzonej paście zrobionej z 400 ml wody i 1 łyżki skrobi włożyć ubite żółtko i 1 łyżkę płatków owsianych.

Napina owal twarzy, usuwa toksyny, oczyszcza, zmniejsza ilość zmarszczek, wybiela.

Białko

Białko wymieszać z łyżką skrobi.

Ta maska ​​jest nakładana na kilka warstw podczas wysychania.

Zwalcza wiotkość skóry dzięki zawartości kolagenu w białku.

pomidor

Przygotuj mieszankę 2 łyżek skrobi i taką samą ilość soku pomidorowego.

Nie można nakładać na powieki.

Ten prosty środek nawilża, działa przeciwzapalnie, zmniejsza przebarwienia, chroni przed promieniami słonecznymi, napina.

Zrób test na alergię.

Czekolada

Wymieszaj 4 łyżki skrobi i gęstej śmietany. Posyp 1 łyżeczką kakao. Dobrze wymieszaj i podgrzej na małym ogniu, aż zgęstnieje.

Może być aplikowany na skórę wokół oczu.

Łagodzi suchość, stany zapalne, nasyca naskórek tlenem, nadaje zdrowy koloryt, wygładza. Kakao zawiera olejki eteryczne, których aromat poprawia nastrój.

Istnieje ryzyko alergii.

Z miodem

W paście (1 łyżka skrobi i 100 ml wody) dodaj 1 łyżeczkę miodu i 1 dużą łyżkę śmietany (lub jogurtu).

Na bardzo suchą skórę można nałożyć odrobinę roztopionego masła.

Nadaje się do okolic oczu.

Dobrze odżywia, wygładza skórę, goi drobne rany, pomaga komórkom oddychać.

Możliwe są reakcje alergiczne.

chiński

Do miski wsypać 1 małą łyżkę skrobi i drobnej soli, wlać taką samą ilość płynnego miodu, dobrze wymieszać. Po zmieleniu możesz wziąć oczyszczoną sól morską. Pozostaw na 25 minut.

Przy suchym typie naskórka zaleca się dodanie odrobiny kremu.

Jeśli pojawi się uczucie pieczenia, usuń środek, przetrzyj skórę wywarem z rumianku.

Nie stosować w okolicach oczu.

Nawilża, wyrównuje koloryt, wygładza, odżywia, oczyszcza, wybiela.

Możliwe są reakcje alergiczne.

Przy regularnym stosowaniu skrobiowej maseczki przeciwzmarszczkowej skóra stanie się elastyczna, ujędrniona i zachwyci pięknym, równomiernym kolorytem. Szeroki wybór maseczek skrobiowych pozwoli Ci znaleźć swoją ulubioną i wraz z odmłodzeniem otrzymać pozytywne emocje.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author