Kebab z łososia: krok po kroku 🍢 przepis ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszny kebab z łososia 🍢

Sprzęt i przybory kuchenne: miska, miska, nóż, deska do krojenia, drewniane szpikulce, folia, ruszt do piekarnika, piekarnik.

Składniki

Produkt Ilość
Filet z czerwonej ryby 900 gramów
zielone koperki 1 pęczek
Sok cytrynowy 30 ml
Olej roślinny 1 ul. l.
Sól smak
Zmielony czarny pieprz smak

Gotowanie krok po kroku

 • Do smaku dobieramy 900 g filetów z czerwonej ryby: może to być łosoś, pstrąg, różowy łosoś itp. Rybę myjemy, suszymy i w razie potrzeby usuwamy z niej skórę.

  Myjemy filet z łososia.

 • Filet pokroić w średnią kostkę o szerokości 3-4 cm i włożyć do miski.

  Pokrój filet na małe kawałki.

 • Myjemy 1 pęczek koperku i siekamy nożem. Wkładamy do miski, dodajemy sok z połowy cytryny (lub trochę więcej), 1 łyżkę. l. olej roślinny, najlepiej oliwa z oliwek, sól i zmielony czarny pieprz do smaku.

  Zmiel warzywa, wymieszaj je z olejem roślinnym, sokiem z cytryny, solą i pieprzem.

 • Wszystkie składniki mieszamy w misce i otrzymujemy szybką marynatę, którą pokrywamy kawałki ryby. Robimy to rękami, aby nie uszkodzić delikatnych kostek filetowych. Marynować przez 10-15 minut.

  Kawałki ryby wymieszać z marynatą.

 • Drewniane szaszłyki namoczyć przez krótki czas w wodzie, aby pęcznieły i nie paliły się w piekarniku. Aby zrobić zaimprowizowany kociołek, owinąć ruszt piekarnika folią, robić częste dziury w folii szpikulcem.

  Ruszt piekarnika przykrywamy folią, przebijamy.

 • Kiedy kawałki ryby są marynowane, nawlecz je na szaszłyki. Połóż na folii w odpowiedniej odległości od siebie.

  Połóż szaszłyki na folii i wstaw je do piekarnika na 15 minut.

 • Rozgrzewamy piekarnik do 230-250ºС. Piecz szaszłyki rybne po 15 minut z każdej strony, po czym wyjmujemy i podajemy. Dzięki marynacie smak kebaba rybnego będzie samowystarczalny, a same kawałki będą soczyste i delikatne. Dodatkowo do dania można podawać świeże warzywa i zioła, a także dowolny sos (tatar będzie szczególnie smaczny dla ryb).

  Delikatne szaszłyki z łososia są gotowe.

 • Przepis

  Ryba to smaczny, ale jednocześnie delikatny składnik, który musi być odpowiednio i starannie ugotowany. Aby uniknąć błędów i zrobić świetny kebab z czerwonej ryby, zapoznaj się ze szczegółowym przepisem.

  Teraz już wiesz, jak ugotować bardzo smaczny, soczysty i pachnący kebab z czerwonej ryby. Ten przysmak pomoże urozmaicić dietę i zaskoczyć gości przyzwyczajonych już do klasycznych dań rybnych. Ponadto czerwona ryba jest bardzo zdrowa ze względu na zawartość aminokwasów, a tak szybka obróbka pozostawi w produkcie większość cennych pierwiastków. Eksperymentuj, próbuj i pisz o swoich kulinarnych sukcesach w komentarzach. Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię na temat przepisu lub go uzupełnić, nie odmawiaj sobie tej przyjemności. Bądź szczęśliwy, zdrowy i jedz tylko pyszne posiłki!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author