Leniwe gołąbki według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Leniwe Gołąbki Z Serem - Zapiekanka Ekspresowa 🍲

Sprzęt i przybory kuchenne: kuchenka, piekarnik, nóż, deska kuchenna, łyżka, szklanka, tarka, naczynie do pieczenia, miska głęboka, szczoteczka silikonowa.

Składniki

Kapusta biała 1 widelec
Mielone (dowolne) 0,5 kg
Pomidory 1 – 2 szt.
Ser 100 – 150 g
ugotowany ryż 1 stos
Bezwonny olej roślinny 2 – 3 łyżki. l.
Sól pieprz smak

Gotowanie krok po kroku

Przepis na leniwe gołąbki jest atrakcyjny, ponieważ nie trzeba bałaganić z kapustą i skręcać mielonego mięsa w liście. Ale po prostu kroimy wszystko, układamy warstwami, a piekarnik zrobi resztę za Ciebie. Przygotuj wszystkie niezbędne składniki zgodnie z listą i blatem roboczym.

 • Ryż jest wysyłany do wrzącej osolonej wody i gotowany do połowy. Ryż ugotować na tyle, aby jedna szklanka była gotowa. Ochłodźmy to. Na kuchence kładziemy patelnię lub patelnię z grubym dnem, wlewamy 2 – 3 łyżki. l. bezwonny olej roślinny. Drobno posiekaną kapustę rozsmarowujemy, od czasu do czasu mieszając, smażymy przez 3-5 minut do miękkości. Zamiast smażyć kapustę, można ją zalać wrzątkiem i pozostawić na 20 minut, wtedy też zmięknie.

  Gotowanie leniwych bułek

 • Możesz użyć absolutnie dowolnego mięsa mielonego: kurczaka, wieprzowiny, wołowiny lub połączyć dwa rodzaje mięsa, wszystko zależy od twoich preferencji smakowych. W głębokiej misce wymieszać 0,5 kg mielonego mięsa i ryżu.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, przygotuj składniki

 • Następnie sól i pieprz do smaku. Dobrze wymieszać. Do mielonego mięsa można dodać smażoną cebulę i marchew, a także koncentrat pomidorowy, dowolne przyprawy i przyprawy. Pokrój pomidory w drobną kostkę. Możesz zetrzeć je na grubej tarce.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, posiekaj pomidory

 • Nasmaruj naczynie do pieczenia bezwonnym olejem roślinnym.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, posmaruj formę

 • Zacznijmy budować warstwy. Na dole formy ułóż pół porcji kapusty, równomiernie rozprowadź.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, ułóż warstwę kapusty

 • Ułóż połowę posiekanych pomidorów w drugiej warstwie.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, ułóż warstwę pomidorów

 • Następnie ułóż cały farsz i wyrównaj, aby uzyskać równą warstwę.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, ułóż warstwę mięsa mielonego

 • Następnie wyślij pozostałe pomidory.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, ułóż warstwę pomidora

 • Połóż drugą połowę kapusty na wierzchu.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, ułóż warstwę cappuccino

 • Zetrzyj twardy ser na grubej tarce i posyp naczynie.

  Aby przygotować leniwe gołąbki, zetrzeć ser

 • Leniwe gołąbki wysyłamy do nagrzanego piekarnika do 180 stopni na 45 minut, aż wszystkie składniki będą gotowe. Pamiętaj, aby spróbować potrawy, w zależności od piekarnika możesz potrzebować mniej lub więcej czasu gotowania. Leniwe gołąbki dobrze komponują się z każdym dodatkiem, a także są daniem samowystarczalnym. Okazuje się bardzo soczysty, pachnący, z pyszną skórką serową. Opcjonalnie można posypać dowolnymi ziołami lub podawać z kwaśną śmietaną.

  Leniwe gołąbki według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

 • Smacznego!

  Przepis

  W przepisie możesz zobaczyć listę niezbędnych składników, jak przygotować wszystkie produkty i zrobić leniwe gołąbki. Miłego oglądania!

  Jeśli lubisz leniwe gołąbki w piekarniku pod skórką serową, chcesz opisać swoje opcje gotowania, masz dodatki, życzenia, to koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej. Mam nadzieję, że ten przepis urozmaici Twoje codzienne menu i spodoba się wszystkim!

  Inne przepisy na kapustę

  Gołąbki z ryżem

  Gołąbki z kapustą pekińską

  leniwe gołąbki

  Gołąbki z kapusty pekińskiej

  kapusta z ziemniakami

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author