Danie z marchwi krok po kroku przepis ze zdjęciem

Pyszne i ciekawe danie z marchwi

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • pojemniki na składniki;
 • talerz;
 • patelnia;
 • Łopatka;
 • miska;
 • tarka;
 • nóż;
 • tablica;
 • łyżka.

Składniki

Produkt Ilość
Marchewka 500 gramów
Ziemniak 500 gramów
Cebula 1-2 szt.
Czosnek 2 goździki
Sól ½ łyżeczki
jajko 2 szt.
Olej roślinny smak

Gotowanie krok po kroku

 • Obierz ziemniaki i marchew. Pocieramy je na tarce.

  Zetrzyj marchewki.

 • Włóż warzywa do miski i dodaj sól.

  Zetrzyj ziemniaki i dodaj do marchewki.

 • Cebulę i czosnek zmiel w blenderze.

  Zmiksuj cebulę i marchewkę w blenderze.

 • Dodaj do marchewki i ziemniaków.

  Do marchewki i ziemniaków dodać posiekaną cebulę z czosnkiem.

 • Dodaj jajka do miski i wymieszaj.

  Dodaj jajka i wymieszaj warzywa.

 • Wlej olej roślinny na patelnię.

  Rozgrzej patelnię olejem roślinnym.

 • Własnoręcznie formujemy naleśniki i smażymy na oleju z obu stron na złoty kolor. Gotowe!

  To danie z marchwi jest bardzo smaczne.

 • Wariacje kulinarne

  Pomimo tego, że placki ziemniaczane są różne, ten przepis jest bardzo prosty i niedrogi. Można go gotować nawet wtedy, gdy nie ma nic w lodówce, bo tak naprawdę w każdym domu są ziemniaki i marchewki, cebula i czosnek. Te proste składniki pozwolą na pyszne śniadanie, lunch lub kolację. A dzięki temu, że składniki są proste, są też niskokaloryczne i zdrowe. Taki posiłek na pewno nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu ani sylwetce. A jeśli martwisz się tym, że naleśniki smaży się na oleju, możesz upiec je w piekarniku lub po prostu lekko posmarować patelnię masłem przed smażeniem.

  Jeśli chcesz podać do stołu naleśniki lub po prostu zjeść pyszny posiłek, nie zapomnij dodać do posiłku sosu lub zwykłej kwaśnej śmietany. Sos może być zrobiony ze śmietany, ziół lub jogurtu greckiego. Draniki można również bezpiecznie spożywać z domowym majonezem.

  Przepis

  Obejrzyj to, aby dowiedzieć się, jak zrobić pyszne placki ziemniaczane i marchewkowe. Autorka opowie, jak uformować placki ziemniaczane z prostych składników. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, że gotowanie naleśników wcale nie jest trudne. Potrzebujesz tylko kilku składników, które każdy ma w domu. A co najważniejsze, placki ziemniaczane można zrobić w pośpiechu, kiedy chcesz jeść, ale nie chcesz tracić czasu na długi proces gotowania. Lubisz naleśniki? Napisz poniżej w komentarzach!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author