Makaron z jajkiem krok po kroku przepis ze zdjęciem

Makaron z jajkiem i serem - bardzo smaczny, szybki i łatwy

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka, waga kuchenna, głęboka patelnia, rondel, durszlak, deska do krojenia, tarka, talerz głęboki, łyżka stołowa, widelec, drewniana szpatułka.

Składniki

spaghetti lub makaron 300g
twardy ser 100-150g
kurze jajo 2-3 szt.
Sól smak
woda 3 litry
olej roślinny 2-3 łyżki. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Do rondla wlać około 3 litry wody i zagotować na kuchence. Do wrzącej wody wlej 300 g makaronu lub spaghetti. Posolić wodę do smaku i wymieszać z makaronem. Gotuj produkty na średnim ogniu przez czas wskazany w instrukcji na opakowaniu. Możesz wybrać absolutnie dowolny makaron. Ugotowany makaron odcedź na durszlaku, aby spuścić całą wodę. Makaron można również spłukać ciepłą wodą.

  Gotowanie makaronu jajecznego

 • Przygotuj mieszankę makaronu jajecznego. Ubij 2-3 jajka kurze na głęboki talerz, posol do smaku, w razie potrzeby możesz dodać trochę czarnego pieprzu na pikantność. Zetrzyj około 100-150 g twardego sera na grubej tarce i dodaj trochę ponad połowę na talerz z jajkami. Dobrze wymieszaj jajka i ser widelcem.

  Przygotuj składniki na makaron jajeczny

 • Wlej około 2-3 łyżki na głęboką patelnię. l. olej roślinny, możesz potrzebować więcej i umieść go na średnim ogniu. Zamiast oleju roślinnego możesz użyć masła. Gotowy makaron wlewamy na patelnię i wlewamy na nie roztrzepane jajka z serem. Wszystko dobrze wymieszaj drewnianą łopatką i smaż, aż jajka się ugotują. Gotowe danie posyp pozostałym tartym serem, aby apetycznie się rozpuściło.

  Makaron z jajkiem przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Możesz udekorować makaron w jajku drobno posiekaną zieleniną i podawać z sałatką ze świeżych warzyw lub warzyw w puszkach. Jest to całkowicie niezależne danie, ale jeśli chcesz, możesz podawać je z kotletami, klopsikami itp.

  To dość łatwy sposób na ugotowanie makaronu, ale jeśli chcesz, aby było to trudniejsze i bardziej satysfakcjonujące, możesz go ugotować z mięsem mielonym. W takim przypadku wystarczy usmażyć wybrane mięso mielone z drobno posiekaną cebulą, a następnie wszystko wymieszać z makaronem w jajkach i serze.

  Możesz również dodać kawałki szynki lub boczku lub po prostu gotowaną kiełbasę podczas smażenia makaronu. Takie dodatki dodadzą mięsnego smaku i nasycą smak potrawy. Nie zapomnij o przyprawach, do gotowania makaronu możesz użyć różnych ziół lub innych przypraw według własnego uznania.

  makaron jajeczny gotowy

  Przepis

  Możesz przyjrzeć się, jak przygotować wszystkie składniki i skutecznie usmażyć makaron w jajkach.

  Zapewne każdej gospodyni zdarza się, że gotuje się więcej makaronu niż to konieczne, a na koniec zostają. Lub musisz szybko ugotować obfity lunch, a także szybką przekąskę. A może czas uzupełnić zapasy w lodówce, a z produktów tylko jajka i makaron. Aby rozwiązać takie problemy w Twojej kuchni, ten prosty i szybki przepis na pyszny makaron zawsze pomoże.

  Gotuj z przyjemnością i powiedz nam w komentarzach, jakich dodatkowych składników i przypraw użyjesz do tego ulubionego dania.

  Inne przepisy na makaron

  Jak gotować makaron

  Kremowy makaron

  Pierśi kurczaka

  Makaron z Boczkiem

  Wieprzowina z Makaronem

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author