Jak wybrać wysokiej jakości pościel?

Jak wybrać wysokiej jakości pościel?

Wyposażając Twój dom dążymy do jednego celu – aby dom był przytulny, wygodny, w którym można się zrelaksować i dobrze odpocząć po codziennym wirze. Starannie dobierasz kolor ścian, mebli, dodatków do wystroju mieszkania, a czasami zapominasz, że wybór pościeli wymaga takiego samego skrupulatnego podejścia. Bez względu na to, jak pięknie urządzone jest twoje mieszkanie, ale jeśli przespany sen nie zapewnia dobrego wypoczynku, a ty wstajesz załamany i zirytowany, to otoczenie wokół ciebie raczej cię nie zadowoli. Jakość snu zależy bezpośrednio od pościeli, koców i poduszek.

Jak wybrać odpowiednią pościel? Jeśli masz zamiar wybrać komplet pościeli, najpierw ustal swoje priorytety. Kołdra lepszej jakości .

Tkaniny pościelowe

Z jakiego materiału iw jakich kolorach chciałbyś kupić bieliznę. Nowoczesny rynek oferuje duży wybór kompletów pościeli z różnych surowców: lnu, bawełny, jedwabiu, bambusa. Postępowe technologie umożliwiają produkcję tkanin o różnej jakości z tego samego surowca. Trwałość, wrażenia dotykowe i oczywiście od tego zależą. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na etykietę – powinna wskazywać gęstość splotu nici na centymetr kwadratowy. Im wyższa ta wartość, tym lepsza jakość tkaniny. Niska gęstość od 25 do 55 nitek na cm kwadratowy, średnia – od 60 do 100 nitek, wysoka – od 110 nitek na cm kwadratowy. i wyżej. Kupując łóżko o średniej i wysokiej gęstości, masz gwarancję, że otrzymasz wysokiej jakości pościel w akceptowalnej cenie, która wytrzyma wiele prań i ponad rok eksploatacji.

Trzeba wiedzieć, że technologia produkcji naturalnych surowców na wyjściu może wytworzyć tkaninę różniącą się właściwościami. Ten sam jedwab może być szorstki, cienki poślizg (satyna), miękki i aksamitny (mokry jedwab) itp. W każdym razie preferuj naturalne tkaniny. Posiadają unikalne właściwości – przyjazne dla środowiska, antybakteryjne, hipoalergiczne, higroskopijne, wspomagają naturalną termoregulację.

Aby nie pomylić się z jakością barwienia tkaniny, należy otworzyć opakowanie i zwrócić uwagę na zapach. Jeśli nie czułeś naturalnego, przyjemnego zapachu naturalnej tkaniny, a jedynie chemiczny zapach farby, oznacza to, że tkanina jest słabo wybarwiona i po pierwszym praniu blaknie i zrzuca. Zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz – przednia i tylna strona powinny mieć ten sam odcień. Jeśli wnętrze jest jaśniejsze, tkanina szybko straci swój pierwotny kolor i atrakcyjność. Przeczytaj uważnie etykiety. Jeśli pranie zakłada temperaturę 60 stopni, to taka pościel nie zrzuci się i wytrzyma długo, zachowując swój pierwotny kolor. Ten tryb prania nie dotyczy jedwabiu – wymaga on delikatniejszej pielęgnacji.

Pościel, rozmiary

Zdecydowałeś się na wybór tkaniny i koloru, ale nie zapomnij zmierzyć swojego materaca, kołdry i poduszek, aby się nie pomylić i aby rozmiar pościeli pasował idealnie.

Kupując pościel pamiętaj, że kolorowa metka i kolor pościeli nie są gwarancją jakości – to tylko muszla.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author