Dżem Feijoa przepis krok po kroku ze zdjęciem

Dżem Feijoa bez gotowania na zimę - prosty przepis

Sprzęt i przybory kuchenne: szklane słoiki, pokrywki, blender, nóż, deska do krojenia, łyżka stołowa.

Składniki

owoc feijoa 1 kg
Cukier granulowany 1 kg

Przepis krok po kroku

 • W przypadku jagód feijoa odetnij ogonki z obu stron ostrym nożem. Na dżem użyjemy jednego kilograma feijoa. Jagody myjemy pod bieżącą zimną wodą.

  przepis na dżem feijoa

 • Owoce wkładamy do blendera i mielimy. Robimy to w kilku krokach.

  Zmiel feijoa, aby zrobić dżem

 • Rozdrobniona feijoa posmarowana w osobnym pojemniku. Dodaj tam jeden kilogram cukru pudru. Ponownie przerywamy mikserem jagody połączone z cukrem, aż do uzyskania jednorodnej masy.

  Dodaj cukier, aby zrobić dżem

 • Przelej dżem do szklanych słoików, szczelnie zamknij pokrywkami. Przechowuj dżem feijoa w chłodnym miejscu.

  Dżem Feijoa bez gotowania na zimę - prosty przepis

 • Próbując dżemu feijoa bez gotowania, zauważamy, że produkt ma bardzo nietypowy smak, przyjemny aromat.

  dżem feijoa gotowy

 • Pomocne wskazówki

  • Do przygotowania tego deseru spróbuj użyć dojrzałych owoców – zielonych, miękkich jagód z przezroczystym miąższem. Nie obieraj owoców, muszą być ze skórką. Dzięki temu wzrasta poziom witamin w składzie deseru.
  • Aby dżem feijoa był jeszcze smaczniejszy, możesz dodać do niego starannie posiekane orzechy włoskie, kandyzowane owoce, migdały.
  • Dżem Feijoa można stosować właśnie tak: z naleśnikami, bułeczkami, jako nadzienie do wypieków.
  • Owoce Feijoa mają wysoką zawartość jodu, przewyższającą nawet wodorosty. Są w stanie rozpuszczalnym w wodzie, doskonale przyswajalne w organizmie człowieka.
  • Dżem Feijoa bez gotowania polecany jest osobom z zaburzeniami czynności tarczycy, które zajmują się pracą umysłową.
  • Dobrym pomysłem jest również zjedzenie takiego deseru pacjentom z patologią przewodu pokarmowego, z zapaleniem żołądka, miażdżycą, beri-beri, dną moczanową, odmiedniczkowym zapaleniem nerek i zaparciami.
  • Dżem polecany jest również w profilaktyce przeziębień.
  • Deser owocowy Feijoa ma właściwości przeciwutleniające, dlatego powinien być spożywany w profilaktyce raka.
  • Dżem owocowy Feijoa przygotowany bez gotowania ma maksymalną koncentrację składników odżywczych, co oznacza, że ​​trudno przecenić jego korzyści dla ludzkiego organizmu. Ma dobroczynny wpływ nie tylko na dorosłych, ale także na organizmy dzieci.

  Przepis

  Po obejrzeniu tego filmu możesz zapoznać się z przepisem krok po kroku, szczegółowym procesem przygotowywania dżemu feijoa bez gotowania. Będziesz mógł lepiej zrozumieć technologię gotowania w domu.

  Drodzy czytelnicy, spróbujcie zrobić egzotyczny dżem bez gotowania. Mając ogromną ilość przydatnych substancji, o właściwościach antyoksydacyjnych, może być bardzo przydatny zimą, będzie doskonałym deserem na herbatę dla krewnych i gości. Podziel się w komentarzach wrażeniami z takiego produktu, opowiedz nam jak przygotowałeś przysmak i jednocześnie leczniczą miksturę? Czy członkowie Twojej rodziny polubili ten produkt?

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author