Kasza gryczana z mlekiem według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Pyszna i zdrowa kasza gryczana z mlekiem

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • zlewka;
 • pojemniki na składniki;
 • talerz;
 • rondel grubościenny;
 • łyżka;
 • patelnia;
 • pokrywka.

Składniki

Produkt Ilość
Gryka 200 gramów
mleko 1 l
Woda 400 ml
Masło 80 gramów
Sól smak
Cukier smak

Gotowanie krok po kroku

 • Przygotowujemy składniki. Zaczynamy od gryki. Podgrzewamy patelnię, wlewamy kaszę gryczaną na gorącą patelnię i mieszamy kaszę gryczaną przez 5 minut, aby się usmażyła.

  Najpierw usmaż suche płatki na patelni.

 • Smażoną kaszę gryczaną myjemy, dodajemy do rondla z grubym dnem, zalewamy 400 mililitrami wody i stawiamy rondelek na kuchence.

  Rozprowadzamy kaszę gryczaną w rondlu, napełniamy wodą.

 • Zagotuj wodę na dużym ogniu i gotuj przez 10 minut. Nie ingerujemy w owsiankę podczas gotowania.

  Gotuj kaszę gryczaną, aż woda wyparuje.

 • Po 10 minutach, gdy cała woda wyparuje, zalej owsiankę mlekiem.

  Dodaj mleko.

 • Zmień ogień, zrób trochę mniej niż średni, posol owsiankę i wymieszaj składniki. Następnie dodaj cukier do smaku. Tam też dodajemy masło.

  Dodaj sól, cukier i masło.

 • Przykryj garnek pokrywką i gotuj przez 20 minut. Okresowo mieszaj owsiankę. Po 20 minutach wyłącz ogrzewanie i pozostaw owsiankę pod pokrywką przez kolejne 10 minut.

  Pod pokrywką gotujemy kaszę gryczaną z mlekiem.

 • Gotowe! Smacznego!

  Kasza gryczana z mlekiem to świetne danie śniadaniowe.

 • Wariacje kulinarne

  Ktoś pamięta kaszę gryczaną z mlekiem jako ulubioną potrawę z dzieciństwa, a ktoś nigdy jej nie lubił i nie rozumiał tego połączenia produktów. Jednak jako osoba dorosła przeceniasz swoje nawyki żywieniowe i często zmieniasz zdanie. Dlatego nawet ci, którym kiedyś ta owsianka nie smakowała, teraz z radością miażdżą ją na obu policzkach. Co więcej, bardzo łatwo jest ugotować kaszę gryczaną w rondlu, a jeszcze łatwiej zrobić to w powolnym naczyniu!

  Oto krótka instrukcja, jak gotować kaszę gryczaną z mlekiem w powolnej kuchence:

 • Wypłucz kaszę gryczaną i dodaj ją do miski multicooker.
 • Dodaj masło. Wlej mleko i wodę. Sól i dodaj cukier.
 • Zamknij pokrywę multicookera. Włącz tryb „mlecznej owsianki” lub podobny tryb, w zależności od multicookera. Poczekaj, aż multicooker zrobi wszystko za Ciebie. Gotowe!
 • Przepis

  Obejrzyj to, aby dokładnie przestudiować każdy etap gotowania kaszy gryczanej z mlekiem. Ważne jest, aby przestrzegać proporcji i prawidłowo usmażyć owsiankę na patelni, a także bardzo ważne jest dodawanie soli i cukru w ​​odpowiedniej kolejności. Wszystko to i kilka innych wskazówek, jak gotować kaszę gryczaną w mleku, dowiesz się z. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, jak gotować kaszę gryczaną z mlekiem w rondelku o grubych ściankach. Jeśli masz powolną kuchenkę, spróbuj ugotować w niej taką owsiankę – będzie to znacznie łatwiejsze. Lubisz kaszę gryczaną z mlekiem? Wiele osób pamięta to danie z dzieciństwa, kiedy taką owsiankę podawano w przedszkolach i szkołach. Pamiętasz? Podziel się swoimi wspomnieniami z tej owsianki, niezależnie od tego, czy ją kochałeś, czy nie i czy teraz kochasz tę owsiankę. Napisz poniżej w komentarzach!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author