Klopsiki jak w przedszkolu z sosem: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki w stylu ogrodowym z sosem za pomocą prostego przepisu 🍲

Sprzęt i przybory kuchenne: nóż, łyżka, deska do krojenia, miska głęboka, patelnia z pokrywką, płyta grzewcza.

Składniki

Mięso mielone 500 gramów
Ryż (surowy) 0,5 stosu.
jajko 1 szt.
Cebula 1 szt.
Kwaśna śmietana 2 łyżki stołowe. l.
Liść laurowy 3 szt.
koncentrat pomidorowy 2 łyżki stołowe. l.
Sól 2 łyżeczki
Pieprz 0,5 łyżeczki
Mąka 1 ul. l.
Olej roślinny 50g
Woda 1 stos

Gotowanie krok po kroku

Etap przygotowawczy

 • Ugotuj ryż z wyprzedzeniem. Aby to zrobić, włóż szklankę wody do ognia, pozwól mu się zagotować. W tym czasie pod bieżącą wodą umyj 0,5 szklanki ryżu. Do wrzącej wody dodaj trochę soli, wyślij ryż. Gdy się zagotuje, zmniejsz ogień i gotuj do miękkości, około 5 minut. Gotowy ryż wrzucamy do durszlaka, spłukujemy wodą i zostawiamy tak, aby woda odpłynęła.
 • Teraz przygotujmy farsz. Do naszego przepisu wystarczy 500 g mielonej wieprzowiny i wołowiny. Najlepiej zrobić to samemu, skręcając 250 g miąższu wołowo-wieprzowego w maszynce do mięsa. Jeśli nie ma ochoty ani możliwości, aby to zrobić, kup gotowe mięso mielone. Najważniejsze, że jest świeży, ma przyjemny zapach i lubisz go.

  Gotowanie klopsików z sosem jak w przedszkolu

Gotowanie klopsików

 • Mięso mielone przesyłamy do głębokiej miski, dodajemy ryż i dobrze mieszamy. Czyścimy jedną cebulę, myjemy ją. Można go przepuszczać przez maszynkę do mięsa wraz z mięsem mielonym, posiekanym blenderem, startym grubą tarką lub bardzo drobno posiekanym. Cebulę wysyłamy do mięsa mielonego, mieszamy.

  Przygotuj składniki na klopsiki

 • Dodaj sól i pieprz do smaku. Dozwolone jest lekko słone mięso mielone, ponieważ podczas gotowania ryż wchłonie część soli. Wbij jajko na mięso mielone, wszystko dobrze wymieszaj. Teraz zbieramy całe mięso mielone w jedną bryłę, bierzemy je do ręki, podnosimy 15 centymetrów nad miskę i wrzucamy do miski. Nazywa się to biciem mięsa mielonego. Powtarzamy tę procedurę 15 razy. W ten sposób mięso uwolni białko, masa stanie się lepka, a klopsiki zachowają swój kształt podczas smażenia.

  Dodaj jajka, aby zrobić klopsiki

 • Teraz tworzymy klopsiki. Aby mięso mielone nie przyklejało się do rąk, zwilżamy je wodą lub olejem roślinnym. Wsyp mąkę do osobnego talerza. Kształtujemy klopsiki rękoma. Ich rozmiar powinien być o połowę mniejszy od dużego jaja kurzego. Zwijamy półfabrykaty w mące.Tę procedurę wykonujemy z całym mięsem mielonym.

  Aby przygotować klopsiki, przygotuj panierkę

 • Wysyłamy patelnię do ognia, wlewamy 50 g bezwonnego oleju roślinnego, podgrzewamy. Rozprowadzamy półfabrykaty klopsików, smażymy z obu stron na złoty kolor.

  Aby ugotować klopsiki, podgrzej patelnię.

 • Następnie włóż wszystkie klopsiki na patelnię, na której zostały usmażone. W szklance gorącej wody włóż jedną łyżkę koncentratu pomidorowego, wymieszaj. Dodaj 0,5 łyżeczki. sól, dobrze wymieszaj, aby rozpuścić koncentrat pomidorowy. Wlać do klopsików, dodać trzy liście laurowe i gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 10 minut.

  Gotować klopsiki gotować pod przykryciem

 • Podczas duszenia klopsików przygotuj sos śmietanowy. W pół szklanki ciepłej wody rozpuść 2 łyżki śmietany i jedną łyżkę mąki. wlej śmietanę do klopsików, delikatnie wymieszaj sos pomidorowo-śmietanowy. Przykryj pokrywką i gotuj na małym ogniu przez 15 minut. Gotowe klopsiki można podawać od razu. Możesz zaoferować im dowolną przystawkę i sałatkę.

  Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki w stylu ogrodowym z sosem za pomocą prostego przepisu

 • Przepis

  Aby bardziej szczegółowo zrozumieć każdy etap tworzenia klopsików, sprawdź to. Dowiesz się, jak wypada gotowy farsz, jak go ubić. Zobaczysz gotowe klopsiki, usłyszysz opinię autora filmu o ich aromacie i smaku.

  Ten przepis na klopsiki z sosem jest bardzo podobny do tego, którego używają kucharze w ogrodzie. Jeśli go użyłeś, napisz w komentarzach, czy wszystko ci się udało. Czy ty i twoja rodzina lubiliście klopsiki.

  Inne przepisy na klopsiki

  Klopsiki dla pary

  Klopsiki z ryżem

  klopsiki rybne

  Pulpety w sosie śmietanowym

  Udekoruj klopsiki

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author