Herbata z rokitnika według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Pachnąca herbata z rokitnikiem - bardzo prosty przepis

Sprzęt i przybory kuchenne:  czajnik, tarka, sitko, łyżka, szklanka, blender, gaza

Składniki

mrożony rokitnik zwyczajny 1 opakowanie
świeży imbir 100 gramów
Cukier 3 art. l.
mielony cynamon 1 łyżeczka
mielony kardamon 1 szczypta
Gotująca się woda 1 l.

Gotowanie krok po kroku

 • Jagody rokitnika należy myć pod bieżącą wodą. Dla urozmaicenia smaku możesz dodać kilka wiśni, malin lub truskawek. Jagody mogą być mrożone lub świeże.

  Pachnąca herbata z rokitnikiem - bardzo prosty przepis

 • Z jagód musisz zrobić puree z blendera. Jeśli nie masz blendera, możesz sobie poradzić z widelcem. Aby to zrobić, wsyp trochę jagód prosto na sitko i zmiażdż. Więc otrzymujesz niezbędny sok z jagód.

  Zmiel jagody na herbatę

 • Powstały puree należy przesiać przez sito. W końcu kości i cząstki skórki pozostały w puree. Możesz pomóc łyżką, dzięki czemu proces przesiewania przebiegnie znacznie szybciej. Potem dostaliśmy szklankę płynnego puree z rokitnika. Odłóż puree na bok i przejdź do czegoś innego.

  Przesiej jagody przez sito

 • Na drobnej tarce zetrzyj ze skórką 100 g świeżego imbiru.

  Zetrzyj imbir na herbatę

 • W następnym kroku będziemy musieli złożyć gazę trzy do czterech razy. Tarty imbir przenosimy na gazę i wyciskamy sok do przygotowanego wcześniej puree z rokitnika.

  Przygotuj wszystkie składniki do przygotowania herbaty

 • Następny krok w puree to 3 łyżki. l. Sahara. Do tego przepisu możesz użyć miodu lub cukru trzcinowego. Nie zapomnij dokładnie wymieszać puree, aż kryształki cukru całkowicie się rozpuszczą.

  Dodaj przyprawy do herbaty

 • Aby zakończyć przygotowanie aromatycznej herbaty, należy dodać zmielony cynamon (1 łyżeczka) i szczyptę kardamonu. Oczywiście możesz użyć innych przypraw i proporcji. Możesz także dodać skórkę z pomarańczy lub cytryny, które dodadzą Twojej herbacie smaku i nuty cytrusowej.

  Przygotuj wszystkie składniki do przygotowania herbaty

 • Więc nasza baza pod rozgrzewającą herbatę jest gotowa. Pozostaje tylko dodać 1 litr wrzącej wody i można cieszyć się herbatą. Aby uzyskać piękną porcję, możesz pokroić pomarańczę na plasterki i wrzucić do dzbanka z herbatą.

  Pyszna herbata z rokitnika przygotowana według prostego przepisu gotowa

 • Przepis

  Możesz również zapoznać się z przepisem na herbatę z rokitnika zwyczajnego. Szczegółowo przeanalizuje każdy etap gotowania i podawania napoju.

  Teraz wiesz, jak zrobić pyszną i niesamowicie zdrową herbatę z mrożonego rokitnika. A jeśli zimą wypijesz taką herbatę przed spacerem, możesz naładować się ciepłem i energią na cały dzień. Czy przygotowałeś już zdrowe, gorące napoje? Którą wersję herbaty lubisz najbardziej? Napisz o tym w komentarzach. Napisz również, jeśli masz uwagi, uzupełnienia lub pochwały do ​​przepisu. Dziękuję za uwagę i smacznego!

  Inne przepisy na napoje

  Mrożony kompot truskawkowy
  Kompot żurawinowy
  Kompot z suszonych moreli
  Kompot z suszonych jabłek, rodzynek i suszonych moreli
  Kompot z pigwy

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author