Królik duszony z warzywami według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Duszony królik z warzywami - szybko i smacznie

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka, rondel 3-4 l, patelnia, rondel lub kociołek, nóż, deska do krojenia, łyżka/widelec, łopatka kuchenna, miska, sitko.

Składniki

Królik 1 szt.
Cebula 2 szt.
Ziemniak 7-8 szt.
Woda 3-4 litry
Pieprz 2-3 szt.
koperek z pietruszki w małym pakiecie
Sól smak
Przyprawa smak
Olej roślinny do smażenia cebuli

Gotowanie krok po kroku

 • Królika kroimy na małe porcje – łapy, mostek, grzbiet. Dokładnie umyć.

  Aby przygotować gulasz z królika z warzywami, pokrój mięso

 • Pokrojone kawałki mięsa włożyć do rondla i zalać 3-4 litrami wody. Objętość zależy od szerokości patelni, może wystarczą Ci 2 litry, jeśli patelnia jest wąska i woda pokryje całe mięso. Na patelnię wrzucić gałązkę pietruszki, a gdy woda się zagotuje, posolić do smaku. Nie zapomnij zmyć pianki! Gotuj, aż skończysz. Pamiętaj, że mięso królika gotuje się dość szybko. Osiągnięcie pożądanego stanu zajmie Ci 30 minut. Gdy wszystko będzie gotowe, wrzuć mięso z bulionu do miski, a sam bulion przecedź przez sito.

  Aby przygotować duszonego królika z warzywami, zagotuj bulion

 • W rondlu z szerokim, grubym i płaskim dnem (jeśli go nie ma, to tylko na głębokiej patelni) podgrzej olej roślinny. Cebulę obrać i pokroić w dużą kostkę. Cebulę wrzucamy na patelnię (patelnię) i smażymy na średnim ogniu do połowy ugotowanej.

  Do przygotowania duszonego królika z warzywami podsmażyć cebulę

 • Dodaj swoje ulubione przyprawy do cebuli, możesz zrobić z jednym czarnym pieprzem i papryką.

  Aby ugotować duszonego królika z warzywami, dodaj przyprawy

 • Gdy cebula będzie miękka, połóż na niej mięso królika. Mięso przyrumienić z obu stron.

  Aby przygotować duszonego królika z warzywami, przygotuj składniki

 • Jeśli smażyłeś cebulę i mięso na patelni, przełóż wszystko do kociołka/patelni z grubym dnem. Jeśli początkowo używałeś patelni, pomiń ten krok. Ziemniaki obrać i grubo pokroić np. na ćwiartki. Połóż na mięsie.

  Aby przygotować gulasz z królika z warzywami, pokrój ziemniaki

 • Wlej bulion do garnka tak, aby przykrył ziemniaki. Jeśli nie ma wystarczającej ilości bulionu, dodaj wodę.

  Do duszonego królika z warzywami dodaj bulion

 • Doprawić bulionem i doprawić czarnym pieprzem. Dusić królika na małym ogniu przez około 20 minut. 5 minut przed gotowaniem obierz paprykę i pokrój w paski. Dodaj do bulionu. Zamknij pokrywkę i gotuj dalej.

  Do duszonego królika z warzywami dodaj pieprz

 • Na koniec dodać grubo posiekaną natkę pietruszki. Zdejmij garnek z ognia i zamknij pokrywkę. Pozwól parzyć przez 5-10 minut.

  Aby ugotować duszonego królika z warzywami, dodaj warzywa

 • To wszystko! Królik duszony z warzywami jest gotowy! Smacznego!

  Duszony królik z warzywami - szybko i smacznie

 • Przepis

  Czy zostały jakieś pytania? Następnie zobacz przepis poniżej. Opowiada, jak gotować królika z warzywami w najprostszym i najbardziej przystępnym języku. Po obejrzeniu proces gotowania będzie niezwykle prosty i zrozumiały.

  Duszony królik z warzywami to bardzo sycące i zdrowe danie. Można go ugotować na obiad (bo ma dużo rosołu) i jako samodzielne danie na obiad. Ten przepis jest tylko podstawowym. Na jej podstawie możesz stworzyć własne danie, dodać nowe składniki. Na przykład:

  • Dodaj pastę pomidorową (ketchup), a smak królika się zmieni.
  • Dodaj śmietanę lub śmietanę, a danie prawie zamieni się w szlachetną potrawkę.
  • Dodaj makaron i uzyskaj ciekawą zupę z dużymi kawałkami mięsa.
  • Dodaj suszone śliwki, nada to potrawie oryginalnego charakteru.
  • Dodaj pieczarki dla intensyfikacji smaku.

  To tylko niewielka część tego, co można zawrzeć w składzie składników tego przepisu. Wymyśl własną wersję i udostępnij ją wszystkim w komentarzach! Dziękuję za uwagę!

  Inne przepisy na króliki

  Pasztet z wątróbek
  króliczych Królik z ziemniakami w multicookerze
  Królik z pieczarkami i śmietaną duszony w multicooker
  Zupa z królika na
  dietę Filet z królika Sznycel

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author