Kawior z dyni według przepisu krok po kroku 🎃 ze zdjęciem

Pyszny kawior z dyni - jak cukinia 🎃

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • pojemniki na składniki;
 • rondel lub patelnia;
 • Łopatka;
 • nóż;
 • tablica;
 • tarka;
 • talerz.

Składniki

Produkt Ilość
Dynia 500 gramów
Marchewka 1 szt.
Cebula 1 szt.
Czosnek 3-5 goździków
koncentrat pomidorowy 1 ul. l.
Olej roślinny 3-5 art. l.
Cukier 1 ul. l.
Przyprawy smak

Gotowanie krok po kroku

 • Dynię i marchewki pocieramy na grubej tarce. Do koncentratu pomidorowego dodać cukier i rozcieńczyć wodą.

  Zetrzyj dynię i marchewki na tarce.

 • Drobno posiekaj cebulę i czosnek. W głębokim rondlu z oliwą podsmaż cebulę na złoty kolor.

  Posiekaj cebulę i usmaż na patelni z olejem roślinnym.

 • Dodaj marchewki i gotuj wszystko razem, mieszając.

  Dodaj marchewki do cebuli.

 • Następnie dodaj dynię i wymieszaj.

  Dodaj dynię na patelnię.

 • Wlać koncentrat pomidorowy, dodać przyprawy, wymieszać i dusić tę masę pod przykryciem na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając.

  Dodaj koncentrat pomidorowy i przyprawy.

 • Dodaj pieprz i sól, posiekany czosnek, wymieszaj.

  Sól, pieprz zawartość patelni, dodaj czosnek.

 • Lekko zmiksuj blenderem zanurzeniowym.

  Masę warzywną zmiel blenderem.

 • Kawior schładzamy i można jeść.

  Pyszny kawior z dyni jest gotowy.

 • Wariacje kulinarne

  Zimą bardzo brakuje witamin. Organizm potrzebuje warzyw i owoców, ale zimą niestety dość trudno znaleźć dobre warzywa. Jednak z tych produktów, które można znaleźć zimą, można ugotować bardzo smaczny kawior. Taki kawior z dyni to prawdziwe zbawienie dla tych, którym brakuje witamin. A co najważniejsze, jest to dość proste.

  Jeśli któryś ze składników kawioru Ci się nie podoba, możesz zastąpić go tymi, które Ci się podobają. Na przykład, jeśli lubisz ostre, możesz podczas gotowania dodać drobno posiekaną ostrą czerwoną paprykę i zmielony czarny pieprz. Jeśli chcesz słodszego kawioru, dodaj więcej cukru i możesz dodać miód, jeśli chcesz. Jeśli chcesz bardziej satysfakcjonującego kawioru, możesz dodać bakłażana lub cukinię lub dowolne inne wybrane warzywa. Nie bój się eksperymentować, a w Twojej kuchni zawsze będzie pyszne jedzenie!

  Przepis

  Obejrzyj to, aby dowiedzieć się, jak gotować kawior z dyni. Autor szczegółowo opowiada, jak prawidłowo dusić warzywa i robić kawior w domu. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, że kawior z dyni przygotowuje się bardzo prosto i łatwo. Wystarczy kilka prostych ruchów i Twój kawior jest gotowy! A co najważniejsze – jest bardzo smaczny i zdrowy. Czy wiesz, że z dyni można zrobić kawior? Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy przepis Wam się podobał!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author