Klopsiki z ryżem według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Delikatne klopsiki bezmięsne z ryżem w sosie pomidorowym 🍲

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • zlewka;
 • głęboka miska;
 • łyżeczka i łyżka stołowa;
 • duża tarka;
 • deska do krojenia;
 • nóż kuchenny;
 • naczynie do pieczenia;
 • piekarnik;
 • szczoteczka silikonowa;
 • kołek;
 • patelnia;
 • Łopatka;
 • talerz do serwowania.

Składniki

ugotowany ryż 200 gramów
Okara 200 gramów
Marchewka 1 szt.
Por 70 gramów
kolendra pakiet
Czosnek 2-3 goździki
Skrobia kukurydziana 1 ul. l.
Sól Smak
Zmielony czarny pieprz Smak
Kminek mielony 1 łyżeczka
mielona kolendra 1 łyżeczka
suszony czosnek 1 łyżeczka
Papryka 1/2 łyżeczki
Oliwa z oliwek 2 łyżki stołowe. l.
Pomidory we własnym soku 400 gramów
Cukier 1 łyżeczka
Woda 50 ml

Gotowanie krok po kroku

 • Zetrzyj 1 dużą marchewkę na grubej tarce. Przenieś do głębokiej miski. Drobno posiekaj 70 g pora. Jeśli tego nie znalazłeś, możesz zastąpić go kilkoma gałązkami zielonej cebuli lub podobną ilością cebuli. Posiekaną cebulę przekładamy do miski z startą marchewką.

  gotowanie klopsików z ryżem według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

 • Najpierw dociśnij nożem 2-3 ząbki czosnku, następnie pokrój na małe kawałki.

  Posiekaj czosnek na klopsiki

 • Pęczek kolendry myjemy pod bieżącą wodą, kroimy drobno i przenosimy do miski z innymi warzywami.

  Aby przygotować klopsiki, posiekaj warzywa

 • Ugotuj ryż i do gotowania klopsików użyj 200 g. Włóż do miski z warzywami.

  Zagotuj ryż, aby zrobić klopsiki

 • W tym przepisie zamiast mięsa mielonego stosuje się 200 g okary. To mielone mięso sojowe. Do miski z resztą składników dodaj lekko wilgotną okarę.

  Dodaj okarę, aby zrobić klopsiki

 • Dodaj do miski 1 łyżkę. l. skrobia kukurydziana. W razie potrzeby można go zastąpić ziemniakami. Główny nacisk w przygotowaniu takich klopsików kładzie się na przyprawy. Do smaku dodaj sól i czarny pieprz do wszystkich składników. Doprawiamy również 1 łyżeczką. kminek mielony, taka sama ilość mielonej kolendry, 1/2 łyżeczki. suszony czosnek i włożyć taką samą ilość papryki.

  Dodaj przyprawy, aby zrobić klopsiki

 • Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj w misce. Lepiej zrobić to rękami, aby masa była dobrze połączona i stała się lepka. Mięso mielone powinno być na tyle wilgotne, aby można je było łatwo uformować w klopsiki. Ściskamy w dłoniach niewielką ilość mięsa mielonego i rzeźbimy małe klopsiki. Muszą być dobrze uformowane, aby nie rozpadły się podczas gotowania. Klopsiki powinny być małe, ponieważ duże są bardziej podatne na rozpadanie się.

  Do przygotowania klopsików, formowania produktów

 • Po uformowaniu wszystkich klopsików posmaruj naczynie do pieczenia 2 łyżkami. l. Oliwa z oliwek. Za pomocą silikonowej szczoteczki możesz rozprowadzić olejek po całym pudle i ścianach.

  Aby przygotować klopsiki, przygotuj formę

 • W natłuszczonej formie ułożyć uformowane klopsiki. Nie musisz ich najpierw smażyć. W tym czasie włącz piekarnik na 200 stopni, aby dobrze się nagrzał. Posmaruj wierzch klopsików odrobiną oliwy z oliwek. Klopsiki wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na 10 minut.

  Rozgrzej piekarnik, aby ugotować klopsiki

 • Podczas pieczenia klopsików przygotuj sos. Stawiamy patelnię na kuchence, żeby się rozgrzała i po kilku minutach nakładamy na nią 400 g pomidorów we własnym soku. Dodaj około 50 ml na patelnię.

  Aby przygotować klopsiki, przygotuj składniki na sos

 • W trakcie smażenia dodaj 1 łyżeczkę do sosu. cukier, sól i pieprz mielony do smaku. Doprawiamy również sos 1/2 łyżeczki. suszony czosnek. Wszystko dobrze wymieszaj szpatułką, aby równomiernie rozprowadzić przyprawy. Po ugotowaniu pomidorów wyłącz kuchenkę, sos jest gotowy.

  Dodaj przyprawy, aby zrobić klopsiki

 • Po 10 minutach wyjmij klopsiki z piekarnika i polej je sosem pomidorowym. Obniżamy temperaturę w piekarniku do 180 stopni i wysyłamy klopsiki do gotowania przez 10-15 minut.

  Delikatne klopsiki bezmięsne z ryżem w sosie pomidorowym

 • Po kwadransie klopsiki z ryżem są całkowicie gotowe. Wyciągamy je z piekarnika, kładziemy na talerzu i posypujemy świeżymi ziołami. Klopsiki można podawać z puree ziemniaczanym i dowolnym dodatkiem do wyboru. Takie klopsiki różnią się strukturą od mięsnych, mają bardziej delikatną strukturę.

  klopsiki z ryżem gotowe

 • Przepis

  Film przedstawia nietypowy przepis na klopsiki z ryżem, w którym nie wykorzystuje się mięsa mielonego, a okary. Aby przygotować takie danie, będziesz potrzebować wielu innych składników wymienionych na początku. Proces gotowania jest dość prosty i nie zajmie Ci dużo czasu. Każdy etap jest szczegółowo opisany, dzięki czemu z łatwością możesz powtórzyć takie danie w swojej kuchni.

  Czy próbowałeś gotować klopsiki z ryżem bez dodawania mięsa mielonego? Podobał Ci się smak tego dania i jakie dodatkowe składniki i przyprawy dodajesz? Podziel się swoimi kulinarnymi doświadczeniami z robienia bezmięsnych klopsików w komentarzach.

  Inne przepisy na klopsiki

  klopsiki bez mięsa

  Pulpety w sosie pomidorowym

  Sos do klopsików

  Klopsiki w piekarniku

  pulpety z kurczaka

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author