Jak usunąć gorycz z bakłażana

Bakłażany są bardzo korzystne dla zdrowia.
Dania z bakłażana są przygotowywane w prawie wszystkich krajach, ponieważ to warzywo jest nie tylko bardzo smaczne, ale także zdrowe. Istnieje ogromna liczba przepisów na bakłażany, ale czasami często mają gorzki smak. Spróbujmy pozbyć się tej nieprzyjemnej goryczy w zaledwie kilka minut.
Będziesz potrzebować
    • Sól.

Instrukcja

jeden
Dokładnie umyj bakłażana, odetnij ogon. Pokrój w kółka lub na małe talerzyki (w zależności od dalszego przygotowania potrawy ), możesz po prostu przekroić na pół. Zetrzyj dokładnie bakłażana gruboziarnistą solą i pozostaw w głębokiej misce na 15-20 minut. Sól stopniowo się rozpuści, a z bakłażana zaczną wydobywać się kropelki . Następnie opłucz bakłażany pod bieżącą zimną wodą lub po prostu wytrzyj papierowymi ręcznikami.
2
Możesz pozbyć się goryczy bakłażana , mocząc je wcześniej. Aby to zrobić, weź miskę, zalej zimną wodą i dodaj sól, w zależności od ilości bakłażana (na 1 litr wody musisz wziąć 1 łyżkę soli). Pokrój bakłażana w koła lub kostki i umieść w misce z osoloną wodą. Przykryj małą pokrywką na górze i włóż ładunek (słoik z wodą). Pozwól bakłażanowi moczyć się przez 20-30 minut. Następnie spłucz pod zimną wodą, cała gorycz zniknie wraz z solą. Jeśli zamierzasz smażyć bakłażany, w tym przypadku wchłoną mniej oleju i okażą się dużo smaczniejsze i mniej tłuste.
3
W rzeczywistości bakłażany w naszych czasach praktycznie nie są gorzkie. Ale jeśli napotkają gorycz, możesz łatwo się jej pozbyć, obierając skórkę. Cała gorycz zniknie, możesz gotować pyszne przekąski i dania.
Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author