Jak wybielić biustonosz jak przywrócić biel biustonoszowi

Jak wybielić biustonosz w domu jak szybko i skutecznie wyprać biały biustonosz

Możesz szybko i bez wysiłku wybielić bieliznę za pomocą wybielaczy przemysłowych. Lepiej kupować produkty tlenowe: nie zawierają chloru, co oznacza, że ​​nie niszczą włókien delikatnych materiałów. Takie wybielacze można stosować w pralce, co jest zdecydowanym plusem dla nowoczesnych gospodyń domowych. Ale wybielacze tlenowe mają również minus -.

A co, jeśli pilnie potrzebujesz usunąć stare żółte plamy z biustonosza, ale nie masz pod ręką wybielacza? Lub po środkach sklepowych pozostała szarość. Wypróbuj sprawdzone przez czas ludowe metody wybielania.

3 „babci” sposoby na bawełnę

Nie wiesz, jak wyprać i wybielić swój biustonosz i przywrócić mu pierwotny wygląd? Odwołaj się do doświadczeń swoich babć. Jak starsze pokolenie gospodyń domowych wybielało majtki i staniki? Chlor, wrząca woda i błękit. Chociaż metody mogą wydawać się przestarzałe, mogą dawać szanse każdemu nowoczesnemu wybielaczowi pod względem wydajności. Należy pamiętać, że gotowanie, moczenie w chlorze, użycie koloru niebieskiego jest dozwolone tylko w przypadku bawełny. Inne tkaniny zostaną beznadziejnie zniszczone.

Wrzenie

Osobliwości. Trawienie może wybielić białe majtki z żółtych plam, pozbyć się matowości, wyblakłych plam. Wymaga czasu i odpowiedniego sprzętu – emaliowanego pojemnika, drewnianej szpatułki do mieszania.

Instrukcja

 • Wyłóż dno garnka białą szmatką.
 • Do nalanej wody zetrzyj pół kostki mydła do prania. Umyj się.
 • Wyślij wyszarzony zestaw do roztworu mydła.
 • Postaw pojemnik na ogniu, gotuj przez pół godziny, regularnie mieszając drewnianą łopatką.
 • Spłucz w zimnej wodzie.
 • Jeśli stanik jest „nieświeży” i wygląda żałośnie, przygotuj roztwór mydła i sody do wrzenia lub dodaj amoniak. Dodatkowe substancje należy przyjmować w dwóch łyżkach stołowych.

  Moczenie w bieli

  Osobliwości. Bardzo skuteczny sposób: zmyjesz wyblakły biały stanik, uporczywe ślady potu, różne plamy. Zwraca podstawowy biały kolor, tak jakby pościel została właśnie kupiona. Produkt zawiera chlor, dlatego trzeba z nim ostrożnie pracować – w masce, rękawiczkach. W pralce nie można stosować wybielaczy chlorowanych.

  Instrukcja

 • Wymieszaj wodę (3 l), biel (łyżka) i proszek (łyżka).
 • Zanurz majtki i „biust” w powstałym roztworze.
 • Nie dotykaj przez pół godziny.
 • Po – dokładne spłukanie na przemian w ciepłej i zimnej wodzie.
 • Często niemożliwe jest odwołanie się do metody. Chlor rozrzedza włókna tkaniny. Daj się ponieść metodzie wybielania – len szybko się zużyje.

  Zastosowanie niebieskiego

  Osobliwości. Znalezienie koloru niebieskiego nie jest łatwe. Nie jest już sprzedawany w aptekach, ale można go zamówić w sklepie internetowym. Kosztuje grosza, ale skutecznie wybiela. Za pomocą narzędzia możesz zmyć białe szorty z matowości, pozbyć się żółtych smug. Może być stosowany w celu zapobiegania pojawieniu się zażółcenia.

  Instrukcja

 • Dodaj niebieski do wody w temperaturze pokojowej (proporcje są zwykle wskazane przez producenta). Dokładnie wymieszać.
 • Namocz pranie w roztworze na 20 minut.
 • Spłucz kilka razy.
 • Bardzo dokładnie wymieszaj niebieski. Jeśli ziarna produktu pozostaną w wodzie, gospodyni czeka niemiła niespodzianka: na bieliźnie pojawią się niebieskie plamy, których prawie nie da się usunąć.

  Jak wybielić biustonosz z koronki, satyny, syntetyku

  Możesz zrobić śnieżnobiałą bieliznę bez gotowania, bez użycia produktów zawierających chlor i drogich wybielaczy z niedrogimi produktami, które są w każdym domu. A jeśli takiego „wybielacza” nie znaleziono, możesz go kupić za grosz. Jeden z czterech sposobów wybielania środków ludowych na pewno Ci odpowiada.

  Białe spodenki wysychają na sznurku

  Soda

  Osobliwości. Uniwersalna metoda pozwalająca na wybielenie fig syntetycznych, bielizny bawełnianej, satyny i koronki. Usuwa żółte plamy, nadaje szaremu lenowi śnieżnobiały kolor. Kolejnym plusem jest dezynfekcja.

  Instrukcja

 • Do miski wlej litr wody.
 • Dodaj dwie łyżki sody.
 • Pozostaw pranie w roztworze sody na dwie godziny.
 • Jak prać pożółkłą bieliznę, jeśli jest „przestarzała”? Przygotuj roztwór sody oczyszczonej. Musisz wziąć dwie łyżki substancji na litr wody. Jeśli planujesz wybielić delikatną tkaninę, upewnij się, że sól jest całkowicie rozpuszczona, w przeciwnym razie kryształki mogą uszkodzić materiał.

  Nadtlenek

  Osobliwości. Szukasz sposobu na wybielenie bielizny koronkowej? Pomoże nadtlenek. Potrafi zrobić gipiurowy biustonosz śnieżnobiały, nawet jeśli od dawna stał się szary. Nadtlenek delikatnie wybiela, dzięki czemu nie zepsuje delikatnych koronek, syntetyków.

  Instrukcja

 • Dodaj 3% nadtlenek wodoru do wody. Musisz wziąć dwie łyżki substancji na litr.
 • Zanurz pranie w roztworze. Pozostaw na pół godziny.
 • Zestawy z pościelą syntetyczną należy namoczyć w chłodnej wodzie. Od ciepłego mogą ulec deformacji.

  Amoniak

  Osobliwości. Amoniak pomoże usunąć żółte plamy potu z bielizny wykonanej z materiału bawełnianego. Możesz nawet pozbyć się starych plam.

  Instrukcja

 • Rozpuść łyżkę amoniaku w wodzie (litr wystarcza na jeden komplet prania).
 • Moczyć. Pozostaw pranie w roztworze na co najmniej dziesięć godzin.
 • Pranie po wybielaniu amoniakiem może silnie pachnieć. Klimatyzacja pomoże pozbyć się zapachu.

  biały ocet

  Osobliwości. Metoda jest odpowiednia dla zestawów bawełnianych. Po wybieleniu znikają żółte plamy, tkanina staje się śnieżnobiała, znikają ślady potu. Możesz dezynfekować pościel, usuwać obce zapachy.

  Instrukcja

 • Rozcieńczyć szklankę (250 ml) białego octu wodą (2 l). Musi być ciepła.
 • Namocz pranie w roztworze octu na osiem godzin, a następnie wykonuj regularne pranie.
 • Wybielanie octowe może być jeszcze szybsze i łatwiejsze. Według hostess, pranie staje się bielsze, jeśli wrzucisz do pralki pół szklanki substancji. Jednak gdy stanik wymaga „reanimacji”, wówczas nieodzowne jest moczenie.

  3 zasady zachowania bieli

  Kolor biały szybko traci swoją atrakcyjność: blaknie, wygląda na „wyprany” i nieporządny. Chociaż wybielanie może uratować Twój ulubiony zestaw, to jeśli będziesz go często używać, tkanina może stać się cieńsza, szczególnie delikatna. Zapamiętaj te trzy zasady, a wtedy nie będziesz musiał często wystawiać białej bielizny na działanie wybielacza.

 • Noś to dobrze. Białe komplety bielizny przeznaczone są do noszenia pod jasną odzieżą. Nie zakładaj białego stanika pod ciemną koszulkę. Nie tylko dlatego, że to złe maniery, ale także dlatego, że „sąsiedztwo” z ciemnej tkaniny zmienia kolor na biało-szary.
 • Umyj się prawidłowo. Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konkretnego rodzaju tkaniny. Delikatne tkaniny należy prać ręcznie. Nie możesz załadować bieli do maszyny do pisania z kolorowymi ubraniami – ginie śnieżna biel. Lepiej też prać oddzielnie majtki z różnych tkanin, w przeciwnym razie biały kolor zniknie. Woda powyżej 40°C jest jednym z powodów, dla których biel zmienia kolor na szary.
 • Przechowuj poprawnie. Płótno śnieżnobiałe należy przechowywać oddzielnie od lnu kolorowego: w ten sposób zachowana zostanie ta sama śnieżnobiała biel. Nie wolno dopuścić do „zeszłości”: spowoduje to żółknięcie bielizny. Biustonosz wyślij do szafki dopiero po upewnieniu się, że jest suchy: wilgoć jest głównym „towarzyszem” szarości. Dodatkowo zapach stęchlizny pochodzi z wilgoci.
 • Postaraj się usunąć żółte plamy z biustonosza, gdy tylko się tam pojawią. Świeże ślady potu można usunąć za pomocą natlenionego detergentu do prania przeznaczonego do bielizny. Im dłużej rzeczy pozostają szare, im dłużej pysznią się na nich żółte plamy, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zostaną uratowane.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author