Krewetki gotowane według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Jak ugotować pyszne gotowane krewetki

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • patelnia;
 • talerz;
 • durszlak;
 • łyżka;
 • widelec;
 • miska;
 • talerz.

Składniki

Produkt Ilość
Krewetki (gotowane-mrożone) 700 gramów
Liść laurowy 1 szt.
Ziarna czarnego pieprzu 3-5 szt.
Cytrynowy 1 kromka
Sól 2 łyżki stołowe. l.
majonez 2 łyżki stołowe. l.
Keczup 2 łyżki stołowe. l.
Musztarda 0,5 łyżeczki

Gotowanie krok po kroku

 • Podpal wodę w rondlu i zagotuj. To zajmie około 2 litry wody.

  W rondelku zagotuj wodę.

 • Gdy woda się zagotuje, zmniejsz trochę ogień i dodaj składniki, aby odsłonić smak krewetek. Dokładamy jeden liść laurowy, kilka groszków czarnego pieprzu, plasterek cytryny i dwie łyżki soli. Wszystko dobrze miksujemy.

  Do wody dodaj liść laurowy, pieprz, sól i plasterek cytryny.

 • Umyj krewetki, aby usunąć lód.

  Krewetki umyć pod zimną wodą.

 • Czekamy, aż „rosół” zagotuje się przez 2-3 minuty i wrzucimy do niego krewetki. Nie przykrywaj krewetek pokrywką.

  Krewetki rozprowadzamy w świeżo zagotowanej wodzie.

 • Dobrze wymieszaj i gotuj przez 5 minut.

  Mieszaj i gotuj krewetki przez 5 minut.

 • Przygotuj sos do krewetek podczas gotowania. W misce dodaj majonez i ketchup w równych proporcjach. Dodajemy również musztardę. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj. W razie potrzeby dodaj trochę soku z cytryny.

  Przygotowujemy sos na bazie majonezu, ketchupu i musztardy.

 • Krewetki gotowe! Odcedź wodę, wrzuć krewetki do durszlaka i ułóż na talerzu. Gotowe! Smacznego!

  Gotowane krewetki są gotowe!

 • Wariacje sosu

  Przepis zawiera najpopularniejszy sos majonezowy, ketchupowy i musztardowy. Ten sos nadaje się do prawie każdego jedzenia – jest tak wszechstronny. Możesz dodać do niego przyprawy lub suszone zioła, wtedy będzie jeszcze smaczniejszy. Oprócz tego sosu możesz przygotować jeden z tych, które znajdziesz poniżej na liście. Te sosy są idealne do krewetek:

  • sos czosnkowy ze śmietaną;
  • sos śmietanowy na bazie śmietanki i sera;
  • sos serowy na bazie przetworzonego sera i przypraw;
  • sos Teriyaki;
  • sos sojowy;
  • sos aioli;
  • sos pomidorowy;
  • ostry sos (lub po prostu adjika);
  • sos słodko-kwaśny;
  • sos chrzanowy;
  • sos czosnkowy z papryczką chili;
  • sos „salsacasa”;
  • sos tatarski”;
  • sos barbecue”.

  Możesz wybrać dowolny z tych sosów, a każdy z nich inaczej otworzy krewetki. Nie bój się eksperymentować, a Twoje potrawy będą jeszcze smaczniejsze!

  Przepis

  Aby dowiedzieć się nieco więcej o tym przepisie, a także posłuchać wskazówek autora, obejrzyj ten film. W nim autor opowie o tym, jak zrobić sos, jaką przystawkę woli jeść z taką krewetką i jakie piwo pasuje do gotowanej krewetki. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, jak prawidłowo ugotować krewetki. Ich mięso jest bardzo delikatne, dlatego niezwykle ważne jest, aby nie rozgotować krewetek we wrzącej wodzie, w przeciwnym razie zamienią się w gumę. Jak widać, sos i jego wariacje na krewetki mogą być różne. A który ci się podobał? Lubisz gotowane krewetki? Z czym wolisz je jeść? Podziel się swoimi odpowiedziami poniżej w komentarzach i daj nam znać, czy podobał Ci się przepis!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author