Klopsiki bez ryżu: przepis krok po kroku ze zdjęciami

Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki bez ryżu 🍲

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka, waga kuchenna, maszynka do mielenia mięsa, patelnia głęboka, rondel, miska głęboka, talerz, tarka, sitko, deska do krojenia, nóż, trzepaczka, łyżka stołowa i łyżeczka, 2 widelce, folia spożywcza.

Składniki

mielona wołowina 1,2 kg
cebula 1 szt.
kurze jajo 1 szt.
Kasza manna 2 łyżki stołowe. l.
zmielony czarny pieprz smak
Sól smak
Gałka muszkatołowa 1/3 łyżeczki
zioła prowansalskie 1 łyżeczka
mąka pszenna 2-3,5 ul. l.
olej roślinny 3-4 ul. l.
koncentrat pomidorowy 2 łyżki stołowe. l.
sos pomidorowy 150 gramów
sos paprykowy smak
cukier smak
woda 1-1,5 l

Gotowanie krok po kroku

 • Do przygotowania klopsików możesz wybrać mięso mielone według własnych upodobań. Możesz kupić go jako gotowy lub zrobić sam przepuszczając mięso przez maszynkę do mięsa. Pulpety z domowego mięsa mielonego są znacznie smaczniejsze i lepiej uformowane. Możesz także mieszać różne rodzaje mięsa mielonego. Umieść około 1,2 kg mięsa mielonego w głębokiej misce. Obierz i opłucz jedną dużą cebulę. Następnie posiekaj cebulę tarką lub pokrój nożem w drobną kostkę. Cebulę wrzucamy do miski z mielonym mięsem. Wlej około 2 łyżki. l. ze wzgórzem kaszy manny.

  Gotowanie klopsików bez ryżu

 • Do wszystkich składników ubij jedno jajko kurze. Następnie posolić mięso mielone, pieprz z czarnym mielonym pieprzem do smaku, dodać 1 łyżeczkę. zioła prowansalskie i około 1/3 łyżeczki. Gałka muszkatołowa. Zioła i przyprawy możesz używać według własnego uznania. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj, aż będą gładkie, możesz to zrobić rękami. Przykryj miskę folią spożywczą i pozostaw mięso mielone na około 30 minut do zaparzenia i zamarynowania.

  Przygotuj składniki na klopsiki

 • Po tym czasie mięso mielone układamy na desce do krojenia, lekko rozgniatamy rękoma i wyrównujemy na desce w kształcie prostokąta. Podziel prostokąt mięsa na około 8 równych części. Następnie podziel farsz na równe części. W tak prosty sposób otrzymasz prawie równe kwadraty na klopsiki. Teraz uformuj z nich kulki.

  Aby przygotować klopsiki, przygotuj mięso mielone

 • Na osobnym talerzu przesiej około 2-3 łyżki. l. ze zjeżdżalnią mąki pszennej i wrzuć do niej każdą kulkę mięsną. Wlej około 3-4 łyżki na głęboką patelnię. l. olej roślinny i podgrzej. Umieść klopsiki na patelni i smaż je z obu stron na złoty kolor na średnim ogniu. Klopsiki można odwrócić dwoma widelcami. Możesz użyć niektórych klopsików, a resztę zamrozić. Ugotowane klopsiki przełóż do dużej miski.

  Aby przygotować klopsiki, usmaż mięso mielone

 • Przygotuj sos z klopsików. Aby to zrobić, wlej 1 łyżeczkę do głębokiej miski. mąkę i rozcieńczyć niewielką ilością wody, aby nie było grudek. Następnie dodaj 2 łyżki. l. koncentrat pomidorowy i wymieszać trzepaczką. Mieszankę posyp cukrem i solą do smaku.

  Aby ugotować klopsiki, przygotuj sos

 • W misce dodaj 150 g sosu pomidorowego i trochę sosu paprykowego, wszystko dobrze wymieszaj, aż będzie gładkie. W takim przypadku możesz również użyć adżyki lub dowolnego innego sosu do wyboru. Śmietana jest dobra. Następnie stopniowo wlewaj do miski około 1 litra wody, cały czas mieszając trzepaczką. Potrzebujesz wystarczającej ilości wody, aby wszystkie klopsiki były pokryte sosem.

  Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki bez ryżu

 • Przygotowany sos wlać do rondla z klopsikami, włożyć do kuchenki i zagotować. Następnie gotuj klopsiki we wrzącej wodzie przez kolejne 15 minut na średnim ogniu. W razie potrzeby posyp gotowe klopsiki drobno posiekanymi ziołami i podawaj z dowolnym dodatkiem.

  klopsiki bez ryżu są gotowe

 • Przepis

  Jak gotować delikatne klopsiki w pachnącym sosie pomidorowym, możesz przyjrzeć się bliżej.

  Przygotuj przepyszne klopsiki na pyszny lunch lub kolację z tym przepisem. Twoje gospodarstwo domowe pozostanie pełne i usatysfakcjonowane. Powiedz nam w komentarzach, czy lubiłeś produkty mięsne bez ryżu, a także podziel się swoimi sekretami robienia sosu na pachnące danie.

  Inne przepisy na klopsiki

  Pulpety Z Ziemniakami

  Pulpety w sosie pomidorowym

  Klopsiki z ryżem

  Pyszne klopsiki

  Klopsiki w piekarniku

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author