Łosoś solony krok po kroku przepis ze zdjęciem

Właściwy przepis na solonego łososia

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • film;
 • tablica;
 • pinceta;
 • nóż.

Składniki

Produkt Ilość
Łosoś, Łosoś lub Pstrąg 1 kg
Sól morska (drobno mielona) 6-8 art. l.
skórki z cytryny 3 łyżeczki

Gotowanie krok po kroku

 • Oczyszczamy skórę z grzbietu ryby i usuwamy duże kości pęsetą. Rybę myjemy i suszymy serwetkami z obu stron.

  Filet z łososia myjemy, suszymy serwetkami.

 • Rybę posyp solą ze wszystkich stron.

  Lekko posolić filety z obu stron.

 • Posyp również skórką.

  Filety rybne posyp skórką z cytryny.

 • Rybę owijamy ze wszystkich stron folią, aby do wnętrza ryby nie dostało się powietrze. Rybę zostawiamy do posolenia na dzień w lodówce. Gotowe!

  Oto prosty przepis na zrobienie solonego łososia w domu.

 • Wariacje kulinarne

  Ryby czerwone, w tym łosoś, to bardzo zdrowy produkt, który zawiera dużo witamin i zdrowych tłuszczów. Ryby należy spożywać rano, aby dostarczyć organizmowi cały zestaw witamin. Pomimo tego, że kaloryczność takich ryb nie jest bardzo wysoka, koncentracja zdrowych tłuszczów jest bardzo wysoka. I oczywiście bardzo ważne jest, jak posolić rybę. Nie musisz robić tego zbyt słonego i dodawać dużo soli. Wtedy smak ryby zakłóci smak soli.

  Niektórzy ludzie dodają cukier podczas solenia ryb, ale lepiej tego nie robić. Z reguły ryby tego nie lubią. Możesz podać łososia do stołu w kawałkach pokrojonych w plastry lub możesz zjeść rybę na kanapce z masłem. Łosoś robi pyszne sałatki z owoców morza. Na przykład sałatka z pomidorkami koktajlowymi, kapustą lub sałatą lodową, rukolą i awokado. Możesz dodać oliwę z oliwek i nasiona sezamu.

  Przepis

  Obejrzyj to, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo solić łososia, łososia lub pstrąga. Autor opowiada szczegółowo i szybko o tym, jak zrobić lekko soloną rybę. Miłego oglądania!

  Teraz już wiesz, że gotowanie solonego łososia wcale nie jest trudne. Potrzebny będzie kawałek dużego łososia, łososia lub pstrąga, sól i skórka z cytryny – z tym zestawem bez problemu posolisz rybę i zjesz ją w jeden dzień. Lubisz lekko soloną czerwoną rybę? Czy kiedykolwiek sam solołeś ryby? Napisz poniżej w komentarzach!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author