Delikatny kawior z cukinii z majonezem na zimę

Delikatny kawior z cukinii z majonezem na zimę

Sprzęt i przybory kuchenne:  duży rondel, łyżka stołowa, nóż, waga kuchenna, miarka, prasa do czosnku, sterylizowane słoiki i pokrywki, maszynka do mielenia mięsa, zgrzewarka, ciepły koc, duża łyżka, kuchenka.

Składniki

Cukinia (obrana) 3 kg
majonez 250g
Czosnek 5 goździków
Cukier 100 gramów
Sól 1 ul. l.
Olej roślinny 100 gramów
Ocet 9% 2 łyżki stołowe. l.
Sos pomidorowy 250g

Gotowanie krok po kroku

 • Najpierw musisz wyczyścić cukinię. Aby to zrobić, odetnij łodygę, usuń skórkę z cukinii i pozbądź się nasion. Nasiona można łatwo usunąć łyżką. Jeśli cukinia jest bardzo młoda, skóry nie można usunąć. Następnie pokrój obraną cukinię na plasterki. Pamiętaj, że do tego przepisu potrzebujesz 3 kg już obranej cukinii. Następnie obraną cukinię przepuszczamy przez maszynkę do mięsa z drobnym rusztem. Następnie przechodzimy z niego do dużego rondla i dodajemy 250 g sosu pomidorowego i 250 g majonezu.

  Jak przygotować kawior z cukinii z majonezem

 • Następnie obierz z łuski 5 ząbków czosnku i posiekaj prasą do czosnku. Do garnka z cukinią wrzucamy posiekany czosnek. Następnie wlej 100 g cukru i 1 łyżkę. l. Sól. Wszystko dokładnie wymieszaj i podpal. Doprowadzić do wrzenia i gotować na średnim ogniu przez około 1 godzinę, od czasu do czasu mieszając.

  dodaj przyprawy

 • 5 minut przed końcem gotowania dodaj 2 łyżki. l. ocet 9%. Mieszamy.

  wymieszać składniki

 • Gotowy kawior przenosimy do wstępnie wysterylizowanych słoików, przykrywamy pokrywkami i zwijamy za pomocą zszywania. Następnie odwróć zwinięty słoik do góry nogami i owiń go ciepłym kocem lub narzutą na łóżko. Słoiki możesz sterylizować w dowolny dostępny sposób, np. w kuchence mikrofalowej, w piekarniku lub w kąpieli wodnej. Wskazane jest gotowanie pokrywek.

  przygotować słoiki

 • Tę samą sekwencję czynności wykonujemy z resztą kawioru. Opakowane słoiki pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Kawior z cukinii należy przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego.

  Delikatny kawior z cukinii z majonezem na zimę

 • Przepis

  Po obejrzeniu tego dowiesz się, jak szybko i łatwo zwinąć bardzo delikatny kawior z cukinii z majonezem na zimę. Autor szczegółowo pokazuje, jakie produkty będą do tego potrzebne. Wyraźnie pokazuje również, jak dusić i zwijać gotowy kawior do słoików.

  Więc teraz wiesz, jak zwinąć kawior z cukinii z majonezem na zimę bez dodatkowego wysiłku w domu. Często rozpieszczasz rodzinę domowymi przetworami? Masz jakieś sekrety gotowania kawioru do squasha? Podziel się tymi sztuczkami w komentarzach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author