Mielone klopsiki z kurczaka: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszne klopsiki z kurczaka mielonego

Sprzęt i przybory kuchenne: płyta grzewcza, miarka lub waga kuchenna, duża nieprzywierająca patelnia z wysokimi bokami, blender lub maszynka do mięsa, obieraczka lub tarka do warzyw, drewniana łopatka, łyżka, nóż.

Składniki

Produkt Ilość
Mięso mielone z kurczaka 500 gramów
Cebula 2 szt.
Jaja kurze 1 szt.
Marchewka 1 szt.
Pomidor 500 gramów
Krem 200 gramów
Mąka pszenna 15 gramów
Olej roślinny 30 gramów
biały ryż 200 gramów
Sól smak
Zmielony czarny pieprz smak
sucha bazylia smak
Cukier granulowany 5 gramów

Gotowanie krok po kroku

 • Wysyłamy 200 gramów białego ryżu do małego rondla lub patelni. Dokładnie spłukujemy, napełniamy wodą i kładziemy na kuchence, aby gotować do połowy. Ze skórki oczyszczamy dwie średnie cebule, myjemy i siekamy w blenderze. Jeśli nie masz blendera, możesz użyć maszynki do mięsa. Gdy ryż się ugotuje, wyjmij go z pieca i całkowicie ostudź. Włóż 500 gram świeżego mielonego kurczaka do dużej głębokiej miski. Dodaj do niej posiekaną cebulę i ugotowany ryż.

  Gotowanie mielonych klopsików z kurczaka

 • Mięso mielone doprawić solą, mielonym czarnym pieprzem i suszoną bazylią do smaku. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki.

  Przygotuj składniki na klopsiki

 • Dodaj jedno jajko kurze i ponownie wymieszaj. Dzięki niemu klopsiki się nie rozpadną.

  Aby przygotować klopsiki, wymieszaj składniki

 • Na płycie kładziemy nieprzywierającą patelnię z wysokimi bokami i wlewamy 30 gramów oleju roślinnego.

  Aby ugotować klopsiki, podgrzej patelnię.

 • Gdy olej będzie gorący, uformuj małe kulki z mięsa mielonego i włóż na patelnię. Smaż wszystkie klopsiki przez 3-4 minuty z każdej strony.

  Aby ugotować klopsiki, umieść klopsiki na patelni.

 • Obierz jedną dużą marchewkę i pokrój w długie paski obieraczką do warzyw. Jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz po prostu zetrzeć warzywo na grubej tarce. Połóż wszystkie usmażone klopsiki na osobnym talerzu. Gdy całe mięso mielone zostanie usmażone, wysyłamy marchewki na tę patelnię i dodajemy 5 gramów cukru pudru. Smaż warzywa do miękkości.

  Gotować klopsiki, smażyć marchewki

 • Na osobnym talerzu wymieszaj 15 gramów mąki pszennej i 30 gramów gorącej wody. Mieszaj, aż uzyskasz jednorodną konsystencję.

  Aby przygotować klopsiki, przygotuj wodę z mąką

 • Do marchewki wlej 500 gram pomidora, wymieszaj i zagotuj. Do sosu wlej wodę z mąki i dobrze wymieszaj.

  Aby ugotować klopsiki, przygotuj sos

 • Dodaj 200 gramów śmietany i ponownie wymieszaj.

  Aby przygotować klopsiki, dodaj śmietanę do sosu

 • Wkładamy wszystkie klopsiki do sosu, przykrywamy patelnię pokrywką i gotujemy przez 15 minut na małym ogniu.

  Połącz składniki, aby zrobić klopsiki

 • Po 15 minutach wyłącz piec. Klopsiki ułożyć na talerzach i podawać z dodatkami.

  Mielone klopsiki z kurczaka są gotowe

 • Przepis

  Pyszne mielone klopsiki z kurczaka z sosem pomidorowym będą jeszcze łatwiejsze w przygotowaniu, jeśli zapoznasz się z tym przepisem. To danie będzie wspaniałym obiadem dla dużej rodziny. A także te klopsiki zajmą honorowe miejsce na świątecznym stole.

  Mielone klopsiki z kurczaka z sosem pomidorowym zostały dla nas ugotowane już w przedszkolu. Wielu z nas wciąż pamięta ich smak. Dziś miałaś okazję przeczytać świetny przepis, który przypomni Ci o dzieciństwie. Zachwyć swoich bliskich delikatnymi klopsikami z kurczaka.

  A jakie mięso wolisz wkładać do klopsików? Chcesz wypróbować ten przepis? A może masz własne rodzinne sekrety, które sprawią, że to danie będzie jeszcze smaczniejsze? Koniecznie powiedz nam o tym w komentarzach!

  Inne przepisy na klopsiki

  Klopsiki z indyka

  Klopsiki w sosie z ryżem

  Klopsiki w powolnej kuchence

  Klopsiki bez ryżu

  Pulpety Z Ziemniakami

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author