Jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu za pomocą noża, wkrętu samogwintującego, widelca i przedmiotów z damskiej kosmetyczki

Jak otworzyć wino bez korkociągu w domu, żeby nie zgnieść korka i nie rozlać napoju

Pierwszy korkociąg pojawił się pod koniec XVIII wieku. Jednocześnie praktyka zatykania pojemników na wino nie jest wymysłem współczesnych producentów. Po raz pierwszy technikę tę zaczęto stosować w starożytnym Egipcie około 4000 lat p.n.e. Jak dokładnie odkorkowano butelki w tamtych czasach, historia milczy. Jednak nawet teraz zdarzają się sytuacje, w których musisz zrezygnować z pręta gwintowanego. Aby wydostać się z takich sytuacji metodą prób i błędów, narodziło się kilkanaście life hacków.

Problem otwierania butelki bez korkociągu powstaje z różnych powodów. Na przykład uczta zbierała się spontanicznie. Być może już na pikniku poza domem okazało się, że zabrali wino, ale nie korkociąg. Albo urządzenie do odkorkowania właśnie się zepsuło. W takiej sytuacji nawigacja jest szczególnie trudna, jeśli firma składa się wyłącznie z dziewcząt. Mimo wszystko, chociaż wino uważane jest za napój kobiecy, jego odkorkowanie jest rzeczą męską. Ale panie i tak nie zostaną bez wakacji. Korek do wina to najczęściej kawałek kory dębu korkowego wypolerowany do określonego kształtu. Znając małe sztuczki, nawet najbardziej wyrafinowana dama potrafi wydobyć kawałek drewna z butelki. Pomoże to na przykład:

 • nóż;
 • widelec;
 • samogwintujące śruby;
 • młot;
 • spinacz;
 • klucz;
 • drobiazgi z damskiej kosmetyczki.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, próbując otworzyć wino bez otwieracza, jest to, że korek do wina bardzo się kruszy. Z jednej strony zwiększa to prawdopodobieństwo, że można go usunąć z szyi tylko przez wytrwałość. Z drugiej strony kawałki mogą dostać się do napoju i zepsuć cały smak.

Wino, które nie zostało skończone, nie powinno być przechowywane w otwartej butelce. Zamykanie szyi serwetką nie jest dobrym pomysłem. Dlatego oprócz korkociągu miłośnicy dobrego wina powinni zaopatrzyć się w specjalny gumowy korek wielokrotnego użytku (wykonany z naturalnego polimeru). Akcesorium pozwoli Ci zachować napój po otwarciu do kolejnych spotkań. Ciekawe, że takie produkty występują w dziwacznych formach. Na przykład w postaci ludzi i zwierząt. Nawiasem mówiąc, jest to opcja na prezent dla miłośnika wina.

„Brodacy” sposoby otwierania butelki wina bez korkociągu

Wybierając sposób na otwieranie wina bez korkociągu w domu, rozumiemy, że w tym przypadku nie musimy rozbijać butelki, nie rozlewać wina i zapobiegać przedostawaniu się okruchów z korka do napoju. Można to zrobić na kilka sposobów. Korzystaj z dostępnych narzędzi i technik.

Nóż

Butelkę bez korkociągu można łatwo otworzyć nożem z ostrym ostrzem średniej wielkości. A jeśli jest również postrzępiony, zadanie staje się łatwiejsze. Dosłownie w trzech krokach.

 • Nożem przekłuć korek pośrodku i poluzowując, włóż go jak najgłębiej. Jeśli to możliwe, to do środka.
 • Owiń nóż w złożony ręcznik.
 • Chwytając owinięte w tkaninę ostrze noża, odkręć korek z szyi. W takim przypadku nie musisz obracać korka, ale samą butelkę.
 • Widelec

  Możesz otworzyć wino widelcem, używając tych sztućców jako samodzielnej jednostki, lub możesz trzymać je w skrzydłach.

  Spróbuj wepchnąć blokadę tępym końcem sztućców, ale może się wygiąć. Następnie postępuj w następujący sposób: wbij nóż w korek i odkręć go od szyjki. Gdy wtyczka trochę wyjdzie, podważ ją z boku widelcem (zębami) i pociągnij do góry, co przyspieszy proces.

  Młotek i kilka gwoździ

  Wkręt samogwintujący i szczypce

  Sposobem na odkorkowanie wina w 5 sekund jest wezwanie pomocy za pomocą wkrętu samogwintującego ze szczypcami lub gwoździami i młotka (ze ściągaczem do gwoździ). Śruba jest wkręcana w korek, jest to dość proste, nawet gołymi rękami. Ale możesz też użyć śrubokręta. Następnie chwytając łeb wkręta samogwintującego szczypcami, łatwo go wyciągamy.

  Ten sam life hack działa w przypadku użycia gwoździ i młotka. W szyję wbijamy dwa lub trzy gwoździe, a następnie wyciągamy je razem z korkiem. Gotowe!

  Jeśli korek w trakcie procesu pęknie na pół, wyciągnij zakleszczoną część powtarzając manipulacje, przyjmuj tylko dłuższe gwoździe.

  Śrubokręt lub rzeczy damskie

  Po prostu włóż średniej wielkości śrubokręt do korka i wepchnij go do butelki z naciskiem. Nawiasem mówiąc, zamiast śrubokręta możesz użyć spinki do włosów (pięty kobiecego buta). A także lakier do paznokci (nasadka w dół), tusz do rzęs, długi klucz.

  Średnica korka standardowego wynosi 24 mm, pod warunkiem, że średnica szyjki to 18 mm. Długość – od 25 do 60 mm.

  Jeśli nie masz pod ręką żadnych narzędzi

  Wymienione metody wykorzystujące ostre przedmioty i narzędzia są najbardziej preferowane, gdy pojawia się pytanie, jak otworzyć butelkę wina w domu. Jednak nie wszystkie z nich są odpowiednie, jeśli wydarzenia rozgrywają się w „warunkach polowych”. Na przykład w biurze lub w pensjonacie. Tu na ratunek przychodzą pomysłowość i zaradność.

  But, ręcznik, futryna… Wydawać by się mogło, że co może je łączyć z wyciąganiem korka z butelki bez korkociągu? Jednak wymienione elementy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Jednak metody są dość ryzykowne. Bez umiejętności możesz doznać kontuzji.

  • Uderzenie dłoni. Najbezpieczniejszy sposób kontrolowania siły uderzenia. Konieczne jest, trzymając butelkę poziomo, kilka razy uderzyć w dno. Najpierw owiń spód ręcznikiem. Jak tylko korek wyjdzie z butelki na środek, po prostu wyciągnij go rękoma.
  • Framuga drzwi. Jeśli twoja ręka nie zdołała wybić korka, możesz spróbować trudniejszej metody. Trzeba owinąć dno ręcznikiem lub szalikiem i uderzyć butelką poziomo o ścianę lub ościeżnicę. Jak tylko korek wyjdzie z butelki na środek, po prostu wyciągnij go rękoma.
  • Uruchomić. Dość ekstremalna metoda, ale to tylko na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości jest znacznie bezpieczniejsza niż dwie pierwsze. Klasyczny kozaczek lub półbuty męskie opiera się podeszwą o ścianę i trzyma jedną ręką. W drugiej ręce trzymają butelkę poziomo. Po tym następuje butelka (na dole), która uderza butem w okolicy pięty. Jak tylko korek wyjdzie z butelki na środek, po prostu wyciągnij go rękoma.

  Przed dokonaniem jakichkolwiek manipulacji przy otwieraniu butelki należy ostrożnie zdjąć z szyjki wszystkie elementy opakowania, zwłaszcza jeśli wino jest pokryte woskiem uszczelniającym.

  Metody z niejednoznacznymi wynikami

  Rzemieślnicy wymyślili wiele innych metod otwierania wina, jeśli nie ma korkociągu. Wiele z nich wydaje się wątpliwych. Niemniej jednak są używane, więc warto je wymienić.

  • Dwa spinacze do papieru. Potrzebny będzie również długopis. Spinacze są wyprostowane, a na końcach wykonane haczyki. Są one ostrożnie przepuszczane między szyjką a korkiem po obu stronach, a druty są obracane tak, aby haczyki wgryzały się w drewno wewnątrz butelki. Górna część spinaczy do papieru jest skręcona, zaczepiona długopisem lub ołówkiem i wyciągnięta.
  • Koronka i śrubokręt. Śrubokrętem robi się otwór w korku i za jego pomocą wpychamy do środka sznurek, zawiązany na końcu w supeł. Aby metoda działała, węzeł musi być duży. Następnie wystarczy pociągnąć linę. Nie musisz martwić się o dziurę w korku, ten rodzaj drewna jest bardzo plastyczny i łatwo się domyka, to dzięki tej właściwości działa metoda sznurkowo-śrubokrętowa.
  • Ogrzewanie. Przedmioty rozszerzają się pod wpływem ciepła. Jeśli szyja zostanie podgrzana, jej średnica nieznacznie wzrośnie i łatwiej będzie usunąć blokadę. Możesz podgrzać szklankę trzymając ją pod „czerwonym” kranem lub w garnku z gorącą wodą. W warunkach biwakowych odpowiednia jest zapalniczka, a ponadto z jej pomocą ogrzewanie można wykonać lokalnie. Po rozgrzaniu szkła możesz użyć dowolnej innej metody do usunięcia korka, wyjdzie to znacznie łatwiej.

  Metodę husarską, kiedy szyję po prostu odcina się dużym ostrym nożem, lepiej nie stosować w praktyce. Bez odpowiednich umiejętności istnieje 99% szans na kontuzję.

  Pij bez otwierania butelki

  Jeśli znajdziesz się na łonie natury, a w samochodzie jest apteczka ze strzykawką, zastanów się, czy problem został rozwiązany. Konieczne jest naciągnięcie czystej wody do strzykawki i uwolnienie jej do butelki, przebijając korek igłą. Powtarzaj manipulacje wodą, aż zacznie wypychać korek. W takim przypadku nie jest konieczne wyjmowanie igły z kawałka drewna – wyjmij samą strzykawkę. Po wyjściu korka spuść wodę i możesz spróbować napoju. Nawiasem mówiąc, jeśli igła jest długa, korek w ogóle nie może zostać usunięty. Wystarczy wlać wino do strzykawki i przelać do kieliszków.

  Cóż, żeby nie być mądrym i otwierać wino bez korkociągu, zawsze trzymaj składany nóż z dodatkowymi narzędziami w kieszeni plecaka turystycznego lub w schowku samochodowym: łyżkę, widelec, otwieracz do puszek i korkociąg.

  Kobieta w naturze trzymająca butelkę wina

  i hacki studenckie

  Śrubokręt, śruba i szczypce. Ta metoda jest używana do otwierania butelek przez domowych rzemieślników, którzy mają przy sobie narzędzie. Najpierw śrubę lub wkręt samogwintujący wkręca się w korek śrubokrętem do środka, a następnie korek wyciąga się szczypcami (szczypcami) do wkręcanej śruby. Domowy korkociąg jest bardzo skuteczny, jednak nie każdy dysponuje niezbędnymi narzędziami podczas uczty.

  Lisa, https://answer.mail.ru/question/94954724

  Ha, stary studencki sposób!
  Otworzyłem więcej niż jeden raz, tylko korek był wybijany dłonią – zawsze się okazywało,
  chociaż czasami część szokowa bolała przez krótki czas%)

  Duch, http://stesting-of-life.livejournal.com/616092.html

  1) Szturchnij korek widelcem z tępym końcem.
  2) Weź butelkę, weź książkę (najlepiej w miękkiej oprawie). Przymocuj książkę do ściany.
  I z butelką (na dole), aby trafić w książkę. 10 minut ćwiczeń i korek sam wychodzi.Uczniowie
  zaprezentowali tę metodę

  …., https://www.u-mama.ru/forum/gossip/everything/345299/2.html

  Kiedyś jeden facet przepchnął korek i pękła butelka, bardzo mocno pociął sobie ręce, musiałem nawet iść na pogotowie

  Świetlik, https://www.u-mama.ru/forum/gossip/everything/345299/3.html

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author