Maseczki do twarzy Polysorb: do jakiego rodzaju skóry są odpowiednie? Skuteczne receptury masek z Polysorb – receptury i funkcje –

Maseczki do twarzy Polysorb: do jakiego rodzaju skóry są odpowiednie? Skuteczne receptury masek z Polysorb - receptury i funkcje

Maseczki Polysorb oczyszczają i odświeżają skórę, przywracają zdrowy, zadbany wygląd. Są łatwe w przygotowaniu i zmywaniu po użyciu, wszystkie składniki są dostępne i nie wymagają specjalnej obróbki.

Zalety Polisorbu dla skóry twarzy

Polysorb to proszek z nieorganicznego dwutlenku krzemu, który ma wzmocnione właściwości detoksykacyjne, absorbuje szkodliwe substancje. Biały proszek o lekkiej amorficznej konsystencji szybko rozpuszcza się w każdej cieczy i tworzy jednorodną zawiesinę.

Lek ten niszczy bakterie chorobotwórcze, usuwa z organizmu endogenne i egzogenne substancje toksyczne różnego pochodzenia, neutralizuje alergeny pokarmowe i skutki przedawkowania leków. Polysorb pochłania nadmiar bilirubiny, mocznika, cholesterolu i związków lipidowych.

Maseczki do twarzy Polysorb pomagają uporać się z wieloma problemami kosmetycznymi:

• głęboko oczyszczają pory;

• normalizuje metabolizm tłuszczów i potu;

• odnawiają strukturę komórkową i wspomagają regenerację;

• zapobiegają procesom zapalnym, ograniczają wypryski trądzikowe.

Przygotowanie maseczki z Polysorb na twarz

Wszystkie maski przygotowywane są na świeżo i stosowane bezpośrednio po przygotowaniu, produkt nakłada się na twarz, szyję, omijając oczy i usta. Średni czas utrzymywania się maski na twarzy wynosi 10-15 minut, po czym maskę zmywa się ciepłą wodą i stosuje zwykłe produkty nawilżające lub odżywcze. Kosmetyki dekoracyjne najlepiej stosować nie wcześniej niż pół godziny po zabiegu.

Do gotowania możesz użyć różnych domowych składników, w tym:

• skrobia;

• Sól;

• proszek do pieczenia;

• nadtlenek wodoru;

• różne przyprawy;

• olej kosmetyczny;

• mleko, serwatka;

• nalewki alkoholowe.

Maseczkę z Polysorbem do twarzy stosuje się raz w tygodniu przy suchej, napiętej skórze i 2 razy w tygodniu przy bardziej przetłuszczającej się skórze. To narzędzie praktycznie nie powoduje alergii i nie ma przeciwwskazań do użytku zewnętrznego. Oczywiście, jeśli skóra jest bardzo zaogniona lub zraniona i wymaga specjalnego leczenia, wówczas użycie maski będzie musiało zostać odłożone.

Receptury masek z Polysorbem do twarzy

Maska z mlekiem i skrobią

Polisorb – 1 łyżka

Skrobia – 1 łyżka

Mleko – 2 łyżki

Wymieszaj suche składniki z ciepłym mlekiem i nałóż gotową maskę na 10-15 minut, następnie spłucz ciepłą wodą. Skrobia dietetyczna to produkt węglowodanowy, który zawiera wiele przydatnych substancji (witaminy B, C; minerały – potas, wapń, żelazo, fosfor; błonnik pokarmowy; białka roślinne.

Węglowodany zawarte w składzie skrobi odżywiają i nasycają skórę energią, aktywują naturalne właściwości. Białka roślinne pomagają wzmocnić naczynia krwionośne. Niacyna, czyli kwas nikotynowy (witamina B3) stymuluje procesy metaboliczne w warstwie podskórnej. Cholina (witamina B4) normalizuje wydzielanie sebum i pomaga odblokowywać pory. Maseczka ze skrobią napina i wygładza skórę, działa odmładzająco.

Maska z sodą i serwatką

Polisorb – 1 łyżka

Soda – 1/2 łyżki

Serum – 2 łyżki

Wymieszaj wszystko, aż składniki całkowicie się rozpuszczą, pozostaw na twarzy na 10 minut i spłucz wodą. Soda oczyszcza skórę, zmniejsza pory, zapobiega stanom zapalnym i działa przeciwbakteryjnie. Stosowany jest jako łagodny eksfoliator, który tonizuje i przywraca elastyczność skóry.

Dobrze znana soda to wodorowęglan sodu lub wodorowęglan sodu, wodorowęglan sodu (Natrium carbonicum), który znajduje się w wielu produktach do oczyszczania i odmładzania skóry, nawet w prestiżowych markach kosmetycznych. Jeśli przyjrzysz się uważnie składowi, na pewno znajdziesz go w wielu peelingach, peelingach, kremach rozjaśniających.

Maska z kefirem i sokiem jabłkowym

Polisorb – 1 łyżka

Sok jabłkowy – 1 łyżka

Kefir – 1 łyżka

Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż powstałą mieszankę na 10-15 minut, a następnie spłucz. Maska działa wysuszająco i rozświetlająco, odświeża cerę. Sok jabłkowy jest używany tylko świeży, domowy, do tego trzeba obrać jabłko i rdzeń, zetrzeć lub posiekać w blenderze, przecisnąć miąższ przez sitko.

Sok jabłkowy zawiera witaminy i minerały (żelazo, magnez, sód, fosfor, cynk), błonnik pokarmowy, kwasy organiczne, które oczyszczają i odnawiają skórę. W soku znajdują się również enzymy – niezbędne enzymy, które normalizują procesy metaboliczne.

Kefir to doskonały środek do nawilżania skóry każdego rodzaju, działa przeciwzapalnie, wspomaga tworzenie naturalnego kolagenu.

Maska z cytryną i solą

Polisorb – 1 łyżka

Sok z cytryny – 1 łyżka

Sól kuchenna – 1/2 łyżki

Wymieszaj wszystkie składniki, używaj tylko świeżo wyciśniętego soku z cytryny, aplikuj nie dłużej niż 10 minut. Zmyj maskę jak peeling – delikatnymi, ostrożnymi ruchami, nie napinając skóry. Efekt zauważalny już po pierwszej aplikacji – skóra jest oczyszczona i rozświetlona, ​​staje się bardzo miękka i elastyczna. Po zmyciu maseczki koniecznie użyj kremów nawilżających lub olejków.

Maska z gliceryną i nadtlenkiem wodoru

Polisorb – 1 łyżka

Nadtlenek wodoru – 1 łyżka

Gliceryna – 1 łyżka

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, nałożyć na 10 minut, spłukać ciepłą wodą. Maska odświeża i wybiela skórę, długo zachowuje swoje działanie. Nadtlenek wodoru jest środkiem antyseptycznym z grupy utleniaczy. W kontakcie ze skórą uwalnia aktywny tlen, podczas którego następuje głębokie oczyszczenie i dezaktywacja zbędnych substancji organicznych (wydzieliny białek, różnego rodzaju zanieczyszczenia ze środowiska). Zatrzymuje rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych na powierzchni skóry.

Maska z oliwką i olejkiem eterycznym

Polisorb – 1 łyżka

Oliwa z oliwek – 1 łyżka

Olejek eteryczny – 3-4 krople

Wymieszaj Polysorb z oliwą z oliwek, dodaj olejek eteryczny (bergamotka, goździki, geranium, lawenda, szałwia i inne). Nałóż powstałą mieszaninę przez 15 minut, spłucz wodą, po czym nie możesz używać środków nawilżających.

Oliwa z oliwek zawiera wiele przydatnych substancji: witaminy A, B, D, E; trójglicerydy kwasów tłuszczowych o wysokiej zawartości kwasu oleinowego, które przyczyniają się do intensywnego nawilżenia skóry; flawonoidy i kwasy polifenolowe – zapobiegają powstawaniu nowotworów skóry; sterole – obniżają poziom nadmiaru cholesterolu; skwalen to naturalny karotenoid, który pomaga przywrócić skórze jędrność i elastyczność.

Maska z ostrą papryką i olejem z rokitnika

Polisorb – 1 łyżka

Papryka ostra (czerwona) – z główką zapałki;

Olej z rokitnika – 1 łyżka

Wszystko wymieszaj, uważając, aby nie spryskać papryki, chociaż zwolennicy zdrowia podkreślają jej zalety, gdy dostanie się do dróg oddechowych – ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe (bez nadmiernego stosowania). Trzymaj maskę na twarzy nie dłużej niż 10 minut, ma wyraźny efekt rozgrzewający i oczyszczający. Ujędrnia i odświeża skórę, zwiększa ukrwienie naczyń włosowatych.

Olej z rokitnika zawiera: kwasy tłuszczowe (Omega-3, linolowy, oleinowy, palmitynowy, palmitolejowy, stearynowy i mirystynowy); aminokwasy (m.in. glicyna, likopen, lizyna, leucyna, izoleucyna, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy); kwasy organiczne (winowy, szczawiowy, jabłkowy, bursztynowy); flawonoidy i fosfolipidy, które wzmacniają strukturę komórkową i normalizują przemianę materii.

Maska z nalewką z nagietka

Polisorb – 1 łyżka

Nalewka z nagietka 70% alkoholu – 1/4 łyżki

Przegotowana woda – 2 łyżki

Wymieszaj wszystkie części, przygotowaną mieszankę nakładaj na 10-15 minut, jeśli odczuwasz niespokojne odczucia, produkt należy wcześniej zmyć. Napar alkoholowy z nagietka ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia skóry, zmniejsza obrzęki.

Istnieje kilka analogów Polysorb, podobnych pod względem składu i działania na skórę. Mogą być stosowane jako zamiennik tego leku: Maxisorb, Xilix, Atoxil.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author