Filet z dorsza w piekarniku według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Filet z dorsza z warzywami zapiekany w piekarniku - pyszny i zdrowy przepis

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • piekarnik;
 • kołek;
 • szklane naczynie do pieczenia lub blacha do pieczenia;
 • ostry nóż;
 • deska do krojenia ryb;
 • tarka;
 • 2 patelnie średniej i dużej wielkości;
 • Łopatka;
 • opakowanie cukiernicze.

Składniki

Produkt Ilość
filet z dorsza 400 gramów
Cukinia średniej wielkości 1 szt.
Marchewka 1 szt.
Cebula 2 szt.
Domowy Majonez 1 ul. l. jazda konna
Sok cytrynowy 1 ul. l.
Olej roślinny 1-2 łyżki. l.
Sól smak
Zmielony czarny pieprz szczypać

Gotowanie krok po kroku

 • Do przygotowania dania można kupić w sklepie gotowy filet z dorsza w ilości 400 gramów. Ale jeśli taki produkt się nie powiedzie, można użyć mrożonego dorsza, który należy najpierw przetworzyć. Najpierw rybę rozmraża się w lodówce, po czym odcina się głowę, ogon i wszystkie płetwy. Następnie za pomocą noża odcina się kość kręgosłupa, przerabia się filet na brzuchu i usuwa duże kości. Możesz do tego użyć pęsety.

  Rozłóż filety z dorsza.

 • Następnie weź szklane naczynie do pieczenia lub blachę do pieczenia, smarując je 1-2 łyżkami. l. olej roślinny na całym obwodzie i na krawędziach. Ułożyć filet z dorsza, posolić do smaku i posypać szczyptą mielonego czarnego pieprzu. Top filet z ryby podlewany 1 łyżka. l. sok cytrynowy. I niech trochę posiedzi.

  Filet posyp solą, pieprzem, posyp sokiem z cytryny.

 • W tej chwili przygotowywane są warzywa. Jedna średniej wielkości cukinia jest najpierw krojona w cienkie plasterki, których szerokość wynosi 2-3 mm.

  Cukinię pokroić w cienkie plasterki.

 • Następnie musisz posiekać 2 cebule w drobną kostkę, aby była lepiej usmażona.

  Cebulę siekamy.

 • Jedna duża marchewka wcierana w grubą tarkę.

  Zetrzyj marchewki.

 • Warzywa należy najpierw trochę usmażyć. Będzie to wymagało 2 patelni lekko nasmarowanych olejem roślinnym. Połóż cukinię na jednym. Na innej patelni najpierw podsmaż cebulę przez kilka minut, a następnie dodaj startą marchewkę. Na koniec dodaj trochę soli do warzyw.

  Na osobnych patelniach lekko podsmaż cukinię i marchewkę z cebulą.

 • Gotowe warzywa posmarować filetem z dorsza. Najpierw równomiernie rozłożona cukinia, potem marchewka i cebula. Aby ułatwić wyrównanie warzyw, możesz użyć szpatułki.

  Na wierzchu filetu rybnego ułóż warstwę cukinii, a na niej już marchewki i cebulę.

 • Na wierzchu warstwy z marchewką i cebulą wykonuje się siatkę za pomocą 1 łyżki. l. Domowy Majonez. Aby ułatwić rozprowadzanie, zaleca się umieszczenie go w woreczku cukierniczym lub szczelnej torebce do zamrażarki, wykonując małe nacięcie na czubku.

  Na wierzchu naczynia wykonujemy siatkę majonezową.

 • Rozgrzej piekarnik do 200 stopni i wstaw miskę z filetem z dorsza i warzywami na 15-20 minut. Gotową rybę wyjmuje się z piekarnika, powinna być soczysta i delikatna, a wierzchnia warstwa warzyw z majonezem powinna być lekko upieczona.

  Filet z dorsza w piekarniku według tego przepisu piecze się tylko przez 20 minut.

 • Gotowy filet z dorsza i warzywa przekłada się na piękne danie i podaje gościom. Na wierzchu rybę można udekorować odrobiną pietruszki, świeżą zieloną cebulką lub koperkiem.

  To danie rybne będzie dobrze komponować się z każdym dodatkiem.

 • Przepis

  film poświęcony jest procesowi gotowania fileta z dorsza z warzywami w piekarniku. Podane są instrukcje krok po kroku, za pomocą których proces gotowania zostanie ci podany bez większych trudności. Wskazane są wszystkie niezbędne składniki, ich ilość, a także sprzęt kuchenny potrzebny do przygotowania potrawy.

  Czy lubisz gotować ryby? Czy próbowałeś już gotować filet z dorsza z warzywami w piekarniku w domu? Jakie warzywa lubisz dodawać i jaki jest twój ulubiony przepis na dorsza? Podziel się swoimi doświadczeniami z gotowania ryb w komentarzach.

  Inne przepisy rybne

  Łosoś z pomidorami i serem w piekarniku
  Ryba wędzona
  Pstrąg z warzywami zapiekany w piekarniku
  Makrela z ziemniakami zapiekana w piekarniku
  Pstrąg zapiekany w folii w piekarniku

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author