Jak usmażyć kurczaka na patelni
Będziesz potrzebować
  • – Kura;
  • – czosnek;
  • – olej roślinny;
  • – Sól;
  • – przyprawy;
  • – noże;
  • – deska do krojenia;
  • – patelnia.

Instrukcja

Kupuj całego kurczaka lub dowolną część, ponieważ teraz cięcie kurczaka jest prezentowane w sklepach tak szeroko, jak to możliwe. Wybierając tuszę, zwróć uwagę na kolor skóry i zawartość tłuszczu w ptaku. Niektórzy producenci oferują produkty zamknięte w kolorowych torebkach. Uważa się, że jest to chwyt marketingowy, który przyciąga konsumentów. 
Jednak potencjalny nabywca, któremu wydaje się, że bierze towar z witryny chłodniczej, nadal będzie wolał najpierw obejrzeć produkt . Tak więc reklama kolorowych opakowań jest wątpliwa. Skóra na tuszce kurczaka powinna mieć przyjemny mlecznożółty kolor, bez krwiaków i miejsc o znacznym ciemnieniu. Jeśli chodzi o zawartość tłuszczu, lepiej oczywiście wybierać opakowania, w których kurczak jest chudszy.
2
Jeśli nie ma ochoty kroić tuszy na kawałki, kup natychmiast te części, które są bardziej preferowane. Dawno minęły czasy, kiedy dzieci kłóciły się o to, kto dostanie nogę, a kto inną część. Teraz, jeśli chcesz, nogi mogą dotrzeć do każdego. Wybierając je w sklepie, zdecyduj, co jest dla Ciebie bardziej odpowiednie: szynka , a może osobno udka lub udka. 
Miłośnicy czerwonego mięsa wiedzą, że najsmaczniejsze są małe, „okrągłe” podudzia, a udka mają zdecydowanie lepszą kombinację miąższu i kości. Mężczyźni tradycyjnie preferują szynki, składające się z obu – płeć silniejsza można zrozumieć, bo średnia waga takiej szynki to 300-350 g, jest co jeść!
3
Zamierzasz wieczorem usmażyć pierś z kurczaka na patelni? Nie ma nic łatwiejszego. Weź to w całości (w sklepie można to nazwać „na ramie”) lub filet. Obaj mają zagorzałych zwolenników. Ktoś słusznie uważa, że ​​pierś sprzedawana jest w całości ze skórą, co oznacza gwarancję, że po usmażeniu nie będzie sucha. I ktoś jest pewien, że będzie dobrze smażony nawet bez skóry, najważniejsze jest, aby nie przesadzić z kurczakiem na patelni.
4
W niektórych przypadkach, na przykład, jeśli organizujesz imprezę piwną, kup skrzydełka. Można je pysznie usmażyć na złoty kolor, wtedy nie będzie potrzeby „komponowania” innej gorącej przystawki, bo nawet duże towarzystwo będzie miało skrzydeł! Wybierając te części kawałka kurczaka, zwróć uwagę na datę produkcji i datę przydatności do spożycia. 
Są sortowane nieco wolniej niż uda i podudzia, bardzo ważne jest, aby nie zabierać „wiszących” towarów z lady, w przeciwnym razie nie dostaniesz absolutnie nic poza rozczarowaniem. Nie przygotowuj skrzydeł dla przyjaciół, którzy pachną!
pięć
Cokolwiek kupicie do smażenia – tuszki z kurczaka, szynki, podudzia, uda, piersi czy skrzydełka, przed gotowaniem należy wyjąć opakowanie, umyć, osuszyć i pozwolić ptakowi położyć się na kilka minut „bez niczego”. Tuszkę obrócić na pierś i ostrym nożem wyciąć kręgosłup, wykonując ruchy cięcia i piłowania, najpierw z jednej, a następnie z drugiej strony. Z jakiegoś powodu wcześniej podczas smażenia pokroili pierś i już ją spłaszczyli na patelni. Rozsądniej jest przeciąć kręgosłup. Po pierwsze, zawiera bardzo mało mięsa i nie nadaje się do tej metody gotowania, o wiele smaczniej jest gotować z nim bulion, kręgi dadzą substancje ekstrakcyjne, bulion okaże się nasycony. 
Po drugie, spłaszczenie kurczaka jest znacznie łatwiejsze bez kręgosłupa. Nawet z tuszy lepiej jest usunąć skrajne paliczki skrzydeł i nadmiar tłuszczu. (Wszystkie pokrojone części można włożyć do torby i włożyć do zamrażarki.) Z reguły z chudych nóg i piersi przeznaczonych do smażenia na patelni nic dodatkowo nie trzeba wycinać. Filet z udka (jeśli kupiłeś czerwone mięso bez kości) pokrój na małe kawałki po 20-30 g. Chleb według uznania: dopraw solą i przyprawami, posyp mąką, maczaj w roztrzepanym jajku i bułce tartej. To samo możesz zrobić z filetami z piersi.
6
Mięsne kawałki kurczaka wykonuj głębokimi, wąskimi nacięciami, aby sól i przyprawy nadały charakterystyczny smak całemu kawałkowi, a nie tylko wierzchu. Lepiej zrobić je małym ostrym nożem, dzierżąc go jak szczupaka. Możesz również wypełnić nacięcia odrobiną czosnku, przepuszczonego przez prasę. W przypadku braku prasy obrane goździki pokroić w paski i przyprawić nimi kurczaka. Nie zapomnij posolić, pieprzyć, posypać przyprawami. Weź gotową mieszankę przeznaczoną do gotowania drobiu na patelni. 
Lub stwórz własne, na przykład mieszając goździki z gałką muszkatołową i kurkumą. Alternatywnie możesz użyć jednej przyprawy, na przykład słodkiej papryki. Aby twój kurczak się nie przypalił podczas smażenia, ważne jest, aby przestrzegać tutaj dwóch prostych zasad: weź tylko wysokiej jakości mielone przyprawy i staraj się wypełnić nimi nacięcia, które zostały wykonane w miąższu, oczywiście na zewnątrz,
7
Jeśli nie chcesz takiej polewy, zastąp ją marynowaniem w mieszance z oleju roślinnego, soku z cytryny i musztardy. Dla miłośników kulinarnych „ekstremów” musztardę można zastąpić miodem. Ale marynując kurczaka w takiej marynacie, obserwuj go bardzo uważnie podczas smażenia, a cała tusza i kawałki są narażone na spalenie. Aby temu zapobiec, staraj się często go odwracać, aby ogień nie wykonywał swojej podstępnej pracy.
osiem
Najpierw usmaż kurczaka bez przykrywania patelni pokrywką. Do smacznego, wysokiej jakości smażenia bardzo pożądane jest stosunkowo szybkie utworzenie skorupy, która niejako uszczelnia mięso i zapobiega wyciekaniu soku. Jeśli kurczak zostanie natychmiast przykryty pokrywką, sok nieuchronnie wypłynie i wtedy nie będzie już smażony, ale duszony. Kurczaka lub kurczaka, którego smażysz, w pewnym momencie dociśnij w całości dociskiem do dna patelni – inaczej będzie się długo smażył. Prasa pomaga skrócić czas gotowania i osiągnąć jednolitość.