Krewetki panierowane według przepisu krok po kroku 🍤 ze zdjęciem

Krewetka w Panierce to danie znane i lubiane przez wielu 🍤

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • zlewka;
 • deska do krojenia;
 • nożyczki kuchenne;
 • ostry nóż;
 • ręczniki papierowe lub serwetki;
 • kołek;
 • rondel;
 • kilka głębokich talerzy;
 • Pałeczki do żywności;
 • podawać danie.

Składniki

Produkt Ilość
Krewetka tygrysia 7-12 szt.
mąka w tempurze 200 gramów
Woda 125 ml
Bułka tarta 100 gramów
Olej słonecznikowy 500 ml
Sos orzechowy 100 gramów

Gotowanie krok po kroku

 • Na samym początku czyścimy 7-12 krewetek tygrysich. Jeśli kupiłeś świeżo mrożone owoce morza, musisz je najpierw rozmrozić w lodówce lub w temperaturze pokojowej. Pod skorupkę krewetki wkładamy nożyczki kuchenne i przycinamy do ogona. Usuwamy skorupę.

  Oczyszczamy krewetki ze skorupy i jelit.

 • Jeśli jest jelito, usuń je serwetką. Podobnie myjemy każdą krewetki.

  Resztki jelit z krewetki można pobrać serwetką.

 • Do gotowania potrzebujesz płaskiej krewetki. Aby nadać mu pożądany kształt, musisz złamać kręgosłup krewetki. Aby to zrobić, połóż owoce morza na desce zakrzywioną stroną do góry i lekko dociśnij palcami w kilku miejscach. Powtórz to samo dla każdej krewetki.

  Spłaszcz krewetki palcami.

 • W osobnej misce wymieszaj 100 g mąki w tempurze i 125 ml wody. Wszystko dobrze mieszamy do uzyskania jednorodnej konsystencji, aby nie pozostały żadne grudki. W ten sposób otrzymujemy ciasto na krewetki. Na osobnych talerzach ułóż produkty niezbędne do smażenia krewetek. Do jednej wsyp 100 g mąki w tempurze, do drugiej ciasto, do trzeciej 100 g bułki tartej.

  Ciasto przygotowujemy z mąki w tempurze i wody.

 • Zanurz każdą krewetkę po kolei, najpierw w mące w tempurze.

  Najpierw obtocz każdą krewetkę w mące.

 • Następnie zanurzamy go w cieście, upewniając się, że jest równomiernie rozłożony.

  po mące wyślij krewetki do ciasta.

 • Na sam koniec obtocz krewetki w bułce tartej. Najwygodniej jest naprawić owoce morza pałeczkami.

  Po krakersie obtocz krewetki w bułce tartej.

 • Tak przygotowane krewetki układamy na desce.

  Tak przygotowane krewetki układamy na talerzu lub desce do krojenia.

 • Wlej 500 ml bezwonnego oleju roślinnego do rondla lub małego rondla. Włącz ogień i podgrzej olej. Gotowość oleju można sprawdzić, zanurzając drewniany patyczek na dnie rondla. Jeśli są bąbelki, olej jest dobrze podgrzany. Możesz również dodać szczyptę bułki tartej na patelnię z masłem. Jeśli najpierw opadną na dno, a następnie wzniosą się na górę, olej jest wystarczająco gorący, aby usmażyć krewetki. W rondlu z dobrze rozgrzanym olejem ułóż na przemian kilka krewetek w cieście. Po ułożeniu każdej krewetki należy lekko poruszyć pałeczkami, aby olej dostał się do samego mięsa. Krewetki smażymy przez 2-3 minuty.

  Smażyć krewetki.

 • Przełóż ugotowane krewetki na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym, aby odsączyć nadmiar oleju. Następnie panierowane krewetki przekładamy na piękne danie. Podawaj z sosem orzechowym. Do podobnej ilości krewetek potrzebne będzie około 100 g sosu.

  Krewetki panierowane dobrze komponują się z sosem orzechowym.

 • Przepis

  Po obejrzeniu filmu dowiesz się, jak szybko i smacznie ugotować ulubione danie wszystkich, a mianowicie panierowane krewetki. Danie będzie wymagało kilku krewetek tygrysich i innych składników wymienionych na początku. Przepis jest prosty i poradzi sobie nawet początkujący. Cały proces jest szczegółowo i krok po kroku opisany.

  Lubisz krewetki w tempurze i czy próbowałeś gotować je w domu? Jakich składników używasz do ciasta i z jakim sosem najczęściej podajesz gotowe owoce morza? Podziel się swoim prostym i szybkim przepisem na panierowane krewetki w komentarzach.

  Inne przepisy z krewetkami

  Makaron z Krewetkami

  Risotto z krewetkami

  Jak długo gotować krewetki

  Przekąska jajeczna

  Krewetki w kremowym sosie

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author