Klopsiki w powolnej kuchence: przepis krok po kroku z zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki w powolnej kuchence

Sprzęt i przybory kuchenne: waga kuchenna, łyżka stołowa, deska do krojenia, ostry nóż, miarka, łyżeczka, łyżka stołowa, wolnowar.

Składniki

Produkt Ilość
Pokrojone mięso 600 gramów
Ryż okrągłoziarnisty 110 g
Kurze jajo 1 szt.
Marchewka 130 gramów
Cebula 100 gramów
Mąka pszenna 25 gramów
Sos pomidorowy 4 łyżki. l.
Zmielony czarny pieprz 1/2 łyżeczki
Papryka 1 łyżeczka
Mieszanka pieprzowa 1 łyżeczka
Sól 3 łyżeczki
Woda 640 ml

Gotowanie krok po kroku

 • Najpierw musimy przygotować poduszkę warzywną. Z łuski oczyszczamy jedną dużą cebulę o wadze 100 g i kroimy w drobną kostkę.

  Cebulę siekamy.

 • Niewielką marchewkę o wadze 130 g obieramy i rozcieramy na grubej tarce lub kroimy na małe patyczki.

  Zetrzyj marchewki na tarce.

 • Następnie przechodzimy do napełniania. Do miarki wlać około 440 ml wody, rozpuścić 4 łyżki. l. sos pomidorowy. Zamiast sosu pomidorowego możesz użyć 2 łyżki. l. koncentrat pomidorowy. Dobrze mieszamy. Kolor wypełnienia powinien być nasycony.

  Sos pomidorowy rozpuścić w wodzie.

 • Dodaj 1 łyżeczkę do nadzienia. papryka. Dzięki temu kolor będzie jeszcze bardziej żywy. Dodaj również 1 łyżeczkę do nadzienia. mieszanka papryki dla podkreślenia smaku klopsików i 1 łyżeczka. z kupą soli. Mieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści.

  W powstałej mieszance dodaj przyprawy i koniecznie paprykę.

 • Pozostałe 200 ml wlać do szklanki i rozcieńczyć w niej 25 g mąki pszennej (to 1 łyżka stołowa ze szkiełkiem). Dobrze wymieszaj, aby mąkę rozpuścić w wodzie.

  Oddzielnie rozcieńczyć mąkę w szklance wody.

 • Następnie przystępujemy bezpośrednio do przygotowania klopsików. W głębokim pojemniku wymieszaj 110 g umytego ryżu okrągłoziarnistego, 1 jajko kurze, 1/2 łyżeczki. mielony czarny pieprz, 600 g mięsa mielonego i 2 łyżeczki. Sól.

  Do mielonego mięsa dodać ugotowany ryż, sól, przyprawy.

 • Dokładnie wymieszaj, aż będzie gładka.

  Dobrze wymieszaj farsz.

 • Na dnie miski multicooker ułóż połowę posiekanej cebuli i połowę marchewki, tworząc w ten sposób poduszkę warzywną.

  W misce multicooker rozkładamy połowę cebuli i marchewki.

 • Następnie mokrymi rękami uformuj małe placki. Lekko ubij w dłonie, aby zachowały swój kształt. Nie ma potrzeby wstępnego smażenia klopsików. Nadajemy zaokrąglony kształt i rozprowadzamy na poduszce. Wskazane jest ułożenie klopsików w jednym rzędzie, ale jeśli to nie zadziała, ułóż je w dwóch rzędach.

  Połóż klopsiki na wierzchu warzyw.

 • Połóż pozostałe warzywa na wierzchu.

  Klopsiki zamknij warstwą pozostałych warzyw.

 • Rozcieńczoną mąkę wsyp do miski i zalej wszystkie składniki sosem pomidorowym. W razie potrzeby ziemniaki lub warzywa można gotować na parze w tym samym czasie.

  Zalej zawartość multicookera mieszanką wody i mąki oraz sosem pomidorowym.

 • Zamykamy pokrywę multicookera i gotujemy w trybie „Gaszenie”, rodzaj produktu to „Mięso”. Czas trwania tego programu to 1 godzina. Gotowe klopsiki nadają się do wszelkich dodatków, takich jak ziemniaki czy biały ryż. Smacznego.

  Pulpety gotowane na wolnym ogniu są soczyste i delikatne.

 • Przepis

  Po obejrzeniu tego dowiesz się, jak gotować klopsiki w powolnej kuchence. Autor szczegółowo wyjaśnia, co jest potrzebne do tego dania. Wyraźnie pokazuje również, jak rozłożyć poduszkę warzywną, uformować klopsiki i polać wszystko sosem pomidorowym.

  Więc teraz wiesz, jak gotować pyszne i soczyste klopsiki w powolnej kuchence. Jak często gotujesz takie potrawy? Czy uważasz, że smak potraw gotowanych w powolnej kuchence różni się od tych gotowanych na piecu? Podobał Ci się nasz przepis? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

  Inne przepisy na klopsiki

  Klopsiki bez ryżu

  Pulpety Z Ziemniakami

  Pulpety w sosie pomidorowym

  Klopsiki z ryżem

  Pyszne klopsiki

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author