Jak dbać o skórzaną sofę?

Jak dbać o skórzaną sofę?

Skórzane sofy to prawdziwy luksus. Warto pamiętać, że te luksusowe meble należy odpowiednio pielęgnować, aby jak najdłużej wyglądały dobrze. Pielęgnacja przedłuży żywotność wyrobów skórzanych oraz zachowa przyjemny wygląd i połysk. Skóra wysokiej jakości, przy odpowiedniej pielęgnacji, nie traci na wartości.

Głównym wrogiem skórzanych siedzeń jest upał i słońce.

Bezpośrednie światło słoneczne i nadmierne ciepło (np. z kominka czy kaloryferów) to dwaj wrogowie skórzanych sof. Skórzane siedzisko nie powinno znajdować się w pobliżu źródeł ciepła, a latem należy zadbać o to, aby nie świeciło na niego stale słońce. Pod wpływem promieni słonecznych i ciepła skóra zaczyna tracić naturalne nawilżenie, elastyczność, koloryt i blask, a następnie może pękać.

Wskazane jest ustawienie sofy pół metra od źródeł ciepła i jak najdalej od okna. Aby promienie słoneczne nie padały na skórę, lepiej zasłonić okna.

Sprzedaż niedrogich mebli i sof na antykryzys m ze sklepu internetowego – https://rasprodaza-divanov.ru/

Podstawowa pielęgnacja skórzanych sof

Skórzane sofy i fotele oraz inne meble ze skórzaną tapicerką należy co najmniej raz w tygodniu przecierać wilgotną, czystą szmatką lub gąbką. Przynajmniej raz w miesiącu należy pielęgnować skórę specjalnym kremem lub pastą przeznaczoną do pielęgnacji skórzanych siedzeń. Dodatkowo skórę należy moczyć co pół roku. Specjalne oleje są sprzedawane w każdym sklepie z chemią gospodarczą. Skórę należy dokładnie wyczyścić przed każdą impregnacją.

Jak wyczyścić sofę?

Zasadą czyszczenia skóry jest oczyszczenie skórzanych sof z kurzu i brudu. Następnie usuń wszystkie plamy. Na koniec musisz namoczyć sofę.

Mokre chusteczki pomogą szybko usunąć zabrudzenia. Ale nie należy ich często używać, usuwają nie tylko brud, ale także impregnację ze skóry.

Zestawy do czyszczenia skóry

W sklepach dostępne są zestawy do czyszczenia, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do regularnej pielęgnacji skóry. Jeden zestaw wystarcza zwykle na rok pracy. Zestawy zazwyczaj zawierają środek do czyszczenia skóry (około 200 ml), impregnat (150 ml do 200 ml), pędzel, gąbkę i ściereczkę z mikrofibry.

Czego należy unikać podczas czyszczenia skóry?

Nie używaj odkurzacza do skórzanych siedzeń. Zabronione jest również czyszczenie pokryć skórzanych:

  • produkty zawierające chlor lub nadtlenek wodoru;
  • detergenty nieprzeznaczone do czyszczenia skóry;
  • twarde pędzle, które mogą jedynie uszkodzić powłokę.

Do impregnacji nie należy stosować:

  • mydło dla dzieci;
  • Salo;
  • tłuszcz zwierzęcy;
  • kremy do ciała.

Dbanie o skórzaną sofę nie jest bardzo trudne, najważniejsze jest użycie odpowiednich narzędzi, a wtedy meble będą służyły przez długi czas.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author