Kr贸lik w piekarniku 馃悋 przepis krok po kroku ze zdj臋ciem

Kr贸lik z ziemniakami zapiekanymi w piekarniku 馃悋

Sprz臋t i przybory kuchenne: deska do krojenia, n贸偶, miska, blacha do pieczenia, piekarnik, folia spo偶ywcza.

Sk艂adniki

Mi臋so kr贸lika 1 kg
Ziemniak 500 gram贸w
Cebula (du偶a) 1 szt.
majonez 5 ul. l.
Olej ro艣linny 4 艂y偶ki. l.
S贸l smak
Zmielony czarny pieprz smak
Przyprawa „w艂oskie zio艂a” smak
mielona papryka smak

Gotowanie krok po kroku

Sugerujemy u偶ycie przepisu krok po kroku ze zdj臋ciami i zaleceniami oraz ugotowanie w piekarniku bardzo smacznego dania z kr贸lika i ziemniak贸w:

 • Mi臋so kr贸licze pokroi膰 na porcje, dobrze sp艂uka膰 i osuszy膰 r臋cznikiem. Umie艣膰 kawa艂ki mi臋sa w g艂臋bokiej misce.

  Gotowanie kr贸lika w piekarniku

 • Do miski dodaj s贸l, pieprz, przyprawy do smaku, majonez. Najlepszy jest majonez domowej roboty, ale majonez kupiony w sklepie wystarczy.

  Przygotuj sk艂adniki do gotowania mi臋sa

 • Cebul臋 oczyszczamy z 艂uski i kroimy w cienkie p贸艂pier艣cienie. Dodaj r贸wnie偶 do miski z reszt膮 sk艂adnik贸w.

  Pokr贸j cebul臋 do ugotowania

 • Wszystko dobrze miksujemy. Najwygodniej jest to zrobi膰 r臋kami, aby r贸wnomiernie rozprowadzi膰 marynat臋 na wszystkich kawa艂kach mi臋sa. Nast臋pnie przykryj mi臋so w misce foli膮 spo偶ywcz膮 i wy艣lij do lod贸wki na 2 godziny do namoczenia.

  Przygotuj sk艂adniki do gotowania

 • W tym czasie zaczynamy przygotowywa膰 przystawk臋. Ziemniaki myjemy i obieramy, ka偶dy ziemniak kroimy w kostk臋 na 4 kawa艂ki i wk艂adamy do osobnej miski.

  Aby przygotowa膰 danie, pokr贸j ziemniaki

 • Posyp ziemniaki papryk膮, dodaj s贸l do smaku i olej ro艣linny. Wszystko dok艂adnie wymieszaj r臋kami.

  Dodaj przyprawy do gotowania

 • Gdy mi臋so kr贸licze nasyci si臋 marynat膮, wyjmujemy je z lod贸wki. W艂膮cz piekarnik, aby nagrza艂 si臋 do 180 stopni. Wy艂贸偶 blach臋 do pieczenia foli膮 spo偶ywcz膮. Ponownie dobrze wymieszaj mi臋so kr贸lika i po艂贸偶 kawa艂ki na blasze do pieczenia. R贸wnomiernie rozprowad藕 i u艂贸偶 wszystkie pozosta艂e cebule z marynaty.

  Rozgrzej piekarnik do gotowania

 • Ziemniaki rozk艂adamy na blasze do pieczenia, gdzie jest miejsce: mi臋dzy kawa艂kami mi臋sa i wzd艂u偶 kraw臋dzi.

  Aby przygotowa膰 danie, wymieszaj sk艂adniki

 • Bierzemy foli臋, odrywamy kawa艂ek z marginesem i ciasno owijamy nim blach臋 do pieczenia. Wysy艂amy na 艣rodkowy poziom w piekarniku, aby piec przez 1 godzin臋.

  Przykryj foli膮 do gotowania.

 • Po godzinie wyjmujemy z piekarnika blach臋 do pieczenia z mi臋sem i ziemniakami, zdejmujemy foli臋 i wysy艂amy nasze danie do pieczenia na z艂oty kolor przez kolejne p贸艂 godziny. Gotowo艣膰 mi臋sa sprawdzamy widelcem i no偶em. Je艣li podczas przek艂uwania kawa艂ka mi臋sa jest klarowny sok, jest on gotowy do u偶ycia. To prawda, 偶e 鈥嬧媕e艣li mi臋so jest przesuszone, nie b臋dzie soku. Gotowe naczynie wyjmujemy z piekarnika, przykrywamy foli膮 i odstawiamy na 15-20 minut. Nast臋pnie po艂贸偶 mi臋so kr贸lika z ziemniakami na talerzach i podawaj.

  kr贸lik w piekarniku

 • Smacznego!

  Przepis

  Proponujemy zapozna膰 si臋 z przepisem na gotowanie dietetycznego mi臋sa kr贸liczego z ziemniakami w piekarniku. Autor opowie艣ci doskonale wszystko wyja艣nia i pokazuje wszystkie etapy przygotowa艅. Mo偶esz r贸wnie偶 zobaczy膰, jak apetyczne danie jest rezultatem.

  Drodzy czytelnicy, gotujecie dania z kr贸lika? Oferujemy pieczenie mi臋sa kr贸liczego w piekarniku z ziemniakami, zgodnie z przepisem krok po kroku ze zdj臋ciem. Daj mi zna膰, je艣li przepis Ci si臋 podoba艂. Co by艣 doda艂 lub usun膮艂 ze sk艂adnik贸w? Jakie przyprawy najlepiej pasuj膮 do tego dania? Napisz swoje opcje pieczenia mi臋sa kr贸lika z ziemniakami. Czekamy na Twoje przepisy, komentarze i rekomendacje.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author