Łosoś różowy w cieście według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Pyszny różowy łosoś w cieście - prosty przepis na smażoną rybę

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • kuchenka kuchenna lub powierzchnia do smażenia;
 • nóż do czyszczenia ryb;
 • deska do krojenia;
 • nóż;
 • głęboka pojemność;
 • łyżka;
 • widelec;
 • głęboka miska;
 • Łopatka;
 • głęboka patelnia;
 • talerz obiadowy.

Składniki

Produkt Ilość
Różowy łosoś 1 szt.
Jaja kurze 2 szt.
Mąka 6 art. l.
Sól 2 szczypty
Zmielony czarny pieprz 1 szczypta
Olej słonecznikowy 0,5 stosu.

Gotowanie krok po kroku

 • Na początek weź 1 szt. różowy łosoś, czyścimy go z łusek specjalnym nożem do czyszczenia, odcinamy głowę i ogon, odcinamy płetwy, wykonujemy podłużne nacięcie wzdłuż brzucha i ostrożnie wyjmujemy wszystkie wnętrzności, starając się nie dotykać pęcherzyka żółciowego. Przygotowaną tuszę myjemy pod bieżącą zimną wodą, kładziemy na desce do krojenia i oddzielamy filet od grzbietu i kości brzusznych, po czym kroimy mięso na małe kawałki o grubości ok. 1,5 cm.

  Łososia pokroić na kawałki wielkości kęsa.

 • Nasz filet pokrojony na kawałki wkładamy do głębokiego pojemnika, posypujemy go 1 dużą szczyptą soli i 1 szczyptą mielonego czarnego pieprzu, a następnie dokładnie mieszamy i pozostawiamy do soli.

  Do miski wrzuć kawałki ryby, sól, pieprz.

 • Wbij 2 jajka kurze do głębokiej miski, dodaj 1 szczyptę soli i 6 łyżek. l. mąkę, następnie widelcem wszystko wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej mieszanki bez grudek.

  Gotowanie gęstego ciasta.

 • Wlej gęste ciasto do pojemnika z posiekanymi filetami i delikatnie wymieszaj łyżką stołową, aby równomiernie pokryć wszystkie kawałki różowego łososia.

  Ciasto wlać do miski z rybą i wymieszać.

 • Kładziemy głęboką patelnię na średnim ogniu, wlewamy do niej 0,5 stosu. olej słonecznikowy i poczekaj, aż dobrze się rozgrzeje.

  Rozgrzej patelnię, dodaj olej roślinny.

 • Bierzemy nasz pojemnik z różowym łososiem i wkładamy rybę do rozgrzanego oleju, każdy kawałek osobno. Powinno być wystarczająco dużo oleju, aby ryba była smażona prawie jak smażona w głębokim tłuszczu.

  Kawałki ryby wkładać pojedynczo do gorącego oleju.

 • Gdy jedna strona ryby w cieście stanie się złocista, odwróć filet łopatką na drugą stronę i smaż do uzyskania tego samego pięknego odcienia.

  Smaż rybę z obu stron, aż uzyska piękny złoty kolor.

 • Przygotowane kawałki różowego łososia położyć w cieście na talerzu obiadowym z dodatkiem i podawać.

  Różowy łosoś w cieście jest gotowy.

 • Ważny!  Aby to danie było smaczniejsze i bardziej aromatyczne, do przygotowania ciasta można dodać bazylię, kolendrę, mieszankę ziół prowansalskich, a nawet kilka ząbków czosnku przetrzeć przez prasę, po czym mieszankę można wymieszać z kawałkami polędwicy.

  Przepis

  Jeśli chcesz wyjaśnić, jak smażyć ryby w cieście, jaki odcień powinny mieć gotowe kawałki różowego łososia lub jakiekolwiek inne pytanie związane z powyższym przepisem, możesz znaleźć na nie odpowiedzi, patrząc na przepis.

  Jak widać, nie ma nic trudnego w przygotowaniu tego soczystego i smacznego dania. Okazuje się delikatny i soczysty, zamknięty w złocistej i chrupiącej skórce. Może być stosowany jako danie główne lub jako przystawka. A jak gotuje się w domu różowego łososia w cieście? Jakiego przepisu na ciasto używasz podczas gotowania czerwonej ryby na patelni? Podziel się swoimi komentarzami i wskazówkami z innymi czytelnikami w komentarzach.

  Inne przepisy rybne

  Różowy łosoś pieczony z warzywami w piekarniku
  Różowy łosoś z cebulą i marchewką pieczony w piekarniku
  Heh z różowego łososia
  Różowy łosoś pod futrem w śmietanie
  Różowy łosoś pieczony pod futrem z pomidorów i sera w piekarniku

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author