Jak usunąć pchły z ludowych środków kotów? 17 środków na skuteczne środki i sposoby na pozbycie się pcheł u kota bez chemii –

Jak usunąć pchły z ludowych środków kotów? 17 skutecznych środków i sposobów na pozbycie się pcheł u kota bez chemii

Istnieje wiele dostępnych na rynku leków do leczenia i zapobiegania pchłom, ale wielu właścicieli kotów polega na naturalnych środkach, aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak usunąć pchły z kotów, zwróć uwagę na tę listę.

1. Jak pozbyć się pcheł u kotów za pomocą octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań i jest skuteczny w usuwaniu alergenów powodujących swędzenie i wypryski. Zabicie pcheł jest mało prawdopodobne, ale z pewnością sprawi, że zeskoczą z twojego zwierzaka. Nie należy go stosować na otwarte rany. Rozcieńczoną mieszankę dwóch części octu jabłkowego i jednej części wody można wlać do butelki ze spryskiwaczem lub zanurzyć grzebień w płynie i usunąć pchły.

2. Rozmaryn

Pchły nienawidzą rozmarynu. Możesz zmielić liście na proszek i posypać nim miejsca, w których kot śpi i bawi się, aby pozbyć się pcheł. Można go również stosować podczas prania, złagodzi swędzenie. Musisz zagotować liście w wodzie, pozwolić mieszaninie ostygnąć i spłukać zwierzaka tym roztworem. Rozmaryn ma właściwości przeciwzapalne, które powinny łagodzić swędzenie.

3. Sok z aloesu

Sok z aloesu jest naturalnym środkiem odstraszającym pchły, można go zmieszać z pieprzem i nałożyć na sierść kota. Unikać kontaktu z oczami. Aloe vera ma również działanie chłodzące, które może łagodzić i łagodzić swędzenie.

4. Kwas cytrynowy

Kwas cytrynowy jest naturalnym zabójcą pcheł, a cytryny są nim pełne. Aby stworzyć spray, który zadziała nawet na wrażliwą skórę, zagotuj roztwór cytryny w wodzie i pozostaw na noc. Możesz następnie nałożyć mieszankę na sierść kota za pomocą butelki z rozpylaczem, ale unikaj kontaktu z oczami, otwartych ran i zadrapań. Szklanka soku z cytryny może być również użyta w pralce podczas prania pościeli kota, aby zabić wszelkie pchły.

5. Lawenda

Lawenda jest świetna dla ludzi, ale straszna dla pcheł. Namocz lawendę w wodzie na noc, odcedź i użyj płynu do spryskania sierści kota i całego domu. Unikaj kontaktu z oczami, nosem i ustami.

6. Eukaliptus

Najlepiej trzymać eukaliptusa w słoiku poza zasięgiem kota i pozwolić, aby zapach otulił dom. To odstraszy pchły.

7. Różowa sól himalajska

Ta sól odwadnia pchły i je zabija. Skutecznie zabija wszelkie pchły i ich jaja pozostawione w mieszkaniu. Możesz posypać dywan solą przez jeden dzień. Możesz również użyć słonej wody do czyszczenia twardych powierzchni lub wymieszać z domowymi środkami czyszczącymi.

8. Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa to kruszony kamień naturalny utworzony przez skamieniałe algi. Ziemia okrzemkowa klasy spożywczej jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt, nawet w przypadku wdychania. Ziemia okrzemkowa może być stosowana na zewnątrz lub w pomieszczeniach na suchych powierzchniach. Należy go rozprowadzić cienką, równą warstwą i odkleić po dwóch do trzech dniach. Nie używaj go bezpośrednio na sierść kota, ponieważ może wysuszyć skórę.

9. Olejek z Neem

Wiele olejków eterycznych, które są skuteczne w zwalczaniu szkodników, nie jest zbyt korzystne dla kotów. Olejek Neem jest jednym z niewielu olejków, które można bezpiecznie stosować do zwalczania pcheł. Dodaj kilka kropli oleju do wody i spryskaj sierść kota, to szybko usunie pchły.

10. Cedr

Pchły nie są wielkimi fanami różnych zapachów, w tym drzewnego zapachu cedru. Umieszczenie kory cedru wokół legowiska kota odstraszy szkodniki. A posiadanie cedru w ogrodzie pomoże kontrolować populacje pcheł, odstraszając je, zanim dostaną się do domu i na kota.

11. Nadtlenek wodoru

Skorzystaj z tego rozwiązania, które każdy ma w swojej apteczce, aby błyskawicznie wyeliminować wszystkie pchły. Rozpocznij leczenie od rozsmarowania nadtlenku na szyję, unikając twarzy i głów. Zaleca się późniejsze umycie kota.

12. Rumianek

Rumianek jest świetny na podrażnioną i swędzącą skórę. Herbata rumiankowa jest delikatna, ale mocna i bezpieczna dla kotów i kociąt.

13. Soda oczyszczona

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania pcheł jest odkurzacz. Pomaga pozbyć się pcheł, usuwając je z włókien dywanów i mebli. Istnieje jednak sposób, aby zwiększyć jego skuteczność, stosując sodę oczyszczoną. Wetrzyj sodę oczyszczoną w dywany i meble i odkurz.

14. Mięta i chryzantemy

Istnieje wiele różnych roślin, które odstraszają pchły. Sadzenie tych roślin w domu w doniczkach i rabatach jest doskonałym naturalnym domowym lekarstwem na pchły.

15. Drożdże piwne

Drożdże piwne to naturalny środek odstraszający pchły. Skuteczna jest tiamina, która wchodzi w skład drożdży. Smak i zapach tiaminy odstraszają pchły. Drożdże piwne są dostępne niemal w każdym sklepie. Sprzedawany jest w postaci płynnej, proszku i płatków. Postać sproszkowana jest najlepsza do zwalczania pcheł. Możesz mieszać go z karmą swojego kota i stosować jako dodatek, ale w tym przypadku efekt zostanie osiągnięty nie wcześniej niż po miesiącu. Drożdże można również stosować zewnętrznie, mieszając je z wodą i spryskując sierść.

16. Jak usunąć pchły z kotów za pomocą przypraw?

Chociaż nie znajdziesz w swojej szafie niczego z przyprawami, które byłyby naturalnym środkiem przeciw pchłom dla kotów, jest kilka rzeczy, które będą służyć jako naturalny środek odstraszający pchły dla kotów.

· Proszek czosnkowy jest doskonałym środkiem odstraszającym. Przez skórę kota wydziela się zapach czosnku. Dodaj 1/8 łyżeczki czosnku w proszku do karmy Twojego kota. Jednak nie używaj więcej niż wskazana ilość, ponieważ może być toksyczna.

· Kminek działa w taki sam sposób jak czosnek w proszku, ale jest całkowicie bezpieczny i toksyczny. Wystarczy dodać trochę przypraw do karmy swojego zwierzaka.

17. Olej z oregano

Olejek oregano zawiera substancję chemiczną o nazwie karwakrol. Jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który zabija zarówno pchły, jak i zarazki. Wymieszaj jedną łyżeczkę oleju z trzema łyżeczkami oliwy z oliwek i nałóż powstały płyn na uszy, skórę i sierść kota za pomocą wacika.

Leczenie kota domowymi środkami zaradczymi może być prostym, ale skutecznym sposobem na pozbycie się pcheł z kota i domu. Stosowanie tych leków zapewni delikatny i bezpieczny sposób na pozbycie się ich bez użycia ostrych, drażniących chemikaliów.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author