Koktajle kiwi według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Koktajl bananowo-kiwi – idealny przepis na śniadanie

Sprzęt i przybory kuchenne:  blender, łyżka stołowa, nóż, wysoki kieliszek koktajlowy i słomka.

Składniki

Nazwa produktu Ilość
kiwi 3-4 szt.
Banan 1 szt.
płynny miód 1 ul. l.
mleko 70 ml
lód 2-3 kostki

Gotowanie krok po kroku

 • 3 kiwi kroimy na pół, miąższ oddzielamy od skóry łyżką stołową i przesyłamy do miski blendera.

  Miąższ z kiwi wybieramy łyżką i przesyłamy do miski blendera.

 • Obieramy jednego banana, kroimy go w plastry i wysyłamy po kiwi.

  Dodaj pokrojonego banana do kiwi.

 • Wlej tam 1 łyżkę płynnego miodu.

  Dodaj łyżkę płynnego miodu.

 • Włóż 2-3 kostki lodu. Uważaj tutaj: nie każdy blender jest w stanie zmielić lód, a jeśli Twój nie ma takiej funkcji, to na tym etapie zrezygnuj z tego składnika, po prostu wrzuć go do gotowego koktajlu.

  Wkładamy również 2-3 kostki lodu.

 • Wlej 70 ml mleka.

  Dodajemy mleko.

 • Ubijaj wszystko dobrze na wysokich obrotach przez kilka minut.

  Zmiksuj smoothie blenderem do uzyskania gładkości.

 • Powstały koktajl wlej do pięknej wysokiej szklanki, włóż tubkę koktajlową i ciesz się smacznym i zdrowym napojem.

  Koktajl z kiwi jest gotowy!

 • opcje gotowania

  Nie ma jednego właściwego przepisu na ten pyszny koktajl. Smoothie to gęsty napój z ubitych owoców z dodatkiem mleka, jogurtu, kefiru, soku, lodów. Oznacza to, że jeśli chcesz, możesz ugotować go z dowolnych owoców i produktów mlecznych, które masz pod ręką.

  • Doskonałe kombinacje uzyskuje się z kiwi i brzoskwini, truskawki, maliny, wiśnie nigdy nie będą zbyteczne (ale tutaj trzeba majstrować przy oddzielaniu kości).
  • Jeśli chcesz nadać koktajlowi tropikalny smak – dodaj ananasa, mango.
  • Jeśli chcesz świeżości – użyj arbuza, melona, ​​włóż listek mięty.

  Jedyną rzeczą do rozważenia jest to, że jeśli owoce zawierają dużo kwasu, to świeże mleko może się ścinać, dlatego lepiej zastąpić je sfermentowanymi produktami mlecznymi, takimi jak jogurt lub kefir.

  Nawet jeśli w domu nie było świeżych owoców, dżem jest całkiem odpowiedni. Aby napój był bardziej pożywny, można użyć płatków owsianych zmielonych na mąkę lub siemienia lnianego, sezamu. Dodaj je do szklanki całkiem sporo – wystarczy łyżeczka. W cieczy pęcznieją i dają dodatkową gęstość. Szklanka takiego napoju całkowicie zastąpi Twoje pełne śniadanie – obfitość błonnika, sacharozy i witamin na długo zaspokoi Twój głód.

  Przepis

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej instrukcji jak przygotować pachnący koktajl owocowy z kiwi z bananem.

  Przepis na koktajl owocowy jest tak prosty, że możesz dosłownie zrobić pyszny koktajl w biegu. Ale poświęć kilka minut, usiądź wygodnie i ciesz się smakiem napoju w miłej atmosferze, aby wszystkie jego składniki odżywcze przyniosły Ci korzyści. Teraz wielu fanów prawidłowego odżywiania wprowadza do swojej regularnej diety koktajle. Chociaż początkowo napój ten był wyłącznie słodki, wielu nie przestrzega już tej zasady i używa się soku pomidorowego, samych pomidorów, ogórków, cukinii, selera, różnych warzyw i czosnku. Przygotowując koktajle, absolutnie nie możesz ograniczać lotu swojej wyobraźni.

  Podziel się z nami w komentarzach, jeśli podobał Ci się nasz przepis, jakie wariacje próbowałeś ugotować? Jeśli wymyśliłeś coś bardziej oryginalnego, podzielisz się swoim sekretem i opowiesz nam o swoich wrażeniach, będzie dla nas bardzo ciekawa nauka i spróbowanie czegoś nowego.

  Inne przepisy na napoje

  Sbiten miód
  Koktajl bananowy z płatkami owsianymi i miodem
  Koktajl z bananem i mlekiem
  Koktajl z selerem i jabłkiem
  Gorąca czekolada

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author