Kotlety z wątróbki wołowej : przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne kotlety z wątróbki wołowej

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • ostry nóż;
 • deska do krojenia;
 • zlewka;
 • młotek lub zmiękczacz do zmiękczania mięsa;
 • płaski talerz;
 • film spożywczy;
 • głęboka miska;
 • widelec lub trzepaczka;
 • Łopatka;
 • papierowe ręczniki;
 • piekarnik;
 • naczynie do pieczenia.

Składniki

Wątroba wołowa 500 gramów
Jaja kurze 2 szt.
Mąka pszenna 100 gramów
Sól smak
Olej roślinny 2-3 łyżki. l.
Masło 30-50g
Przyprawy smak

Gotowanie krok po kroku

 • Przed rozpoczęciem gotowania 500 g wątróbki wołowej należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą i usunąć folię. Jeśli tego nie zrobisz, kotlety wyjdą bardzo trudne. Przy świeżej wątrobie taki film usuwa się bez żadnych problemów.

  Gotowanie kotletów wołowych

 • Tak przygotowaną wątróbkę kroimy na średniej wielkości kawałki o grubości około 1 cm.Jeśli pokroisz wątróbkę na zbyt małe kawałki, kotlety znacznie się zmniejszą podczas smażenia i mogą być twarde. Młotkiem lub zmiękczaczem odbijamy każdy kawałek wątroby, aby jej struktura stała się bardziej miękka. Przenieś wątrobę na płaski talerz. Posyp przyprawami według własnych upodobań. Zawiń wątróbkę w folię spożywczą i wstaw do lodówki na kilka minut.

  Przygotuj składniki do gotowania

 • Rozgrzej patelnię olejem roślinnym. Ten ostatni będzie wymagał około 2-3 łyżek. l. Gdy patelnia będzie się nagrzewać olejem, przygotuj panierkę. Aby to zrobić, wbij 2 jajka kurze do głębokiej miski i dodaj sól do smaku. W razie potrzeby do jajka można dodać przyprawy do smaku. Dobrze wymieszaj jajka widelcem lub trzepaczką.

  Aby przygotować danie, ubij jajka

 • Do osobnej miski wsypujemy około 100 g mąki i smażymy kotlety wątrobowe. Najpierw obtocz każdy kawałek wątróbki dobrze w mące, strzepując nadmiar, następnie zanurz w jajku i połóż na rozgrzanej patelni.

  Aby przygotować danie, włóż wątróbkę do pasztetu

 • Smażyć kotlety wątrobowe z każdej strony przez 2-3 minuty. Kotlety lepiej gotować na średnim lub małym ogniu. Jeśli wątroba jest trochę surowa w środku, to w porządku, ważne jest, aby od razu zjeść takie kotlety i nie przechowywać ich przez długi czas. Jeśli nadal chcesz uzyskać bardziej smażoną wątróbkę, przykryj patelnię pokrywką.

  Aby przygotować danie, usmaż wątróbkę

 • Usmażone kotlety układamy na talerzu wyłożonym papierowymi ręcznikami. W ten sposób można usunąć nadmiar tłuszczu. Aby kotlety były bardziej miękkie, połóż plasterek masła na każdym kawałku. Łącznie potrzebne będzie około 30-50 g produktu.

  Kotlety z wątróbki wołowej: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Jeśli nie lubisz niedogotowanych wątróbek, możesz je wypiekać w piekarniku. W tym celu smażone kotlety przenosimy do naczynia do pieczenia i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Piec kotlety wołowe przez 10-15 minut. Po 10-15 minutach kotlety z wątróbki wołowej są całkowicie gotowe. Okazują się twardsze niż po usmażeniu na patelni, a jednocześnie wciąż są tak samo soczyste i smaczne. Możesz podawać te kotlety z dowolnym dodatkiem.

  kotlety wołowe gotowe

 • Przepis

  Po obejrzeniu filmu możesz zrobić pyszne kotlety z wątróbki wołowej w domu. Proces gotowania jest szczegółowo opisany, a zalecenia, jak sprawić, by wątroba była bardziej soczysta. Jeśli nie lubisz średnio wysmażonej wątróbki, możesz ugotować kotlety w piekarniku. Zawiera również listę wszystkich składników, których będziesz potrzebować do dania.

  Robisz kotlety wątrobowe, czy wolisz gotować je z mięsem? Jaką wątrobę najczęściej wybierasz i w czym smażysz? Czy próbowałeś gotować kotlety w piekarniku? Interesujące jest poznanie w komentarzach ulubionego przepisu na gotowanie kotletów z wątróbki wołowej.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author