Jak usunąć krew z dżinsów jak usunąć starą, jak usunąć plamę z menstruacji z dżinsów

Jak usunąć krew z dżinsów jak prać wysuszone z dżinsów

Walka z zanieczyszczeniem krwi nie jest łatwa. Winne jest biologiczne pochodzenie plam: krew wżera się w tkankę. A jeśli materiał jest gęsty, jak w przypadku dżinsu, zadanie staje się znacznie bardziej skomplikowane. Po poplamieniu dżinsów krwią nie spiesz się, aby się zdenerwować. Istnieją ludowe sposoby usuwania plam krwi z dżinsów: szkarłatne smugi boją się roztworów soli i sody, amoniaku i nadtlenku.

Jak usunąć krew z miesiączki za pomocą dżinsów: 3 zasady

Usuwanie plam krwi z dżinsu nie jest łatwe. Możesz ułatwić sobie zadanie, jeśli będziesz przestrzegać trzech zasad.

 • Działać szybko. Zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, w tym ślady krwi, są łatwiej usuwane, gdy są świeże. Niech krew wyschnie – będzie dwa razy trudniej się jej pozbyć.
 • Dokładnie umyć. Zanim użyjesz ludowych przepisów lub kupionych w sklepie odplamiaczy, musisz jak najdokładniej oczyścić dżinsy z krwi. Umyj szkarłatne ślady, aż zdasz sobie sprawę, że nic nie da się zrobić zwykłą wodą, dopiero wtedy przystąp do „eksperymentów ekonomicznych”.
 • Użyj zimnej wody. Do zmywania krwi, moczenia dżinsów, prania nadaje się tylko zimna woda. Jeśli temperatura przekroczy 30°C, szanse na to, że plamy krwi znikną, są minimalne. Związki białkowe koagulują pod wpływem wysokiej temperatury: zanieczyszczenia wnikają tak głęboko we włókna tkaniny, że prawie niemożliwe jest ich „wywabienie”.
 • Jeśli użyjesz gorącej wody do zmycia krwi, na dżinsach pojawią się brązowe plamy. Krew zawiera żelazo, które pod wpływem temperatury zamienia się w trwały barwnik. Usunięcie brązowych „plam” jest niezwykle trudne: nawet po użyciu odplamiaczy pozostają widoczne plamy. Dlatego tylko zimna woda!

  Czy proszek pomoże?

  Niektóre gospodynie domowe uważają, że plamy krwi można usunąć za pomocą regularnego prania. Działa, ale bardzo rzadko. Spróbuj wyprać spodnie w pralce, wybierając proszek z enzymami: takie produkty dobrze sobie radzą z zanieczyszczeniami biologicznymi.

  Czy w domu jest odplamiacz kupiony w sklepie? Nałóż go na szkarłatne ślady i wyprostuj dżinsy w maszynie. Pamiętaj, aby najpierw przeczytać instrukcje dotyczące odplamiacza.

  5 improwizowanych sposobów na świeże plamy

  Plamy krwi są mniej kapryśne, gdy są świeże. Musisz zapamiętać ten aksjomat i spróbować zmyć szkarłatne ślady, gdy tylko się pojawią. Ale jest mało prawdopodobne, aby można było obejść się bez improwizowanych środków. Jak usunąć krew z dżinsu, jeśli pojawiła się tam niedawno? Wypróbuj jedną z pięciu sprawdzonych metod.

  Mydło do prania

 • Najpierw spłucz krew pod bieżącą wodą.
 • Wytrzyj pozostałe plamy mydłem do prania.
 • Moczyć spodnie przez pół godziny.
 • Płukanie.
 • Możesz przygotować roztwór mydła (użyć mydła lub płynu do naczyń) i namoczyć w nim zabrudzone ubrania.

  Soda

 • Przygotuj roztwór sody: rozcieńcz pięć pełnych łyżeczek sody w litrze wody.
 • Moczyć zanieczyszczony obszar przez pół godziny.
 • Myć się.
 • Metoda jest prostsza: nanieść łyżkę wodorowęglanu sodu bezpośrednio na miejsce zanieczyszczenia, natrzeć substancję i pozostawić na pół godziny. „Odplamiacz” po prostu zmywa się zimną wodą.

  Sól

 • Nałóż łyżkę soli na poplamiony obszar.
 • Wetrzyj kryształki w tkaninę. Dla wygody możesz użyć pędzla.
 • Aby „odplamiacz” wniknął głęboko, można upuścić detergent na sól i dalej ją dokładnie wcierać. Metoda solna pozwala obejść się bez prania: plamy „wychodzą” w miarę wcierania substancji.

  Aspiryna

 • Wlej tabletkę aspiryny z pięcioma łyżkami wody: powinieneś otrzymać gnojowicę.
 • Zastosuj roztwór aspiryny do skażonego obszaru. Najlepszym sposobem na to jest użycie starej szczoteczki do zębów lub gąbki.
 • Pozostaw na zanieczyszczonym miejscu na 20 minut.
 • Myć się.
 • Aspiryna pomoże usunąć świeżą krew z dżinsów, nie poradzi sobie ze starymi śladami.

  Nadtlenek

 • Plamy traktować nadtlenkiem wodoru.
 • Poczekaj dziesięć minut.
 • Zwilż skażony obszar.
 • Myć się.
 • Ta metoda jest odpowiednia tylko dla jasnego denimu. Nadtlenek może rozjaśnić ciemny dżins.

  3 metody, jeśli krew została zjedzona w

  Jeśli przegapisz ten moment, a krew wżarła się w tkaninę, trudno będzie przywrócić poprzedni wygląd ulubionym spodniom. Podobnie jak w przypadku świeżych plam, należy jak najdokładniej zmyć krew z dżinsów. Zwykłe płukanie nie przyniesie rezultatów, skuteczniejsze jest użycie roztworu soli fizjologicznej (litr wody plus łyżka substancji). Moczyć dżinsy przez co najmniej pół godziny, następnie zmienić roztwór i dokładnie wypłukać spodnie w nowej słonej wodzie. Wtedy możesz zacząć walczyć z plamami.

  Jak usunąć starą krew z dżinsów, aby nie pozostały żadne ślady? Pomoże amoniak, gliceryna, hydroperyt. Użyj jednej z metod lub kombinacji metod.

  Amoniak

 • Dodaj łyżkę amoniaku do pół szklanki wody.
 • Nałóż roztwór alkoholu na zabrudzone miejsce, wcierając się w brud.
 • Pozostaw na 20 minut.
 • Umyć w zimnej wodzie.
 • Glicerol

  1. Podgrzej fiolkę gliceryny w pojemniku z wodą.
  2. Za pomocą wacika nanieś ciepłą glicerynę na plamy krwi.
  3. Plamy usuwaj po obu stronach tkaniny – z lewej strony i z przodu.

  Aby nie pozostały tłuste ślady gliceryny w miejscu zaschniętej krwi, po zabiegu namocz dżinsy w wodzie z mydłem, a następnie wypierz.

  hydroperyt

 • Tabletkę hydroperytu zalać wodą (pół szklanki).
 • Traktuj plamę roztworem, aż brązowe plamy całkowicie znikną.
 • Umyj dżinsy. Użyj proszku zawierającego aktywny tlen.
 • Jeśli szukasz sposobu na wytarcie zaschniętej krwi z jasnych dżinsów, metoda hydroperytowa jest dla Ciebie. Preparat zawiera nadtlenek wodoru. Substancja jest w stanie rozjaśnić tkaniny, więc metoda nie nadaje się do ciemnego jeansu.

  Oszczędzaj, nie psuj: 3 wskazówki

  Postanowiłeś usunąć plamę krwi z dżinsów w domu? Główną zasadą jest, aby nie zepsuć ulubionej rzeczy. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, postępuj zgodnie z trzema zaleceniami.

 • Ufaj ale sprawdzaj. Zawsze powinieneś sprawdzić, jak dżins reaguje na odplamiacze. Dotyczy to również narzędzi przemysłowych i ręcznie robionych „pomocników”. Nałóż odplamiacz, którego zamierzasz użyć, na wewnętrzny szew dżinsów. Dotyczy to zwłaszcza kolorowego dżinsu: nie można przewidzieć, jak zareaguje farba.
 • Pocieraj, ale nie przesadzaj. Ostrożnie zetrzyj ślady krwi. Przesadź – zdobądź dziurę. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli spodnie są wykonane z lekkiego dżinsu. Podczas usuwania plamy pod spód umieść serwetkę: w ten sposób plamy „nie migrują”.
 • Moczyć, ale nie na długo. Moczenie powinno być krótkie (pół godziny, maksymalnie – godzina). W przypadku dłuższego pozostawania spodni w wodzie na materiale wokół okuć mogą pojawić się czerwone ślady.
 • Nie zawsze da się wytrzeć krew z dżinsów: czasami plamy pozostają nawet po czyszczeniu na sucho. Nie spiesz się jednak z wyrzuceniem rzeczy. Możesz dać drugie życie swoim ulubionym ubraniom, wystarczy pokazać swoją wyobraźnię. Jeśli na nogawce pozostaną plamy, zamień spodnie w szorty. Brązowe plamy możesz zamaskować haftem lub aplikacją. Dziś modne są podarte dżinsy, dzięki czemu z pozoru zepsute spodnie można łatwo zmienić w modny model.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author