Kotlety z fasoli według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Kotlety z fasoli z ryżem - niesamowicie smaczne chude danie

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • zlewka;
 • kołek;
 • patelnia;
 • łyżka stołowa i łyżeczka;
 • deska do krojenia;
 • nóż kuchenny;
 • patelnia;
 • Łopatka;
 • mikser;
 • głęboka miska;
 • duża tarka;
 • folia aluminiowa;
 • płaski talerz;
 • ręcznik papierowy.

Składniki

Produkt Ilość
ugotowany ryż 2,5 szklanki
Fasola gotowana lub z puszki 1 szklanka
świeża pietruszka 4-5 oddziałów
Cebula 1 szt.
Czosnek 2 goździki
jajko 1 szt.
twardy ser 6 art. l.
słodka papryka 1 łyżeczka
Sól smak
Zmielony czarny pieprz smak
Olej roślinny 70-100 ml
Bułka tarta 3 art. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Cebulę oczyszczamy z łuski i kroimy w cienkie kostki. Wymagane jest jak najdrobniejsze zmielenie warzyw, aby nie było to zbyt widoczne w gotowych kotletach.

  Cebulę siekamy.

 • Pokrój również 2 ząbki czosnku w drobną kostkę.

  Siekamy czosnek.

 • Stawiamy patelnię na ogniu, wlewając 20-30 ml oleju roślinnego. Gdy olej dobrze się rozgrzeje, posmaruj posiekaną cebulę czosnkiem i trochę podsmaż. Jest to wymagane, dopóki warzywa nie będą miękkie, średnio zajmuje to 2 minuty.

  Cebulę i czosnek podsmażyć na patelni.

 • Podczas smażenia cebulę z czosnkiem można doprawić słodką papryką. W sumie zajmie to około 1 łyżeczki. Po dodaniu papryki wszystko dobrze wymieszaj, wyjmij z pieca i pozwól warzywom trochę ostygnąć.

  Dodaj paprykę do cebuli i czosnku.

 • Aby przygotować wegetariańskie kotlety, potrzebujesz 1 szklanki fasoli w puszkach lub wstępnie ugotowanej. Włóż do miski blendera i dobrze wymieszaj. Trzeba go trochę zmielić, nie trzeba ubijać fasoli, aż będzie kremowa.

  Zmiel fasolę w puszce lub wstępnie ugotowaną za pomocą blendera.

 • Do miski blendera wrzuć usmażoną cebulę i czosnek i wymieszaj razem z fasolą. Okazuje się, że jest to dość gęsta masa.

  Do fasoli dodajemy smażone warzywa i ponownie mieszamy blenderem.

 • Ryż ugotować, w sumie na kotlety potrzeba 2,5 szklanki. W ugotowanym, koniecznie schłodzonym ryżu dodaj powstałą mieszankę fasoli i cebuli.

  Wymieszaj masę fasolową z ugotowanym wcześniej ryżem.

 • W głębokiej misce do wszystkich składników wbijamy 1 jajko kurze.

  Jajko ubijamy w mielone mięso.

 • Drobno posiekaj 4-5 gałązek świeżej pietruszki i dodaj do pozostałych składników.

  Dodaj posiekane warzywa.

 • Rozcieramy ser, który dobrze się topi i dodajemy do miski z ryżem i innymi produktami. Przepis wymaga 6 łyżek. l. dowolny tarty ser, który wybierzesz, ważne jest, aby dobrze się topił.

  Dodaj starty ser.

 • Posolić i popieprzyć wszystkie składniki na kotlety z czarnym pieprzem do smaku. Zaczynamy wszystko dobrze mieszać rękami lub łyżką stołową, aż do uzyskania gęstej, jednorodnej masy.

  Dokładnie wymieszaj mielone mięso.

 • Z powstałego mięsa mielonego formujemy kotlety, zwijając je w dłoniach. Możesz zrobić kotlety o dowolnym dogodnym dla siebie kształcie – okrągłe, owalne, płaskie. Obtocz każdy pasztecik z fasoli ze wszystkich stron w bułce tartej. W sumie będziesz potrzebować około 3 łyżek. l. krakersy. Rozwałkowane placki ułożyć na folii aluminiowej.

  Formujemy kotlety i obtaczamy je w bułce tartej.

 • Wlej około 50-70 ml bezwonnego oleju roślinnego na patelnię i poczekaj, aż dobrze się rozgrzeje na średnim ogniu. Uformowane kotlety rozkładamy i smażymy z obu stron na złoty kolor.

  Smażyć kotlety na oleju roślinnym z obu stron.

 • Nadmiar tłuszczu z gotowych kotletów usuniesz kładąc je na talerzu przykrytym papierowymi ręcznikami. Możesz podawać kotlety z fasoli i ryżu samodzielnie lub z dowolną sałatką warzywną lub przystawką.

  Te paszteciki z fasoli są smaczne i pożywne.

 • Przepis

  film poświęcony jest procesowi przygotowania takiego dania wegetariańskiego jak kotlety z fasoli. Do przepisu potrzebny będzie również ryż i niektóre inne produkty wymienione na początku. Przygotowanie takiego dania jest dość proste, a każdy specjalista kulinarny może to powtórzyć w swojej kuchni, ponieważ wszystko jest szczegółowo opisane.

  Czy próbowałeś gotować kotlety bez dodawania mięsa? Jakich innych składników oprócz fasoli i ryżu używasz? Podziel się w komentarzach sprawdzonym i szybkim przepisem na pyszne i przepyszne kotlety z fasoli.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author